Закон про відміну книг обліку для ФОП та зміни до Закону №466 вже на підписанні у Президента

Закон про відміну книг обліку для ФОП та зміни до Закону №466 вже на підписанні у Президента

21 липня Рада розблокувала підписання законопроекту №2524 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб-підприємців"

У вівторок, 21 липня, нардепи не підтримали проект Постанови №2524-П "Про скасування рішення Верховної Ради України від 14 липня 2020 року про прийняття в цілому як закону проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб-підприємців". За нього проголосували лише 49 нардепів.

Ба більше, того ж 21 липня законопроект №2524 уже підписаний Головою ВРУ Д. Разумковим. Тож тепер очікуємо підпис Президента (про це повідомимо додатково; наразі, за інформацією картки законопроекту, його відправлено на підпис).

Нагадаємо, що саме цим законом передбачено внесення змін до Закону №466, яким була запроваджена податова реформа.


Читайте також:

Удвічі збільшено штрафи за порушення порядку подання форми № 1ДФ

Одна з підстав блокування ПН – підміна одних товарів іншими

За порушення законодавства про працю будуть штрафувати за новою формою

Раді пропонують диференціювати ставки ПДФО та податку на прибуток

Отримуйте всі актуальні новини на нашому каналі в Telegram або ж:


Поки що офіційний текст закону не оприлюднений.  Як зазначено на сайті ВРУ, Законом передбачено удосконалити роботу Електронного кабінету платника податків, спростити податковий облік, стимулювати добровільне обмеження паперового документообігу. Зокрема:

  • скасовується вимога обов’язкової реєстрації книги обліку доходів та витрат,
  • скасовується обов'язок ведення книги обліку доходів для ФОП 1 та 2 групи спрощенців та 3 групи, які не є платниками ПДВ. Такий платник податків за власним бажанням може вести книгу обліку доходів в паперовому або електронному вигляді. Відповідальність у вигляді штрафів за неведення або помилки у книзі доходів настає тільки якщо такий платник повідомив про бажання вести книгу обліку доходів;
  • покращено електронну взаємодію платників податків з податковими органами. Копії податкових повідомлень-рішень та інші документи, які податковий орган надсилає платнику, будуть відображатися в Електронному кабінеті;
  • визначено, що контролюючий орган веде листування з платниками податків в електронній формі, якщо вони подали заяву про бажання отримувати документи через Електронний кабінет;
  • скасовано вимогу про подання заяви платником податків на приєднання до договору про визнання електронних документів.
  • запроваджується автоматична реєстрація в Електронному кабінеті отриманих документів від платника податків;
  • передбачено, що в Електронному кабінеті мають міститися дані щодо суми та дати узгодження грошового зобов’язання, визначеного контролюючим органом;
  • спрощується механізм доведення платником податків відсутності його вини через технічний збій у роботі електронного кабінету, зокрема, скасовується необхідність підтвердження технічним адміністратором та/або методологом факту технічного збою, методологічних або технічних помилок.

Нагадаємо, що за інформацією з рішення Комітету ВРУ від 30 червня законопроектом був запропонований комплекс заходів з удосконалення ПКУ в частині:

  1.  реалізації прозорих механізмів щодо обмежень при застосуванні розумної економічної причини (ділової мети);
  2. встановлення правової визначеності в частині відсутності у вини платника податків у податковому правопорушенні ознак правової презумпції в межах інших видів юридичної відповідальності;
  3. зменшення розмірів окремих штрафів;
  4. перенесення строків щодо застосування норм по контрольованим іноземним компаніям, нових правил взяття на облік нерезидентів, що здійснюють діяльність через постійні представництва та встановлення відповідних перехідних періодів. 

Також передбачається перехідний період на виконання вимог закону для нових платників податку у зв’язку з появою нових підакцизних груп товарів, а також можливість врахування залишків таких товарів.

За інформацією картки законопроекту №2524 22 липня Закон направлено на підпис Президенту. Чекаємо далі.

 

Джерело: «Дебет-Кредит»

Редактор: Ковальова Альона, контент-спеціаліст ГК Інтелектуальний сервіс


Долучайтесь до нас в Instagramfacebook та Telegram на Вас чекають:

  • корисні лайфхакиenlightened
  • актуальні новиниyes
  • та розважальна рубрикаlaugh

 

Залишайте свої коментарі.

Читайте також: