Блог бухгалтера. ГК Інтелектуальний Сервіс
ГК Інтелектуальний Сервіс

Блог бухгалтераОсобливості заповнення оновленого звіту з єдиного соціального внеску

28-08-2018 | 5122
Особливості заповнення оновленого звіту з єдиного соціального внеску

Шановні Колеги!

Порядок заповнення звітності з ЄСВ регламентується Наказом Мінфіну №435 від 14.04.2015 року. У червні 2018 року, у відповідності з Наказом Мінфіну №511 від 15.05.2018 (зареєстровано в Міністерстві юстиції 11 червня 2018 р. за N 692/32144, опубліковано в бюлетені «Офіційний вісник України» від 06.07.2018 року № 51.) до звіту з ЄСВ внесено зміни та доповнення.

! Оновлений звіт з ЄСВ необхідно подавати починаючи зі звітного періоду серпень 2018 року та відзвітуватися за цими формами по 20 вересня 2018 року.

Зміни відбулися в Таблиці 1, Таблиці 5 та Таблиці 6 Додатку 4.

Таблиця 1

Таблиця 1 Додатку 4 (відображена нижче), де в 3 розділі  додали  нові рядки, а саме 3.2.1, .3.3.1, 3.4.1 – які відображають умовно присутню суму ЄСВ за звичайною ставкою на заробітну плату осіб з інвалідністю. Нові додані рядки  3.2.1, .3.3.1, 3.4.1 не впливають на загальні суми, які зазначаються у 3 рядку даної таблиці.

3 Нараховано єдиного внеску, усього (р. 3.1 + р. 3.2 + р. 3.3 + р. 3.4+ р. 3.5)
3.1 на суми нарахованої роботодавцями заробітної плати, винагороди за виконані роботи (надані послуги) за цивільно-правовими договорами, оплати допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами (22,0 %)
3.2 на суми заробітної плати, нарахованої підприємствами, установами і організаціями працюючим особам з інвалідністю (8,41 %)
3.2.1 на суми заробітної плати, нарахованої підприємствами, установами і організаціями працюючим особам з інвалідністю (22 %)
3.3 на суми заробітної плати, нарахованої підприємствами та організаціями всеукраїнських громадських організацій осіб з інвалідністю, зокрема товариствами УТОГ та УТОС (5,3 %)
3.3.1 на суми заробітної плати, нарахованої підприємствами та організаціями всеукраїнських громадських організацій осіб з інвалідністю, зокрема товариствами УТОГ та УТОС (22 %)
3.4 на суми заробітної плати, нарахованої підприємствами та організаціями громадських організацій осіб з інвалідністю, працюючим особам з інвалідністю (5,5 %)
3.4.1 на суми заробітної плати, нарахованої підприємствами та організаціями громадських організацій осіб з інвалідністю(за умов, визначених частиною чотирнадцятою статті 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"), працюючим особам з інвалідністю (22 %)

Таблиця 1 Додатку 4 (нові рядки)

Таблиця 5

В Таблиці 5 Додатку 4 (нижче), видно, що до вже існуючих колонок додали колонки 12, 13, 14, 15, 16 та 19. Зміни в даній таблиці призначені для наповнення інформацією державного реєстру застрахованих осіб. Заповнення Таблиці 5 не створює жодних зобов’язань по ЄСВ, тому жодних ризиків відносно внесеної до неї інформації немає.

11. Період трудових або цивільно-правових відносин, проходження військової служби та відпусток 12. Професійна назва роботи 14. Код класифікатора професій 16. Документ-підстава про початок роботи та відпустку, кінець трудових або цивільно-правових відносин, переведення на іншу посаду 18. Дата створення нового робочого місця (штатної одиниці), на яке у звітному періоді працевлаштований працівник
дата початку дата закінчення 13. Код ЗКППТР 15. Посада 17. Підстава для припинення трудових або цивільно-правових відносин 19. Військове звання

Таблиця 5 Додатку 4 (нові колонки)

Відображення  запізнілої чи некоректно внесеної інформації можна відкоригувати  використавши вид форми звіту додаткова або скасовуюча.

