Почни обмінюватись електронними документами лише за 26 грн у місяць!

ДПС та СБУ заблокували схему зловживань з ПДВ

ДПС та СБУ заблокували схему зловживань з ПДВ 03-07-2020

За інформацією ДПС, Служба безпеки України спільно з Офісом Генерального прокурора та Державною податковою службою України провела спецоперацію з викриття і блокування у ДПС протиправного механізму формування сум податкових кредитів з ПДВ для суб’єктів господарювання. У період свого існування у 2019-2020 роках ця схема завдала збитків державі на суму понад 2 млрд гривень щомісячно.


Читайте також:

Податок на доходи фізичних осіб у 2020-му: зміни в оподаткуванні

Камеральні перевірки звіту з ЄСВ: як проводяться?

Роз’яснення щодо внесення змін до трудової книжки

Отримуйте всі актуальні новини на нашому каналі в Telegram або ж:


За повідомленням СБУ:

– досудове розслідування встановило, що у схемі були задіяні службові особи Державної фіскальної служби (після реорганізації – ДПС), її регіональні підрозділи та транзитно-конвертаційні групи. Загалом – близько 400 суб’єктів господарської діяльності;

– незаконне формування сум податкових кредитів з ПДВ відбувалося, у тому числі, через несанкціоноване втручання в роботу інформаційно-телекомунікаційних систем. Таке втручання спотворило процеси обробки інформації.  В результаті – держбюджету завдані збитки в особливо великих розмірах.

– в результаті більше 120 обшуків вилучені документи, комп’ютерна техніка, флешки і печатки близько 60 підприємств, які були задіяні у схемі, а також 1,5 млн. гривень готівкою. На банківські рахунки цих підприємств накладено арешти у сумі більше 100 млн гривень. Крім того, заблоковані кошти на рахунках платників у системі електронного адміністрування ПДВ на загальну суму 586,8 млн. гривень.

 

Наразі спільна робота ДПС та СБУ з руйнування схемного ПДВ ґрунтується на комплексному підході:

  • виявлення і припинення використання фіктивного податкового кредиту, сформованого з використанням підробних податкових накладних;
  • встановлення і притягнення до відповідальності організаторів роботи схем ухилення від оподаткування;
  • спільне викриття корумпованих працівників ДПС.

 

Результатом застосування цього підходу стало надходження за травень та червень цього року додаткових 6,4 млрд грн ПДВ до Державного бюджету України. Співпраця ДПС та СБУ буде продовжена щоб надалі позитивний результат боротьби зі схемним ПДВ став стабільним і системним.

Про позитив свідчить сума нарахування ПДВ (за декларацією травня), що становить 19,5 млрд грн. Це майже на 1 млрд перевищує відповідний показник минулого року при зменшенні обсягів постачання на 20 відсотків.

Податкова ефективність з ПДВ становить 3,4 відс. (наразі це рекордний показник за півтора роки).

У подальшому передбачається спільна робота СБУ, ДПС та Міністерства цифрової трансформації щодо усунення недоліків у роботі системи та запровадження комплексного захисту електронних продуктів, аби максимально ліквідувати людський фактор.

 

 

Джерело: Дебет-Кредит

Редактор: Михайло Яремчук, контент-спеціаліст ГК Інтелектуальний сервіс


Долучайтесь до нас в Instagramfacebook та Telegram на Вас чекають:

  • корисні лайфхакиenlightened
  • актуальні новиниyes
  • та розважальна рубрикаlaugh

Поділитися статтею з друзями!


Популярні cтатті