Оцініть переваги онлайн-звітності та електронного документообміну від 26 грн на місяць!

Реорганізація ДФС - поділ на Державну податкову і Державну митну служби

Реорганізація ДФС - поділ на Державну податкову і Державну митну служби 15-01-2019

Сьогодні МФУ повідомляє, що уряд прийняв рішення про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман підписав постанову про реорганізацію ДФС шляхом поділу на Державну податкову і Державну митну служби. Документ сьогодні оприлюднений на сайті Кабінету Міністрів України.

З метою інституційного, структурного та функціонального оновлення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, Урядом схвалено постанову «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України».

Постанова передбачає реорганізацію Державної фіскальної служби України шляхом:

  • її поділу на Державну податкову службу та Державну митну службу; 
  • новостворені служби є центральними органами виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної політики у податковій та митній сферах (відповідно);
  • Кабінет Міністрів спрямовуватиме та координуватиме діяльність цих служб через Міністра фінансів України; 
  • обидві Служби є правонаступниками прав та обов’язків реорганізованої ДФС у відповідних сферах діяльності.

«Поділ ДФС на дві служби є важливим кроком на шляху до побудови якісної системи адміністрування податків і зборів. Реформа ДФС створить підґрунтя для демілітаризації податкових органів, покращить якість сервісів, які надаються платникам податків, підвищить прозорість та підзвітність роботи податкових та митних органів», – сказав заступник Міністра фінансів Сергій Верланов.

Згідно з постановою Мінфіном у двомісячний строк будуть розроблені проекти положень про відповідні центральні органи виконавчої влади та у тримісячний строк – внесені проекти необхідних змін до законодавства, а також приведені власні нормативно-правові акти у відповідність із цією постановою.

По матеріалам: МФУ, Урядовий портал


Поділитися статтею з друзями!


Популярні cтатті