Нюанси заповнення нової форми ЄСВ у програмному забезпеченні M.E.Doc

Нюанси заповнення нової форми ЄСВ у програмному забезпеченні M.E.Doc 13-09-2018

Шановні колеги!

Порядок заповнення звітності з ЄСВ регламентується Наказом Мінфіну №435 від 14.04.2015 року. У червні 2018 року, у відповідності з Наказом Мінфіну №511 від 15.05.2018 (зареєстровано в Міністерстві юстиції 11 червня 2018 р. за N 692/32144, опубліковано в бюлетені «Офіційний вісник України» від 06.07.2018 року № 51.) до звіту з ЄСВ внесені зміни та доповнення.
В програмному забезпеченні M.E.Doc форма звіту ЄСВ оновлена починаючи з версії 11.00.013. Також оновлена форма присутня й у веб-сервісі СОТА.

Зміни в Додатку 4 відбулися в Таблицях 1, 5 та 6.

Таблиця 1 обов’язкова до заповнення. У цій таблиці з’явилися нові рядки (3.2.1, 3.3.1, 3.4.1).

В них відображається інформація про те, скільки б нарахував роботодавець ЄСВ за ставкою 22 %, якби не застосовував «інвалідні» ставки (8,41%; 5,3% і 5,5 %).


ЄСВ. Таблиця 1

Таблиця 5 подається якщо на протязі звітного періоду:

  • Було укладено або розірвано трудовий договір (цивільно-правовий договір, крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою – підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань) із застрахованою особою;
  • Було укладено або розірвано трудовий договір із застрахованою особою, яка працевлаштована на нове робоче місце;
  • Особу було переведено на іншу посаду або роботу у того самого страхувальника.

Таблиця 5 не формується і не подається у випадку коли за даними страхувальника протягом звітного періоду не було зафіксовано фактів:

  • Укладання або розірвання трудових угод (цивільно-правових договорів),
  • Зміни посади,
  • Термінів проходження військової служби,
  • Або надання відповідної відпустки.

В таблицю додані нові колонки:

ЄСВ. Таблиця 5

12.Професійна назва роботи, 13. КОД ЗКППТР, 14. Код класифікатора професій - дані колонки вибираються з довідника, що відповідає національному класифікатору України «Класифікатор професій ДК 003:2010».

Важливо! Не заповнюються відомості з Класифікатору у разі відображення інформації з договорами ЦПХ. Якщо працівника переводять на іншу посаду або роботу у того самого страхувальника, інформація вноситься в Таблицю 5 в такому самому порядку як і про прийняття на роботу.

15.Посада – колонка заповнюється з довідника або вручну, якщо в довіднику відповідна посада відсутня.

Важливо! Назва посади має відповідати запису в трудовій книжці.

16.Документ-підстава про початок роботи та відпустку, кінець трудових або цивільно-правових відносин, переведення на іншу посаду містить дані про документ, на підставі якого було здійснено прийом на роботу, звільнення або відбуття у відпустку.

В колонці вказується:

  • для трудових відносин: наказ, його номер і дата,
  • для цивільно-правового договору: договір, його номер і дата.

17.Підстава для припинення трудових або цивільно-правових відносин містить запис про причини звільнення у точній відповідності з формулюванням  чинного законодавства із посиланням на відповідну статтю та пункт закону.

19. Військове звання – дана колонка призначена для осіб які вперше вступили  на військову службу або закінчили її проходження ( виключення лише за особами  які виключені з особового складу військової частини чи військового навчального закладу) у порядку, встановленому положеннями про проходження військової служби.

Якщо на підприємстві ведеться облік військовозобов’язаних який зазначається в Таблиці 2, то цю інформацію не потрібно переносити в Таблицю 5 – Військове звання.

Важливо! Звичайні роботодавці цю графу не заповнюють, її заповнюють міністерства, відомства, військові частини і т. д.! Тобто, ті підприємства які безпосередньо здійснюють оформлення осіб для проходження військової служби.

В Таблиці 6 доданий код критеріїв типу нарахувань 14 «Сума різниці між розміром мінімальної заробітної плати та фактично нарахованої заробітної плати (доходу) за попередні періоди, у зв’язку із здійсненням перерахунку при звільненні працівника за попередні періоди, що пов’язані з уточненням днів використаної наперед відпустки (у зв’язку із сторнуванням)» – цей тип нарахувань використовується в окремих випадках, а саме коли у місяці звільнення працівникові буде сторнуватися зайво нараховані дні відпустки, які він використав у попередніх періодах.

ЄСВ. Таблиця 6

Крім того, період догляду за хворою дитиною за довідкою відображатимуть у графі 14 «Кількість днів календарних без збереження заробітної плати».

 

 

Чекаємо нових підписників в Instagram laugh 

enlightenedБільше новин від нашої компанії Ви зможете читати на каналі в Telegram!

Дякуємо, що Ви з нами!
Команда ГК "Інтелектуальний сервіс"

 


Поділитися статтею з друзями!


Популярні cтатті