Що таке ЄДК та навіщо він потрібен?

Що таке ЄДК та навіщо він потрібен?

Оновлено 11.12.2024 р.

Ключові слова: M.E.Doc, Єдиний довідник контрагентів, реєстрація податкових накладних, помилки при заповненні реквізитів контрагентів

У зв’язку з реєстрацією всіх податкових накладних, в Єдиному реєстрі податкових накладних, часто виникають помилки при заповненні реквізитів контрагентів.

В такій ситуації єдиним правильним рішенням стало створення єдиного довідника, з яким можна звіритися перед відправкою документів на реєстрацію до ЄРПН або своєму контрагенту. 

Через програму «M.E.Doc» був проведений попереднє опитування користувачів, щодо їх актуальних даних для заповнення первинних документів (назва, адреса, телефон, ІПН) з метою формування цього довідника.

Думаю, всі вже здогадались, що в даній статті мова піде про «Єдиний довідник контрагентів» (ЄДК).

Значна перевага роботи з цим довідником в його актуальності, адже при будь-якій зміні даних організації в «Картці підприємства», програма  запропонує Вам відправити уточнені дані в «ЄДК», який оновлюється і доповнюється в режимі онлайн.

Якщо Ви ще не відправляли свої дані в «ЄДК», то обов’язково зробіть це. Якщо вже робили це раніше, рекомендуємо переконатися, що Ви відправили вірні дані. 

Для цього Вам треба лише натиснути в головному меню «Сервіс» - «Оновити дані в Єдиному довіднику контрагентів». (Мал. 1)

Мал. 1

У вікні, що з’явилося перевірте дані підприємства. Якщо є зміни, внесіть їх та зазначте з якої дати вони актуальні. 

Звертаємо Вашу увагу на те, що телефон повинен бути зазначений у форматі 0542779310 без пробілів або тире 10 цифр. (Мал. 2)

Мал. 2

Далі натискаєте на кнопку «Погоджуюсь», підписуєте своїми КЕП та відправляєте інформацію.

Звірити дані по контрагенту з «ЄДК» можна в довіднику контрагентів, а саме в головному меню оберіть «Довідники» - «Контрагенти». (Мал. 3)

Мал. 3 

На панелі інструментів натисніть «Оновити дані по контрагенту». (Мал. 4)

Мал. 4 

У вікні, що з’явилося виберіть одну із команд та натисніть «ОК».(Мал. 5)

Мал. 5

Також оновити дані можна безпосередньо в самій картці контрагента (Мал.6), в «Реєстрі первинних документів» з відкритого документа при перевірці.

Мал.6

Хочемо зазначити, що звірка не є обов’язковою і при розбіжності даних «M.E.Doc» пропонує вибір, залишити наявні дані або замінити даними з «ЄДК».

При оновленні даних Вашого контрагента першим кроком є звірення з «Єдиним довідником контрагентів». Далі, якщо інформація відсутня в «ЄДК», програма «M.E.Doc» звірить «ІПН» та «№ Свідоцтва платника ПДВ» контрагента з базою платників ДПС та оновить їх у разі розбіжностей.

Якщо контрагент відсутній і у базі платників ДПС, тоді дані звіряються з внесеними у сертифікаті такого контрагента.

Ось так, швидко та легко, можна вирішити питання оновлення даних по Вашим контрагентам в програмі «M.E.Doc».

 

 

Автор: Яна Ярошина – сертифікований спеціаліст ГК "Інтелектуальний сервіс"

#M.E.Doc #M.E.Docкупити #Медоконовлення #программамедок #медоконлайн #medok #медок#купитьпрограммумедок #сотаонлайнмедок #сотамедок #кеп #придбатикеп #електроннийпідпис #ецп

Чому варто обрати M.E.Doc

M.E.Doc – краще рішення для звітності та документообігу

Читайте також: