Графік відпусток на 2019 рік: складаємо без помилок у ISpro

Графік відпусток на 2019 рік: складаємо без помилок у ISpro

Оновлено 11.11.2024 р.

Необхідність наявності графіка відпусток передбачена ч. 4 ст. 79 КЗпП і ч. 10 ст. 10 Закону № 504. Відповідно до цих норм, черговість надання відпусток працівникам визначається графіками, а конкретний період надання щорічної відпустки в межах термінів, визначених у графіку, узгоджується працівником і роботодавцем.

При складанні графіка слід врахувати:

  • Мінімальна тривалість щорічної чергової відпустки - 24 календарних дня. При цьому, працівник має право брати відпустку частинами, але основна безперервна частина повинна складати не менше 14 календарних дня (Ст. 12 Закону № 504).
  • Загальна тривалість щорічних, основної та додаткової, відпусток не може перевищувати 59 календарних днів,  а  для працівників, зайнятих на підземних гірничих роботах - 69 календарних днів.
  • Щорічні, основна та додаткові, відпустки повної тривалості у перший рік роботи надаються працівнику тільки після закінчення 6 місяців безперервної роботи на даному підприємстві (ст. 10 Закону № 504). Виняток зроблено для неповнолітніх осіб, інвалідів, сумісників.
  • Одночасно з відпусткою за основним місцем роботи, сумісникам може бути наданий повна відпустка до закінчення 6 місяців і в зручний для них час. Взяти відпустку авансом, можуть і інші працівники, при цьому його тривалість буде розраховуватися пропорційно відпрацьованому часу.
  • Якщо на період щорічної відпустки припадають святкові або неробочі дні, то вони не враховуються при визначенні його тривалості (ст. 5 Закону № 504).
  • Ненадання щорічної відпустки працівникові більше двох років поспіль забороняється.

    Зазвичай графік відпусток на наступний рік складається в кінці року, що минає.

До налаштування графіка відпусток слід приступати після налаштування тривалості щорічних відпусток. В результаті цього, після введення дати початку планової відпустки, дата закінчення буде розрахована автоматично, виходячи з тривалості відпустки з налаштування.

Налаштування відпусток і їх тривалість знаходяться Облік кадрів - Параметри - Налаштування - Довідники - Відпустки.

Модуль Графік відпусток призначений для планування дати виходу у відпустку: Облік кадрів - Планування - Графік відпусток, відображається за поточний рік в розрізі підрозділів. У кожному підрозділі відображаються співробітники, і введена інформація про планове надання відпустки, а також табельний номер і ПІБ особи, яка буде виконувати обов'язки під час відпустки працівника.

Графік відпусток створюється, як користувачем по кожному співробітнику, так і автоматично за пунктом меню Реєстр - Сформувати графік відпусток. При створенні нового запису про відпустку власноруч (Реєстр - Створити), вказується дата початку і дата  кінця, а кількість днів перебування у відпустці програма розрахує автоматично (згідно налаштувань відпустки).

 

При необхідності надання відпустки по частинах, користувачем створюється відповідна кількість відпусток. Згідно з позицією меню Реєстр - Налаштування або комбінації клавіш Alt + R, відкривається вікно Графік відпусток, в якому зазначаються необхідні відпустки. При формуванні графіка відпусток, графік формується тільки за тими видами відпусток, які відзначені в налаштуванні.

Різні види відображення даних за реєстром відпусток налаштовуються за допомогою пунктів меню Вид - Навігатор підрозділів, Вид - Включити підлеглі підрозділи, Вид - Відображати код підрозділу.

На цьому процедура планування графіка виходу працівників у відпустку закінчена. Далі можемо сформувати наказ на щорічну відпустку: Облік кадрів - Картотека - Накази, Реєстр - Створити наказ, Реєстр - Створити операцію.

Обираємо працівника з довідника особових рахунків. Поточні дані працівника заповнюються автоматично з особової картки працівника. В Дані операції, можемо заповнити: працівника що заміщує, матеріальну допомогу або компенсацію відпустки.
На вкладці Надання відпустки, завантажуємо відпустку з Графіка відпусток.

Тепер наказ зі статусом проект, потрібно провести Реєстр - Затвердити, Реєстр - Провести.

