Роз’яснення щодо внесення змін до трудової книжки

Роз’яснення щодо внесення змін до трудової книжки

Відповідно до Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 р. № 58 (в редакції Наказу Мінпраці та соцполітики від 08.06.2001 р. № 259/34/5), при внесенні відомостей про роботу у графі 3 розділу "Відомості про роботу" як заголовок пишеться повне найменування підприємства.


Читайте також:

Нові правила оренди землі: що зміниться з 15 липня 2020 року?

Списання боргу з ЄСВ «Сплячим» ФОП. Подання документів до 31 серпня

З 1 липня змінюється розмір прожиткового мінімуму

Отримуйте всі актуальні новини на нашому каналі в Telegram або ж:


 

Під цим заголовком у графі 1 ставиться порядковий номер запису, що вноситься, у графі 2 зазначається дата прийняття на роботу.

У графі 3 пишеться: "Прийнятий або призначений до такого - то цеху, відділу, підрозділу, на дільницю, виробництво" із зазначенням його конкретного найменування, а також роботи, професії або посади і присвоєного розряду.

Записи про найменування роботи, професії або посади на яку прийнятий працівник, виконуються відповідно до найменування професій і посад, зазначених у «Класифікаторі професій».

 

Наприклад, відповідно до Покажчика професійних назв робіт за кодами професій Класифікатора професій ДК 003:2010, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 28.07.2010 р. № 327 (далі – Класифікатор професій), до професії викладач (код 23) належать такі професійні назви робіт (посад):

– викладач закладу вищої освіти (код 2320);

– викладач професійного навчально-виховного закладу (код 2320);

– викладач професійно-технічного навчального закладу (код 2320);

– вчитель закладу загальної середньої освіти (код 2320);

– вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти (код 2331);

– вихователь дошкільного навчального закладу (код 2332).

 

Таким чином, при внесенні до трудової книжки найменування роботи, професії (посади), назва предмету не зазначається. Переведення працівника на іншу постійну роботу на тому ж підприємстві оформлюється в такому ж порядку, як і прийняття на роботу.

Якщо за час роботи працівника назва підприємства змінюється, то про це окремим порядком у графі 3 трудової книжки робиться запис: "Підприємство таке-то з такого-то числа перейменоване на таке-то", а у графі 4 проставляється підстава перейменування – наказ (розпорядження), його дата і номер

 

Джерело: Бухгалтер

Редактор: Михайло Яремчук, контент-спеціаліст ГК Інтелектуальний сервіс


Долучайтесь до нас в Instagramfacebook та Telegram на Вас чекають:

  • корисні лайфхакиenlightened
  • актуальні новиниyes
  • та розважальна рубрикаlaugh

Читайте також: