Відтепер кошти з рахунків можуть арештовувати та списувати автоматично

Відтепер кошти з рахунків можуть арештовувати та списувати автоматично

Мін’юст вже повідомляв на своїй сторінці у facebook, що тепер кошти боржників на їх банківських рахунках будуть арештовувати автоматизовано і тепер не тільки за борги по аліментах. Додатково вдалось автоматизувати процес отримання даних щодо номерів рахунків боржників та наявні кошти на них.

Посприяв таким змінам наказ Мін'юсту «Про внесення змін до наказу Міністерства юстиції України», що набув чинності 6 квітня 2021 року.  

А держпідприємство «Національні інформаційні системи» та Департамент державної виконавчої служби Мін’юсту мали протягом трьох місяців реалізувати виконання цього наказу.
 

Яким чином це буде відбуватись?

Наприклад, особа заборгувала вам кошти (в тому числі аліменти). Спершу потрібно довести це в суді. 

Якщо за наявності рішення суду боржник кошти не повертає, варто звернутись до Державної виконавчої служби або до приватних виконавців. Вони будуть вимагати списати необхідну кількість коштів з банківського рахунку боржника. А процедуру взаємодії між виконавцями та банками відтепер спрощено.
 

Як було раніше?

Боржник міг мати рахунок у кожному з наявних в Україні банків. Тому виконавець мав надіслати вимогу щодо отримання даних в кожен банк країни.

Після чого на заваді ставала «банківська таємниця». Досить часто банки відмовлялись надавати відомості про номер рахунку боржника та суму коштів на ньому.А якщо банк і задовольняв вимогу, то відправляв відомості у паперовому вигляді поштою.
 

Як буде тепер?

У лютому Національний банк України змусив банки на вимогу виконавців надавати дані про реквізити рахунків боржників та суму коштів на ньому. Вдалось змінити Правила розкриття банківської таємниці.

Проте процес отримання відомостей не пришвидшився, аж допоки Мін’юст не реалізував можливість комунікувати виконавцям і банкам в електронному вигляді. 

Тепер взаємодія виконавців та банків відбувається через Автоматизовану систему виконавчого провадження (АСВП), яка створена для отримання даних про номери рахунків боржників та баланс рахунків, а також для автоматизованого арешту коштів.

Система вже почала працювати з 6 липня 2021 року.
 

Важливо те, що  арешт та списання коштів відбуватимуться автоматично, але для цього банки мають приєднатись до системи автоматизованого арешту. 

До системи вже приєднали 7 банків, а ще 44 – приєднали у тестовому режимі. Планують перехід на тестовий режим ще 11 установ. 

Отже, вже скоро 62 з 72 банків підтримуватимуть таку модель роботи.


Швидке оновлення форм, багатофункціональність, надійність перевірена часом та винятковий сервіс — це все ви отримуєте в програмі M.E.Doc
Група компаній
Інтелектуальний сервіс — прості рішення складних задач!

 

Джерело: Дебет-Кредит
#M.E.Doc #M.E.Docкупити #программамедок #медоконлайн #medok #медок #купитьпрограмумедок #сотаонлайнмедок #сотамедок #кеп #придбатикеп #електроннийпідпис #ецп


Отримуйте всі актуальні новини на нашому каналі в Telegram, а також звертайтесь з будь-якими питаннями до нашого Intelserv консультанта через Telegram або Messenger!

Читайте також: