Використання РРО при онлайн оплаті за замовлені товари. Роз’яснення ДПС

Використання РРО при онлайн оплаті за замовлені товари. Роз’яснення ДПС

Податківці регулярно отримують звернення від підприємців з проханням роз’яснити  порядок застосування РРО для торгівлі товарами, що замовляються через Інтернет.

І от податківці в консультації (ІПК) від 26.07.2021 р. № 2887/ІПК/99-00-07-05-01-06 відповіли на питання ФОПа ІІ групи. Підприємець самостійно виявив бажання використовувати програмний РРО для торгівлі меблями (виготовленими на замовлення), зокрема і через мережу інтернет. 
 

Питання №1:

Чи потрібно формувати чек у день відправлення меблів замовнику із зазначенням найменування товару, його повної вартості та форми оплати «кредит» із вкладенням для відправлення товару компаніями «Нова Пошта» та «Делівері» з післяплатою (накладеним платежем)?

Відповідь:

Якщо товар відправляється поштою (кур'єрською службою) з відстроченням платежу чи в кредит, то разом з товаром покупцеві потрібно надати розрахунковий документ (чек) встановленої форми та змісту. Він має містити позначку про форму оплати: кредит, післяплата, відстрочка платежу.
 

Питання №2:

Чи має підприємець обов’язок додатково формувати чек на свій рахунок, вказуючи «Погашення кредиту» за формою оплати «безготівково», та відправляти його покупцю на наступний банківський день після зарахування коштів від компанії-перевізника? 

Відповідь:

Наразі законодавство не вимагає створювати додаткові розрахункові документи після отримання коштів на свій рахунок від компанії-перевізника.
 

Питання №3

Чи повинен підприємець формувати чеки на повернення коштів (з формою «безготівкова»), якщо замовник відмовився від товару і йому була повернена передплата?

Відповідь:

Для повернення покупцеві авансу за товар потрібно створити в програмному РРО розрахунковий документ на таку операцію. В ньому потрібно вказати форму розрахунку, за яким було здійснено повернення передплати.

Якщо аванс покупцеві повертається за допомогою ЕПЗ, підприємець має надати йому відповідний чек, що містить в собі відомості про повернення коштів, з вказанням форми повернення коштів.

Однак, у випадках, коли кошти будуть повернуті через банківські системи обслуговування, з використанням реквізитів у форматі IBAN, – РРО застосовувати не потрібно.
 

Питання №4

Чи може підприємець використовувати один ПРРО «пересувний» на адресу виробництва меблів, якщо доставка товару здійснюється за допомогою найманого вантажного транспорту? Чи потрібно мати два ПРРО: «стаціонарний» та «пересувний»?

Відповідь:

Підприємець не може реєструвати ПРРО на транспортний засіб, що належить іншому суб’єкту господарювання. Тому ФОП має зареєструвати касу на адресу виробництва, а також забезпечити надання чеків покупцям.

Проте законодавство не забороняє підприємцям використовувати декілька ПРРО.

Додатково податківці повідомили, що ідентифікацію оплат, які здійснюють за допомогою платіжного сервісу, повинен забезпечити фінансовий партнер, який надає відомості про перекази на рахунки ФОПа. Він формує персоналізовану виписку про рух коштів на його рахунках.

Потрібно використовувати реєстратор розрахункових операцій, але хочеться заощадити?
Для цього ідеально програмний РРО СОТА Каса.
До того ж Вам не потрібно буде щодня друкувати
Z та X звіти, а працювати з ПРРО можна навіть з телефону чи планшету. 

 

За матеріалами: БУХГАЛТЕР.UA

#M.E.Doc #M.E.Docкупити #программамедок #медоконлайн #medok #медок #купитьпрограммумедок #сотаонлайнмедок #сотамедок #кеп #придбатикеп #електроннийпідпис #ецп


Отримуйте всі актуальні новини на нашому каналі в Telegram, а також звертайтесь з будь-якими питаннями до нашого Intelserv консультанта через Telegram або Messenger!

+38  

Читайте також: