Почни обмінюватись електронними документами лише за 26 грн у місяць!

Податок на доходи фізичних осіб у 2020-му: зміни в оподаткуванні

Податок на доходи фізичних осіб у 2020-му: зміни в оподаткуванні 02-07-2020

Податківці інформують, що 23.05.2020 р. набрав чинності Закон України від 16.01.2020 р. № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон №466), крім окремих норм, які набирають чинності з 01.07.2020 року та з 01.01.2021 року.


Читайте також:

Роз’яснення щодо внесення змін до трудової книжки

Списання боргу з ЄСВ «Сплячим» ФОП. Подання документів до 31 серпня

Нові правила оренди землі: що зміниться з 15 липня 2020 року?

Отримуйте всі актуальні новини на нашому каналі в Telegram або ж:

 

 


Законом № 466 передбачено низку змін до ПКУ, які стосуються податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО), зокрема:

1. Не оподатковуються ПДФО (ст. 164-ст. 165 ПКУ):

– відшкодування моральної шкоди в розмірі, визначеному рішенням суду, але не вище чотирикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року;
–  суми пенсій, розмір яких перевищує 10 розмірів прожиткового мінімуму;
– сума страхових (регламентних) виплат, страхових відшкодувань, що здійснюються Моторним (транспортним) страховим бюро України (сума не може перевищувати розмір шкоди, фактично заподіяної вигодонабувачу (бенефіціару), що визначається за звичайними цінами на дату такої страхової виплати).

2. До продажу інвестиційного активу прирівнюються (п. 170.2.2 ПКУ):

Операції з повернення платнику податку коштів або майна (майнових прав), попередньо внесених ним (або особою, у якої інвестиційний актив був придбаний прямо чи опосередковано) до статутного капіталу емітента корпоративних прав, у разі виходу такого платника податку з числа засновників (учасників) такого емітента, зменшення статутного капіталу такого емітента чи ліквідації такого емітента.

У разі продажу або придбання платником податку інвестиційних активів до/у нерезидентів – пов’язаних осіб або нерезидентів, зареєстрованих у державах (на територіях), що включені до переліку держав (територій), затвердженого Кабміном, доходи та витрати за такими операціями визначаються:

– у розмірі не нижче звичайної ціниу разі продажу платником податку інвестиційного активу;
– у розмірі не вище звичайної ціниу разі придбання платником податку інвестиційного активу.

Це положення не застосовується, якщо покупцем інвестиційного активу є прямо або опосередковано контрольована іноземна компанія, у якої продавець інвестиційного активу є контролюючою особою та яка залишається власником зазначеного інвестиційного активу станом на кінець звітного періоду, у якому відбулося відчуження інвестиційного активу.

3. Визначено порядок оподаткування прибутку та доходів контрольованих іноземних компаній (п. 170.13 ПКУ) 

Платник податку – резидент, що визнається контролюючою особою щодо контрольованої іноземної компанії, зобов’язаний визначити частину прибутку контрольованої іноземної компанії та включити її до загального оподатковуваного доходу, що відображається в річній податковій декларації та оподатковується за ставкою, визначеною п. 167.1 ПКУ (18%).

4. Зміни в оподаткуванні продажу нерухомості:

– оподаткування за ставкою 18% доходу, отриманого платником податку від продажу протягом звітного податкового року третього та наступних об’єктів нерухомості. Перший об’єкт на рік залишається за нульовою ставкою, другий – за ставкою 5% (п. 172.2 ПКУ);
– звільняється від сплати 5% ПДФО під час продажу об’єкт незавершеного будівництва за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки (п. 172.1 ПКУ).

5. Відповідальність за неподання (несвоєчасне подання) форми №1ДФ.

За неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не в повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкового розрахунку за формою №1ДФ застосовується штраф в розмірі 1020 грн (було 510 грн), за повторне порушення протягом року – 2040 грн (було 1020 грн).

 

 

Джерело: Бухгалтер 911

Редактор: Михайло Яремчук, контент-спеціаліст ГК Інтелектуальний сервіс


Долучайтесь до нас в Instagramfacebook та Telegram на Вас чекають:

  • корисні лайфхакиenlightened
  • актуальні новиниyes
  • та розважальна рубрикаlaugh

Поділитися статтею з друзями!


Популярні cтатті