Новини. ГК Інтелектуальний Сервісс


Які чекатимуть наслідки, якщо невірно визначено звітний період при формуванні ПН з ПДВ

19-03-2019 | 284

Податкові накладні з ПДВ помилково складені не в тому звітному періоді –  безпідставно сформований податковий кредит. Як діяти, коли помилку виявили після реєстрації в ЄРПН або під час перевірки податкових органів.

Згідно зі ст. 198 Податкового кодексу України податкові накладні не можуть бути відображені у складі податкового кредиту звітного періоду складання податкових накладних (розрахунків коригувань), а повинні бути відображенні у звітному періоді їх реєстрації.

Так само до податкового кредиту (згідно з пунктом 198.6 статті 198 ПКУ) не зараховуються суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів або послуг, які не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними, розрахунками коригування, або митними деклараціями чи іншими документами, передбаченими п. 201.11 ст. 201 ПКУ.

З огляду на це, зауважимо, що суми податку, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням товарів чи послуг, зазначені в податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням строку реєстрації, включаються до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкові накладні або розрахунки коригування в ЄРПН, але не пізніше ніж через 1095 календарних днів з дати складення податкових накладних або розрахунків коригування (у тому числі для платників, які застосовують касовий метод).

Звертаємо вашу увагу на дотримання вимог податкового законодавства при складанні податкової звітності з податку на додану вартість, а саме при формуванні додатку 5 податкової декларації. У разі виявлення контролюючим органом помилок при визначенні суми податкового зобов’язання або збільшення суми бюджетних відшкодувань, передбачено накладення штрафних санкцій на платника у розмірі 25% від суми визначеного податкового зобов’язання, завищеного бюджетного відшкодування; у разі повторного (протягом 1095 днів) порушення - 50% штрафних санкцій (згідно зі ст.123.1 ПКУ). А також передбачена відповідальність за ст. 1631 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Тому, шановні платники, при складанні декларацій з ПДВ дотримуйтеся прямих вимог законодавства. 

Джерело: http://officevp.sfs.gov.ua/

__________________________________________________________________________


Долучайтесь до нас в Instagram та facebookна Вас чекають:

  • корисні лайфхакиenlightened
  • актуальні новиниyes
  • та розважальна рубрикаlaugh

!Дізнатися більше новин Ви також зможете на нашому каналі в >>> Telegram.


Поділитися статтею з друзями!


Популярні статті