Колонка 12 «Професійна назва роботи» повинна відповідати повністю назві посад до класифікатора  професій.

Колонка 13 «Код ЗКППТР» може заповнюватися, а може і ні - в залежності від того чи заповнений цей код в класифікаторі професій.

Колонка 14 «Код класифікатора професій» повинна чітко відповідати коду класифікатора професій України.

Колонка 15 «Посада» – відображає назву посади, що відповідає національному класифікатору України «Класифікатор Професій», тобто до серпня 2018 року на підприємствах штатний розпис повинен бути приведений у відповідність до класифікатора професій.

Конка 16 «Документ-підстава про початок роботи та відпустку, кінець трудових або цивільно-правових відносин, переведення на іншу посаду» – містить дані про документ, на підставі якого було здійснено прийом на роботу, звільнення, переведення або відбуття у відпустку.

З’явилися нові категорії осіб: «7 — особи з числа військовослужбовців, особи рядового і начальницького складу, які отримують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами»; «8 — особи з числа військовослужбовців, особи рядового і начальницького складу».

Що означають ці зміни? Передусім тепер у колонці 11 необхідно зазначати дату початку і закінчення проходження військової служби, а також військове звання, яке зазначається в колонці 19.

Таблиця 6

Дана таблиця та порядок її заповнення практично залишилася без змін.

Код критеріїв типу нарахувань 13 залишився без змін, зроблено уточнення в яких ще випадках необхідно використовувати код 13, а саме:

1) при нарахуванні сум допомоги з тимчасовій непрацездатності за попередні місяці;

2) при нарахуванні сум у зв’язку з вагітністю та пологами за попередні місяці.

З’явився новий код критеріїв типу нарахувань 14 «Сума різниці між розміром мінімальної заробітної плати та фактично нарахованої заробітної плати (доходу) за попередні періоди, у зв’язку із здійсненням перерахунку при звільненні працівника за попередні періоди, що пов’язані з уточненням днів використаної наперед відпустки (у зв’язку із сторнуванням)» – цей тип нарахувань використовується в окремих випадках, а саме коли у місяці звільнення працівникові буде сторнуватися зайво нараховані дні відпустки, які він використав у попередніх періодах.

Крім того, період догляду за хворою дитиною за довідкою відображатимуть у графі 14 «Кількість днів календарних без збереження заробітної плати».

В яких випадках не потрібно подавати оновлену Таблицю 5
У разі, якщо за даними страхувальника протягом звітного періоду не було зафіксовано фактів укладання та розірвання трудових угод (цивільно-правових договорів), зміни посади, термінів проходження військової служби або надання відповідної відпустки, таблиця 5 додатка 4 (Звіт з ЄСВ) не формується та не надається.

Якщо протягом звітного періоду страхувальником із застрахованою особою було розірвано трудовий договір (цивільно-правовий договір), а потім знову укладено, на таку застраховану особу робиться два записи у таблиці 5 додатка 4:

  • перший – із зазначенням дати припинення трудових відносин;
  • другий – із зазначенням дати початку трудових або цивільно-правових відносин.

Інформація, що внесена в Таблицю 5 відображає взаємозв'язок між нарахованою заробітною платою з кадровим обліком, тому при заповненні нової форми звіту з ЄСВ необхідно враховувати як між собою перетинаються 5 та 6 таблиці звіту, та яку інформацію можуть взяти контролюючі органи до розгляду - а саме співвідношення рівня заробітної плати до рівня професії згідно класифікатора, відсутність динаміки по збільшенню заробітної плати, укладання договорів ЦПХ більше чим на 1 рік та іншу інформацію, яку можуть відслідкувати контролюючі органи і використати для перевірки на вашому підприємстві.

      Чекаємо нових підписників в Instagram laugh 

enlightenedБільше новин від нашої компанії Ви зможете читати на каналі в Telegram!

Дякуємо, що Ви з нами!
Команда ГК "Інтелектуальний сервіс"


Поділитися статтею з друзями!


Популярні статті