Новини. ГК Інтелектуальний Сервісс


Держава в смартфоні: що це та які переваги для бізнесу і громадян?

09-07-2019 | 517

«Як було б круто, коли ти, їдучи на роботу, можеш отримувати на телефон не тільки новини та переглядати прогноз погоди, а й контролювати, які законопроекти приймаються, яких людей вибирають, які петиції готуються та інше»


Президент України Володимир Зеленський

«Держава в смартфоні»... 
Як часто останнім часом ми чуємо цю фразу. Але що ж це означає? Що отримують від цього українці? Чи готові ми взагалі до цього?

«Держава в смартфоні» - це перш за все можливість отримання послуг в електронному вигляді (е-послуги). Це народження, вступ до дитячого садка, школи, університету, отримання паспорта та посвідчення водія, реєстрація автомобіля чи нерухомості, землі, шлюб тощо. Сьогодні кожна типова ситуація – це величезна незручність, стрес та корупція. «Держава у смартфоні» – це можливість розв’язати всі ці ситуації в один клік і бажано за допомогою смартфона чи ноутбука, де людина матиме особистий електронний підпис. Те саме стосується й бізнесу. 

В Україні вже створено близько 100 електронних послуг. Плани нової влади дуже амбітні. Наприклад, до 2024 року є прагнення перевести 90% всіх державних послуг в режим онлайн, втричі зменшивши кількість взаємодії громадян і бізнесу з владою та досягнувши нульового рівня корупції у цій сфері.

Першою в світі країною, яка запровадила електронну взаємодію реєстрів та ID-картки, провела електронні вибори та досягла показника онлайн-послуг у 99% є Естонія. Наразі провідні IT-спеціалісти нашої країни разом з естонськими «новаторами» обговорили стратегію розширення сфер застосування е-послуг в Україні. Вже в червні в рамках дводенного візиту українська делегація провела понад 10 зустрічей, зокрема з СІО (головним менеджером з інформатизації) Естонії, державним секретарем Кабінету міністрів, представниками Єврокомісії, Міністерства закордонних справ, Агентства інформаційних систем, Центру реєстрів, Академії е-урядування Естонії тощо.

В планах впровадження чотирьох рівнів е-послуг: інформація про державу – перший рівень, комунікація з державою – це другий рівень, транзакції з державою – третій рівень, залучення в управління державою – це четвертий рівень.
Із вже реалізованих е-послуг в нашій країні можна відмітити ряд досить таки корисних і тих, які полегшили життя громадян та бізнесу.
Зараз можна зареєструвати бізнес онлайн, отримати численні довідки та витяги з реєстрів, подати заяву на допомогу при народженні дитини та інші.

Основна ціль, яку перед собою ставить нова влада - це легка, швидка та ефективна взаємодія з державою громадян та власників бізнесу за допомогою смартфона, планшета чи ноутбука без втручання чиновників.

Ціль в автоматизації та полегшенні ведення бізнесу з використанням новітніх технологій з Вашого ноутбуку чи смартфону ставить перед собою і Група IT-компаній «Інтелектуальний сервіс».
Наразі є ціла низка рішень, які полегшують процес ведення бізнесу на підприємствах. 

Всі організації та підприємці вже зараз зобов’язані використовувати в своїй роботі Електронний підпис,  з використанням якого можна звітуватися в електронному вигляді.
До одного з найпоширеніших та популярних можна віднести програмне забезпечення M.E.Doc та веб-сервіс СОТА, за допомогою яких вже зараз можна подати звітність в контролюючі органи, зареєструвати податкові та акцизні накладні, провести розрахунок заробітної плати на підприємстві. І все це вже доступно в електронному вигляді і використовується на практиці українцями.
Останнім же часом все більше організацій переходять з паперової форми обміну документами зі своїми контрагентами на електронну.

Детальніше про можливості та варіанти Електронного документообміну

Саме в вищезгаданих програмах це можна робити за лічені хвилини. Тим самим зменшуються витрати часу на їх друк, відправку та доставку. При цьому і фінансові витрати істотно зменшуються.


До речі, за допомогою веб-сервісу СОТА, всі ці дії можливо робити навіть з Вашого смартфону.

Як бачимо, перші кроки по впровадженню в Україні електронних послуг вже зроблені і велика кількість підприємств та звичайних громадян вже ними користуються. Тому, як ми гадаємо, у Вас не виникає сумнівів, що такі зміни нашій країні необхідні.
І повноцінно можемо сказати, що «Держава в смартфоні» - це вже не мрії, а реальність. А ми беремо на себе обов’язок йти в ногу з часом і максимально робити Вашу роботу та життя ще зручнішими та легшими.

Адже ми цінуємо Ваш час!

Автор: Рибалко Максим

__________________________________________________________________________

Долучайтесь до нас в Instagram та facebookна Вас чекають:

  • корисні лайфхакиenlightened
  • актуальні новиниyes
  • та розважальна рубрикаlaugh

!Дізнатися більше новин Ви також зможете на нашому каналі в >>> Telegram.


Поділитися статтею з друзями!


Популярні статті