Карантин можуть визнати неконституційним — непередбачувані наслідки для бізнесу та бюджету

Карантин можуть визнати неконституційним — непередбачувані наслідки для бізнесу та бюджету 10-06-2020

Акти КМУ обмежують конституційні права на підприємницьку діяльність і на доступ до медичної допомоги, що можливо лише в умовах надзвичайного або воєнного стану.

Як повідомляє сайт КСУ, 4 червня 2020 року до Конституційного Суду України надійшло конституційне подання Верховного Суду щодо конституційності встановлення обмежень на час карантину, передбачених положеннями окремих нормативно-правових актів, ухвалених Кабінетом Міністрів України та Верховною Радою України.

Зокрема, суб'єкт права на конституційне подання просить перевірити на відповідність Конституції України:

  • підпункти 5, 6, 7, 14 пункту 3, абзац шостий пункту 6 Постанови № 392 (щодо заборони на проведення масових заходів, роботу закладів громадського харчування, ТРЦ, розважальних закладів та закладів культури, проведення планових медичних заходів, а також стосовно обов'язкової самоізоляції осіб старше 60 років);
  • пункти 10, 17 Порядку здійснення протиепідемічних заходів, пов'язаних із самоізоляцією, затвердженого Постановою № 392.

Результати аналізу відповідних норм дають змогу зробити висновок, що їхня сутність і практична реалізація не відповідають Конституції України, говориться у конституційному поданні ВС, затвердженому Постановою № 7 Пленуму Верховного Суду.


Читайте також:

Оновлений порядок надання допомоги по частковому безробіттю - діє з 6 червня

Оновлено вимоги щодо термінів зберігання та відновлення документів
у разі їх втрати або пошкодження

Індекс інфляції за травень - 100,3 %

Отримуйте всі актуальні новини на нашому каналі в Telegram або ж:


Зокрема, передбачене Кабінетом Міністрів України здійснення протиепідемічних заходів, пов'язаних із самоізоляцією, обмежує право особи на свободу пересування.

Також обмеження діяльності авіаперевізників, закриття пунктів пропуску через кордон прямо суперечать конституційним гарантіям. Цим порушується право осіб вільно залишати територію України, яке може бути обмежене лише законом, а не актами уряду. Так само рішенням органу виконавчої влади не можна встановлювати обмеження права громадян на мирні зібрання. Установлені урядом положення щодо самоізоляції осіб, які досягли 60 років, а також дозвіл одним суб'єктам господарювання працювати, а іншим - ні, суперечать цим гарантіям.

Пленум ВС попросив КСУ визнати провадження за цим поданням невідкладним і розглянути його в строк, який не перевищує один календарний місяць.

 

Джерело: БУХГАЛТЕР.ua

Редактор: Ковальова Альона, контент-спеціаліст ГК Інтелектуальний сервіс


Долучайтесь до нас в Instagramfacebook та Telegram на Вас чекають:

  • корисні лайфхакиenlightened
  • актуальні новиниyes
  • та розважальна рубрикаlaugh

Приєднуйтесь до нас у соціальних мережах!

Поділитися статтею з друзями!


Популярні cтатті