1 лип. 2021 р.
Перевірка роботодавців з метою виявлення незадекларованих працівників. Вже з 1 липня!

Перевірки/штрафи
2 хв.
1521
Державна служба України з питань праці разом з податківцями планують провести рейд серед роботодавців, що мають високий ризик ухилення від повного або часткового оформлення працівників. Про це повідомили на офіційному сайті Держпраці.
У 2021 році державні ограни запланували об’єднати свої зусилля задля зниження рівня незадекларованої праці. Тому податківці та Держпраці об’єднали зусилля, аби стимулювати суб’єкти господарювання переходити до повноцінно задекларованих трудових відносин.
Інформування суб’єктів господарювання
Спершу провели інформаційну кампанію, яка тривала майже пів року. Понад 62 тис. роботодавців та їх працівників проінформували про переваги офіційного працевлаштування.
Інспекційна кампанія
На наступному етапі особливу увагу хочуть приділити роботодавцям, що ніяк не відреагували на тривале інформування та продовжують ухилятись від офіційного оформлення працівників.
Згідно чинного законодавства, спеціаліст Держпраці може провести інспекцію у будь-якого роботодавця та в будь-який час для перевірки належного оформлення працівників.
Інспектор може проходити до виробничих, службових та адміністративних приміщень, перевіряти відповідні документи, комунікувати з працівниками, представниками роботодавця.
Відповідальність
Якщо інспектор виявить факт ухилення від декларування, відразу будуть вживатися заходи щодо притягнення до відповідальності.
Відповідальність за таке порушення законодавства визначено у ст. 265 КЗпП, розмір стягнення становить 60 000 грн у 2021 році.
Сюди відносять наступні порушення:
- недекларування працівників;
- заміна трудового договору на цивільно-правовий чи договір про стажування;
- виплата зарплати «в конверті»;
- виплата зарплати без сплати ЄСВ та податків;
- оформлення працівника на неповну ставку, при тому, що він відпрацьовує повну.
Якщо порушення буде виявлено повторно (протягом двох років) розмір стягнення буде становити
180 000 грн.
Джерело: Офіційний портал Держпраці
#M.E.Doc #M.E.Docкупити #программамедок #медоконлайн #medok #медок #купитьпрограмумедок #сотаонлайнмедок #сотамедок #кеп #придбатикеп #електроннийпідпис #ецп
Отримуйте всі актуальні новини на нашому каналі в Telegram, а також звертайтесь з будь-якими питаннями до нашого Intelserv консультанта через Telegram або Messenger!
Читайте також:
- 4 років тому...
Кожен третій роботодавець має порушення щодо оформлення працівників
У 2021 році виявляють порушення щодо оформлення трудових відносин у 31% перевірених роботодавців - 8 місяців тому...
Що таке формат SAF-T та як він вплине на електронний аудит
Україна робить ефективні кроки для впровадження міжнародних стандартів. Одним із них є SAF-T - 4 років тому...
Псевдоінспектори вимагають грошову винагороду
У разі виявлення факту шахрайства потрібно обов’язково повідомити про це правоохоронні органи - 5 років тому...
Вдвічі збільшено штраф за порушення термінів зберігання документів
Відповідно до закону України №466 вдвічі збільшено штраф за порушення термінів зберігання первинних документів, бухгалтерської та статистичної звітності - 5 років тому...
Оновлено вимоги щодо термінів зберігання та відновлення документів у разі їх втрати або пошкодження
Законом України від 16.01.2020 р. № 466-ІХ «Про внесення змін щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни до ПКУ, в частині вимог до підтвердження даних, визначених в податковій звітності, а також документального підтвердження виконання вимог податкового та іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи - 4 років тому...
ДПС готова не перевіряти суб'єктів з обігом менше €50 млн
Також у ДПС створюється департамент податкових розслідувань для виявлення «схем» у рамках міжнародного оподаткування - 4 років тому...
Податківці продовжують перевірки платників податків в умовах карантину
У 2021 році заплановані перевірки 4,3 тис. платників податків з розрахунковими ризиками на 25,4 млрд гривень - 5 років тому...
Про строки проведення виїзних (невиїзних) планових та позапланових перевірок
Детально про проведення виїзних та невиїзних перевірок - 5 років тому...
Що зміниться із випадками зупинки податкових перевірок з 2021 року?
З 2021 року строки давності для перевірок зупиняються на період, коли їх проведення неможливе у зв’язку зі законодавчою або судовою забороною, недопуском до перевірки, відсутністю платника за місцезнаходженням, оскарженням ним протягом тривалого часу наказів на перевірку, втрати документів - 6 років тому...
В квітні ДФС оновила план-графік перевірок
План-графік перевірок в квітні оновлено