РРО та ПРРО. Топ-4 роз’яснень від ДПС

РРО та ПРРО. Топ-4 роз’яснень від ДПС

Як довго треба зберігати Z-звіти?

У ДПС в індивідуальній консультації нагадали про необхідність збереження Z-звітів у паперовій чи електронній формі, для забезпечення доступу до них. Таким чином можна буде перевірити оприбуткування готівки та стан ведення обліку розрахункових операцій, зокрема, під час перевірок.

Зазначена інформація в Z-звітах повинна співпадати з даними, що зберігаються у фіскальній пам'яті РРО, а також на фіскальному сервері ДПС.

Мінімальний термін зберігання таких звітів складає 1095 днів з дня подання звітності, згідно зі ст. 44 Податкового кодексу. Проте на момент карантинних обмежень строки зберігання продовжили, через зупинку перебігу строків давності (ст. 102 ПКУ).

Закон надає право інспекторам ДПС вимагати пояснення й підтверджені документи щодо предмета перевірки, зокрема, Z-звіти.  
 

Не видали паперовий чек клієнту. Чи чекати на штраф? 

Чи передбачає законодавство відповідальність продавця-користувача ПРРО, якщо той не надає паперові чеки на вимогу покупців?

Податкова служба пояснила, що суб’єкт господарювання повністю виконує зобов’язання, якщо він:

  • використовує програмний РРО; 

  • створює на ньому чек, зокрема, в електронному вигляді; 

  • надає його клієнту на номер телефону чи електронну пошту.

Такий розрахунковий документ вважають виданим.
 

Накласти штраф на підприємця можуть, у випадках коли чеки не створювали й не відправляли споживачеві. 

Такі порушення передбачають штраф у розмірі:

  • 10% вартості проданих товарів (перше порушення);

  • 50% вартості (кожне повторне порушення).
     

Використання «службового внесення» та «службової видачі»

Податківці також роз’яснили (консультація в ЗІР, підкатегорія 109.06) коли треба використовувати «службове внесення» та «службову видачу». 

«Службове внесення» потрібне для реєстрації готівки, що знаходиться на місці проведення розрахунків під час реєстрації першої розрахункової операції, що проводять після формування Z-звіту.

Операцію «Службова видача» слід використовувати, щоб зареєструвати готівку, яку потрібно вилучити з місця проведення розрахунків.

 

Підприємець реалізує складні побутові товари лише на одній точці. Чи потрібно використовувати РРО на всіх інших точках?

ДПС розібрала цікавий приклад застосування РРО суб’єктом господарювання та пояснила наступне.

У випадку, коли ФОП-єдинник займається реалізацією технічно складних побутових товарів лише на одній зі своїх точок, такий суб’єкт господарювання зобов'язується використовувати РРО/ПРРО і на всіх інших структурних одиницях.

ДПС звертають увагу, що законодавство вимагає використовувати РРО/ПРРО саме до платників податків, а не до його структурних підрозділів (торгових точок).

Потрібно використовувати реєстратор розрахункових операцій, але хочеться заощадити?
Для цього ідеально програмний РРО СОТА Каса. До того ж Вам не потрібно буде щодня друкувати Z та X звіти, а працювати з ПРРО можна навіть з телефону чи планшету. 

 

За матеріалами: OstApp Journal

#M.E.Doc #M.E.Docкупити #программамедок #медоконлайн #medok #медок #купитьпрограммумедок #сотаонлайнмедок #сотамедок #кеп #придбатикеп #електроннийпідпис #ецп


Отримуйте всі актуальні новини на нашому каналі в Telegram, а також звертайтесь з будь-якими питаннями до нашого Intelserv консультанта через Telegram або Messenger!

+38  

Читайте також: