Якою буде накопичувальна професійна пенсійна система?

Якою буде накопичувальна професійна пенсійна система?

Ключові слова: страхові внески, пенсійні програми, стаж, категорії обіб

18 листопада на черговому засіданні Уряду ухвалено законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо накопичувальної професійної пенсійної системи». 

20 листопада він був зареєстрований Д. Шмигалем у ВРУ під №4408. 
І ось нарешті з'явився й сам його текст (завантажити).     


Читати також:
Перерахунок зарплати через новий прожитковий мінімум
14 головних міфів щодо касових апаратів для ФОПів
Найпоширеніші помилки у заявах-розрахунках для виплати лікарняних
Отримуйте всі актуальні новини на нашому каналі в Telegram, а також звертайтесь з будь-якими питаннями до нашого Intelserv консультанта через Telegram або Messenger!


Хто зможе користуватися цією системою?

Уряд пропонує запровадити накопичувальну професійну пенсійну систему для окремих категорій осіб віком до 35 років (станом  на 01.07.2021 р.) із числа зайнятих на роботах за Списком № 1 і Списком № 2 та деяких інших категорій осіб, які мають право на пільгове пенсійне забезпечення.

Особам, які не набудуть права участі в такій системі та які працюють (працювали) на роботах і посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах, така пенсія призначатиметься на умовах, визначених законодавством. Крім того, для осіб до 35 років, які до дати запровадження сплати страхових внесків до накопичувальної професійної пенсійної системи набули не менше ніж третину необхідного стажу на роботах, які дають право на призначення пільгової пенсії, передбачається право на перерахування накопичених коштів до солідарної системи та призначення пенсії на пільгових умовах, визначених законодавством.

Джерелом фінансування пенсійних виплат із солідарної системи (до повного переходу на виплати з накопичувальної професійної пенсійної системи) та формування пенсійних активів у накопичувальній професійній пенсійній системі будуть страхові внески, які сплачуватимуться роботодавцями за рахунок підвищеної ставки ЄСВ на заміну механізму відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій. 

Страхові внески за учасників накопичувальної професійної пенсійної системи, які надійдуть до ПФУ, спрямовуватимуться ним до недержавних пенсійних фондів. Учасники самостійно вибиратимуть недержавний пенсійний фонд, до якого спрямовуватимуться такі внески (принцип „пенсійні кошти ходять за учасником”).

 

Якою буде накопичувальна пенсійна система?

Законопроєктом передбачається запровадити три професійні пенсійні програми:

  • програма №1 – дає право на отримання пенсійних виплат після досягнення віку 50 років (Список № 1);
  • програма №2 – дає право на отримання пенсійних виплат при досягненні 55 років (Список № 2; інші категорії осіб, які мають право на пенсію на пільгових умовах);
  • програма №3 – дає можливість добровільно набути право участі в накопичувальній професійній пенсійній системі на умовах, визначених у колективних договорах, угодах, та на отримання пенсійних виплат після досягнення 55 років.

На думку Уряду, запровадження накопичувальної професійної пенсійної системи дасть змогу формувати заощадження (пенсійні активи), якими особа зможе скористатися при виході на пенсію (отримання періодичної пенсійної виплати)  до досягнення загального пенсійного віку, за дотриманням умови щодо необхідної тривалості зайнятості на певних роботах і загального страхового стажу.

Надійність збереження накопичених коштів учасника накопичувальної професійної пенсійної системи забезпечуватиметься посиленими вимогами до недержавних пенсійних фондів, які для надання послуг у системі повинні пройти авторизацію, а також посиленим наглядом і контролем за їхньою діяльністю, що здійснюватиметься відповідними державними органами.

У разі запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (ІІ рівня) вимоги до недержавних пенсійних фондів поширюватимуться і на накопичувальну професійну пенсійну систему.

Очікується, що після прийняття цей Закон набере чинності з дня його опублікування (крім деяких пунктів, які наберуть чинності з 1 липня 2021 року).

 

Джерело: Дебет-Кредит

Редактор: Михайло Яремчук, контент-спеціаліст ГК Інтелектуальний сервіс

#M.E.Doc #M.E.Docкупити #Медоконовлення #программамедок #медоконлайн #medok #медок #купитьпрограммумедок #сотаонлайнмедок #сотамедок #кеп  #придбатикеп #електроннийпідпис #ецп

Читайте також: