Оцініть переваги онлайн-звітності та електронного документообміну від 26 грн на місяць!

Нові узагальнюючі податкові консультації від Мінфіну

Нові узагальнюючі податкові консультації від Мінфіну 14-03-2019

Мінфін затвердив нові узагальнюючі податкові консультації щодо оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту соєвих бобів та насіння свиріпи або ріпаку.

Неоднозначне тлумачення податкового законодавства є причиною податкових спорів між платниками податків та контролюючими органами. Для вирішення цих спірних питань Міністерство фінансів запустило механізм податкових роз’яснень — Узагальнюючі податкові консультації (УПК).

Важливість УПК полягає у тому, що платник податків, який діяв відповідно до УПК, не може бути притягнутим до будь-якого виду відповідальності. Крім того, до Податкового кодексу України були внесені уточнення норм про пріоритетність узагальнюючих податкових консультацій над індивідуальними, а також необхідність врахування УПК при проведенні податкових перевірок.

Теми, які перебувають на розгляді Експертної ради (на різних стадіях обговорення):

  • щодо порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з безоплатної передачі товарів/послуг;
  • щодо оподаткування податком на додану вартість операцій з організації та надання послуг з міжнародного перевезення вантажів, що здійснюються експедитором;
  • щодо витрат фізичної особи — підприємця на оплату орендної плати за земельну ділянку державної або комунальної власності;
  • щодо виконання норм законодавства про оподаткування земельним податком лісових земель з урахуванням змін, внесених до Податкового кодексу України Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств».

Також створені робочі підгрупи, перші засідання яких уже відбулися у жовтні 2018 року, для напрацювання позицій щодо:

  • оподаткування ПДВ операцій постачання програмної продукції (з метою підготовки проекту узагальнюючої податкової консультації);
  • проблемних питань оподаткування операцій з криптовалютами (з метою оцінки можливості підготовки узагальнюючих податкових консультацій на чинній законодавчій базі або визначення концепції змін до податкового законодавства).

Довідково

Перелік Узагальнюючих податкових консультацій, затверджених відповідно до рекомендацій Експертної ради

Наказ Міністерства фінансів України від 01.02.2018 р. № 77

1. Узагальнююча податкова консультація щодо застосування положення підпункту 1 підпункту 139.3.3 пункту 139.3 статті 139 Податкового кодексу України у редакції, що діяла до 1 січня 2018 року.
2. Узагальнююча податкова консультація щодо застосування положень підпункту 14.1.11 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України стосовно визнання банками заборгованості безнадійною.
3. Узагальнююча податкову консультацію щодо оподаткування операцій зі прощення чи списання заборгованості.

Наказ Міністерства фінансів України від 03.04.2018 р.  № 400

4. Узагальнююча податкова консультація щодо необхідності звернення до суду для визнання заборгованості безнадійною відповідно до підпункту «а» підпункту 14.1.11 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України.
5. Узагальнююча податкова консультація щодо застосування положень пункту 139.3 статті 139 Податкового кодексу України стосовно порядку врахування перевищення резерву над розміром встановленого ліміту.
6. Узагальнююча податкова консультація щодо необхідності здійснення коригування фінансового результату до оподаткування у зв’язку із використанням резерву при здійсненні прощення фінансовою установою заборгованості боржника.
7. Узагальнююча податкова консультація щодо належного повідомлення боржника — фізичної особи про анулювання (прощення) боргу.

Наказ Міністерства фінансів України від 06.07.2018 р. № 602

8. Узагальнююча податкова консультація щодо справляння плати за землю у разі оренди площі у багатоквартирному будинку.
9. Узагальнююча податкова консультація щодо сплати земельного податку власником нерухомого майна, що розташоване на земельній ділянці, права на яку у такої особи не оформлені.
10. Узагальнююча податкова консультація щодо справляння земельного податку з фізичних осіб – підприємців платників єдиного податку.

Наказ Міністерства фінансів України від 03.08.2018 р.  № 637

11. Узагальнююча податкова консультація щодо особливостей оподаткування податком на додану вартість від’ємної різниці між ціною придбання (звичайною ціною) товару та ціною реалізації такого товару на експорт.
12. Узагальнююча податкова консультація щодо документального підтвердження знищення або зруйнування основних виробничих або невиробничих засобів.
13. Узагальнююча податкова консультація щодо оподаткування податком на додану вартість операцій з отримання постійним представництвом нерезидента фінансування від головної компанії — нерезидента.
14. Узагальнююча податкова консультація щодо оподаткування податком на додану вартість операцій банків та інших фінансових установ з передачі у фінансовий лізинг майна, набутого ними у власність внаслідок звернення стягнення на таке майно.

Наказ Міністерства фінансів України від 14.11.2018 р. № 887

15. Узагальнююча податкова консультація щодо застосування положень підпунктів 140.5.4, 140.5.6 пункту 140.5 статті 140 Податкового кодексу України стосовно визначення податкового (звітного) періоду для коригування фінансового результату до оподаткування.

Наказ Міністерства фінансів України від 11.03.2019 № 105

16. Узагальнююча податкова консультація щодо оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту соєвих бобів та насіння свиріпи або ріпаку.

Джерела: Минфин та Вісник

Долучайтесь до нас в Instagram та facebookна Вас чекають:

  • корисні лайфхакиenlightened
  • актуальні новиниyes
  • та розважальна рубрикаlaugh

!Дізнатися більше новин Ви також зможете на нашому каналі в >>> Telegram.


Поділитися статтею з друзями!


Популярні cтатті