Як налаштувати оплату праці в ISPRO під час особливої ситуації в Україні?

Як налаштувати оплату праці в ISPRO під час особливої ситуації в Україні?

На зараз в Україні особлива ситуація, але це не заважає нам продовжувати свою роботу. Тому, ми хочемо розповісти вам і розглянути нормативно-правову базу, на основі якої регулюються питання оплати праці в таких ситуаціях. Та як за допомогою програмного забезпечення ISpro реалізована автоматизація цих процесів.

 

Карантин мовою КЗпП (ч.1 ст. 34) - це простій - зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.

 

Згідно ст. 113 КЗпП час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

 

Налаштування нових видів оплати (або редагування існуючих) в програмному комплексі ISpro здійснюється в Модулі «Облік праці та заробітної плати», переходимо до Підсистеми «Параметри»«Налаштування» - «Види оплат». «Код» та «Найменування» зазначаємо вручну, «Метод розрахунку» заповнюється (вибирається із довідника) і є ключовим полем для визначення алгоритму розрахунку кожного виду оплати. Через піктограму «Створити»  вносимо реквізити нового виду оплати (Мал.1).

 

Мал. 1

 

Слід зазначити, що у ст. 113 КЗпП сказано «не нижче від двох третин», тобто може бути і більше. Для вирішення подібних, нетипових випадків (наприклад оплата простою не 2/3, а 3/4 або 90% тарифної ставки) в програмному комплексі ISpro забезпечений функціонал «Програма користувача», за допомогою якого здійснюється автоматизація розрахунків під індивідуальні налаштування, які необхідні для дотримання облікової політики затвердженої на підприємстві.

Перша галузь, яка швидко відреагувала на ситуацію з карантином була освітня, і це не дивно, адже захист здоров’я нашого підростаючого покоління є найважливішим пріоритетом. Згідно з п. 8.3.3 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки сторони рекомендують керівникам установ та закладів освіти забезпечити оплату простою працівникам, включаючи непедагогічних, не з їх вини в розмірі середньої заробітної плати, але не менше тарифної ставки (посадового окладу).

У разі якщо і на Вашому підприємстві необхідно нараховувати оплату простою у розмірі середньої з/п, автоматизація розрахунку це перший дієвий спосіб, для правильного і своєчасного нарахування оплати праці. Аналогічно до першого прикладу, через піктограму «Створити»  вносимо реквізити нового виду оплати. Розрахунок «Оплати простою в розмірі середньої з/п» має тотожні риси до всім знайомого нарахування  «Оплата з/п за час відрядження». Єдине, що не потрібно враховувати – це порівняння до планового заробітку. У Властивостях нового виду оплати зазначаємо – виконувати розрахунок від середнього заробітку (Мал. 2).

 

Мал. 2

 

На вкладці «Вихідна сума» зазначаємо всі види оплати, що включатимуться до розрахунку середнього заробітку (Мал. 3).

 

Мал. 3

 

Далі, на вкладці середній заробіток зазначаємо наступні, мінімально рекомендовані для налаштування,  реквізити (Мал. 4).

 

Мал. 4

 

Подальші налаштування даного виду оплати носять індивідуальний характер, та як вже було сказано, налаштовуються згідно з обліковою політикою на підприємстві. Остання вкладка – функціонал «Програма користувача», дозволить, наприклад, нарахувати певний % від вихідної суми або визначити різний % нарахування для окремих категорій співробітників (у разі необхідності) або різних облікових періодах, тощо.

Поряд з цим, Верховна Рада України ухвалила закон від 17.03.2020 р. №530 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» Пропонуємо до розгляду наступні зміни:

1. НОВА ВІДПУСТКА БЕЗ ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗАРПЛАТИ

До ст. 84 КЗпПУ додано частину 4, а до ст. 26 Закону «Про відпустки» додано частину 3, згідно яких на час карантину, встановленого КМУ, надається нова відпустка без збереження зарплати (без обмеження за кількістю днів, на весь період карантину), яка не впливає на право використання звичайних відпусток без збереження зарплати (15 к.д. для всіх + більше днів для певних категорій осіб).

Через піктограму «Створити» вносимо реквізити нового виду оплати (Мал. 5). Додаткових налаштувань цей вид оплати не потребує.

 

Мал. 5

 

2. ДОДАТКОВІ ДОПЛАТИ ДО ЗАРПЛАТИ

Згідно п. 5 Прикінцевих положень Закону № 530-ІХ Кабмін зобов’язаний до  24 березня 2020 року встановити:

  • додаткові доплати до заробітної плати медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації захворювання серед людей на COVID-19, у розмірі до 200% заробітної плати на період виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій COVID-19, визначений у рішенні Кабінету Міністрів України про встановлення карантину, до завершення виконання цих заходів;
  • доплати до заробітної плати окремим категоріям працівників, які забезпечують життєдіяльність населення.

Як правило, надбавки та доплати встановлюються у % еквіваленті до тарифної ставки. Через піктограму «Створити»  вносимо реквізити нового виду оплати (Мал.6).