Отже, відпустка по працівнику сформована, залишається у періоді настання події, через універсальний документ нараховувати відпустку працівнику.

Якщо вас цікавить програма українського розробника з широкими можливостями і ви в пошуках надійного партнера, звертайтеся за телефонами: (095) 036-40-04, (098) 036-40-04, (073) 036-40-04, або залиште заявку тут

Більше інформації про ISpro: Бюджет тут

Більше інформації про ISpro: Освіта тут

Більше інформації про ISpro: ERP тут

Автор: Дяченко Євген, провідний спеціаліст ISpro в ГК “Інтелектуальний сервіс”

Демонстрація можливостей ISpro

Дізнайтеся більше про ISpro

Читайте також:

  • 13 днів тому...
    Нові правила виплат лікарняних сумісникам на підприємстві 2025
    З 4 квітня 2025 року набрали чинності зміни щодо виплати лікарняних працівникам, які працюють за сумісництвом. Відтепер питання «платити чи не платити?» має чітку відповідь — так, платити, але за певних умов. Приклади розглянемо нижче.
  • Місяць тому...
    Нараховуємо відрядження в ISpro
    Працівник їде у відрядження — для бухгалтера це одразу великий обсяг роботи: від створення наказу і розрахунку відрядних до формування авансового звіту. В даній статті розглянемо етапи з розрахунком відрядних
  • 20 днів тому...
    Автоматизація обліку Заробітної плати: успішний кейс впровадження ISpro в Болградській РДА
    Впровадження сучасних програмних рішень дозволяє значно зменшити ризики помилок, підвищити ефективність роботи та оптимізувати облік на підприємстві. Щомісяця все більше компаній та організацій
  • Місяць тому...
    Переваги ISpro: Автоматизація буденних процесів
    У світі, де час — найцінніший ресурс, перемагають ті, хто діє ефективно. ISpro — це програмний комплекс, що дозволяє автоматизувати ключові бізнес-процеси, звільняючи працівників від рутинної роботи, зменшуючи ризик помилок і підвищуючи загальну продуктивність.
  • Місяць тому...
    Чому українським бюджетним установам варто перейти з 1С на ISpro
    Після початку повномасштабної війни з росією питання інформаційної безпеки та імпортозаміщення стало пріоритетним для державного сектору України. Одним із критичних аспектів є використання російського програмного забезпечення, зокрема
  • 2 місяці тому...
    АВАНСОВИЙ ЗВІТ. Створюємо в ISpro
    Авансовий звіт — це важливий бухгалтерський документ, який підтверджує використання підзвітних коштів. У системі ISpro цей процес автоматизований, що значно спрощує ведення обліку. У цій статті ми розглянемо покрокову інструкцію щодо
  • 5 місяців тому...
    Вступив в силу закон про підвищення податків. Що нового?
    28 Листопада 2024 року бізнес дочекався підписання Закону від 19.11.2024 №4059-IX "Про Державний бюджет України на 2025 рік" та нашумівшого Закону №4015 про підвищення податків. Очікування підписання закону про підвищення податків були вже з 10 Жовтня 2024 року, коли його
  • 4 місяці тому...
    ISpro - сучасна бухгалтерська програма. Гарантії оплати праці
    В сучасному світі складно уявити бухгалтера, який користується рахівницею. Ці часи минули і це добре. Ви тільки уявіть яку масу інформацію бухгалтер тримав в голові, скільки стосів паперу мав списувати та перелистувати, щоб
  • 4 місяці тому...
    Амортизація на підприємстві в ISpro
    Амортизація або знос – це систематичний розподіл витрат на основні засоби протягом їхнього строку використання або експлуатації на різні періоди часу. Іншими словами, це поетапне зменшення вартості основного засобу, яке враховується в обліку протягом
  • 2 місяці тому...
    ТОП-5 фішок ISpro “Облік Заробітної плати”: автоматизуйте розрахунок заробітної плати легко і швидко!
    Розрахунок заробітної плати – це один із ключових процесів для будь-якого підприємства. Постійні зміни в законодавстві, необхідність вчасних і точних розрахунків нарахувань, надбавок, податків та інших утримань можуть створювати додаткові труднощі бухгалтеру по заробітній платі. Саме тому важливо