 

Мал. 6

 

На вкладках «Вихідна сума» та «Оплачуваний час» зазначаємо тарифну ставку (на прикладі Мал.3 це було нарахування під назвою «Оклад»). Проте, законодавець зазначив наступне: «доплата до 200% заробітної плати». Тобто, вихідна сума для розрахунку є вся нарахована з/п за місяць, а не виключно «Оклад». У цьому випадку необхідно при створенні нового виду оплати вибрати метод розрахунку «Щомісячна премія» (Мал. 7).

 

Мал. 7

 

На вкладці «Вихідна сума» зазначаємо всі види нарахувань, які входять до загальної зведеної відомості по підприємству (тобто складають загальний фонд оплати праці). При нарахуванні даного виду оплати Вам залишиться проставити відповідний % і програмний комплекс ISpro автоматично розрахує необхідну суму нарахування.

Якщо у Вас залишилися питання по матеріалу статті, чи необхідна допомога в питанні налаштування нових видів оплати, які використовуються під час введення карантину звертайтесь до нашого Контакт-центру за номерами телефону:

+38 (095) 036-40-04
+38 (098) 036-40-04
+38 (073) 036-40-04 

і ми з радістю відповімо на всі Ваші питання.

 

І зараз головне – ЗАЛИШАЙТЕСЯ ВДОМА і бережіть себе!

 

Автор: Полонський Сергій, провідний спеціаліст по системі ISpro.

Долучайтесь до нас в Instagramfacebook та Telegram на Вас чекають:

  • корисні лайфхакиenlightened
  • актуальні новиниyes
  • та розважальна рубрикаlaugh

 

Демонстрація можливостей ISpro

Дізнайтеся більше про ISpro

Читайте також:

  • 7 днів тому...
    Як правильно визначити тривалість щорічної відпустки у 2025 році
    Сезон відпусток у розпалі, а отже — час нагадати, як правильно розрахувати тривалість основної щорічної відпустки, особливо якщо працівник мав дні відсутності без збереження заробітної плати
  • 2 місяці тому...
    Щорічні відпустки в "ISpro"
    У літній період у бухгалтерів значно зростає навантаження: працівники масово йдуть у щорічні відпустки, і кожен випадок потребує точного розрахунку середньої зарплати, дотримання строків виплати, формування документів для звітності
  • Місяць тому...
    Топ-5 можливостей ISpro: модуль “Облік Основних засобів”
    Ефективний облік основних засобів — одна з ключових умов прозорого фінансового управління на підприємстві. ERP-система “ISpro” пропонує потужний функціонал, який дозволяє автоматизувати всі процеси, пов’язані з рухом, обліком, амортизацією та інвентаризацією основних засобів. Пропонуємо ознайомитися з п’ятьма ключовими можливостями
  • 3 місяці тому...
    Нараховуємо відрядження в ISpro
    Працівник їде у відрядження — для бухгалтера це одразу великий обсяг роботи: від створення наказу і розрахунку відрядних до формування авансового звіту. В даній статті розглянемо етапи з розрахунком відрядних
  • 3 місяці тому...
    Переваги ISpro: Автоматизація буденних процесів
    У світі, де час — найцінніший ресурс, перемагають ті, хто діє ефективно. ISpro — це програмний комплекс, що дозволяє автоматизувати ключові бізнес-процеси, звільняючи працівників від рутинної роботи, зменшуючи ризик помилок і підвищуючи загальну продуктивність.
  • 2 місяці тому...
    Автоматизація обліку Заробітної плати: успішний кейс впровадження ISpro в Болградській РДА
    Впровадження сучасних програмних рішень дозволяє значно зменшити ризики помилок, підвищити ефективність роботи та оптимізувати облік на підприємстві. Щомісяця все більше компаній та організацій
  • 3 місяці тому...
    Чому українським бюджетним установам варто перейти з 1С на ISpro
    Після початку повномасштабної війни з росією питання інформаційної безпеки та імпортозаміщення стало пріоритетним для державного сектору України. Одним із критичних аспектів є використання російського програмного забезпечення, зокрема
  • 2 місяці тому...
    Від договору до платіжної інструкції: ERP-система ISpro
    Робота з контрагентами — постачальниками або замовниками — завжди починається з головного: укладення договору. У цій статті ми розглянемо, як за допомогою модуля «Договори» ERP-системи ISpro організувати процес закупівлі й оплати товарів чи послуг
  • 2 місяці тому...
    Нові правила виплат лікарняних сумісникам на підприємстві 2025
    З 4 квітня 2025 року набрали чинності зміни щодо виплати лікарняних працівникам, які працюють за сумісництвом. Відтепер питання «платити чи не платити?» має чітку відповідь — так, платити, але за певних умов. Приклади розглянемо нижче.
  • 7 місяців тому...
    Вступив в силу закон про підвищення податків. Що нового?
    28 Листопада 2024 року бізнес дочекався підписання Закону від 19.11.2024 №4059-IX "Про Державний бюджет України на 2025 рік" та нашумівшого Закону №4015 про підвищення податків. Очікування підписання закону про підвищення податків були вже з 10 Жовтня 2024 року, коли його