Особливості нарахування та утримання специфічних видів оплати в M.E.Doc Зарплата

Особливості нарахування та утримання специфічних видів оплати в M.E.Doc Зарплата

Автоматизація процесів нарахування заробітної плати - краще рішення у веденні бухгалтерського обліку.

Оптимально для цієї мети пасує модуль «Зарплата» в програмі «M.E.Doc». Ймовірність припуститися помилки – 0. І при цьому ви істотно економите свій час, маючи можливість виконувати інші задачі на робочому місці.

А це вже безпосередньо впливає на вашу робочу продуктивність, додаючи плюс до вашої репутації.

Ведення бухгалтерського обліку інколи ускладнюється тим, що для коректного і правильного нарахування заробітної плати співробітникам, необхідно враховувати багато різних факторів та специфічні налаштування видів оплат, які є унікальними кожен по-своєму.

Правильно налаштовані види оплат - запорука коректного й автоматичного розрахунку програмою всіх нарахувань кожному співробітнику і по підприємству в цілому. 

В даній статті пропонуємо розглянути найбільш часто використовувані в програмі M.E.Doc види оплат, кожен з яких відрізняється своєю унікальністю в налаштуваннях.

1.Вид оплати - «Доплата до мінімальної заробітної плати»

«Мінімальна заробітна плата забезпечує мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці. Вона встановлюється одночасно в місячному та погодинному розмірі (ст. 95 КЗпП)» лист Мінсоцполітики від 29.07.2019 № 1133/0/206-19

Мінімальна заробітна плата 2025 року встановлена Законом України від 19.11.2024 № 4059-IX «Про Державний бюджет України на 2025 рік» та її розмір залишився на рівні 8000 грн.

Дана інформація в програмі «M.E.Doc» відображається за шляхом: «Зарплата» - «Адміністрування» - «Налаштування» - «Довідники» - «Мінімальна заробітна плата».


(Мал. 1)

Якщо співробітник отримує менше, то програма, при правильному налаштуванні, буде йому дораховувати «Доплату до мінімальної заробітної плати»

Для цього необхідно відкрити «Особову картку співробітника», обрати зліва розділ «Нарахування» та додати вид оплати «Доплату до мінімальної заробітної плати».


(Мал. 2)

У співробітника оклад 7500 гривень, оскільки він пропрацював повний місяць, то йому належить доплата.


(Мал. 3)

2. Вид оплати - «Виконавчі листи»

«Виконавчий лист - це виконавчий документ, виданий судом і отриманий стягувачем для примусового виконання рішення суду (п. 1 ч. 2 ст. 17 Закону від 21.04.99 р. № 606-XIV, далі - Закон № 606. Вимоги до оформлення виконавчого листа встановлені ст. 18 Закону № 606.» 

Виконавчим листом може бути грошове стягнення з людини, у тому числі аліменти, штраф тощо. 

Даний вид утримання можна налаштувати в програмі «M.E.Doc» шляхом додавання одного або декількох виконавчих листів в особовій картці співробітника. 

А саме: відкрити «Особову картку співробітника», обрати зліва розділ «Утримання» та додати вид оплати «Виконавчий лист».


(Мал. 4)

У розрахунковому листі бачимо утримання «Виконавчий лист».

(Мал. 5)

Також можна подивитися роз’яснення даного розрахунку: натиснувши правою кнопкою миші по виду утримання і обравши «Роз’яснення розрахунку».


(Мал. 6)

3. Вид оплати - «Доплата за роботу в нічний та вечірній час»

Як оплачувати виконану роботу, якщо на підприємстві для окремих працівників графіком передбачена робота у вечірній та нічний час?

Вечірній час - це час із 18:00 до 22:00, нічний - з 22:00 до 06:00 (ст. 54 Кодексу законів про працю України).

Відповідно до статті 108 КЗпП робота в нічний час оплачується в підвищеному розмірі, який установлюється генеральною, галузевими (регіональними) угодами та колективними договорами, але не нижче 20% тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи в нічний час.

Здійснювати оплату за роботу в нічний час нижче 20% або взагалі не оплачувати роботу в нічний час заборонено.

Законодавство регулює лише роботу в нічний час, але не містить норм щодо вечірнього часу. Проте договірні умови щодо доплати за роботу у вечірній час визначені Генеральною та галузевими угодами. Зокрема, Генеральною угодою передбачено доплату за роботу у вечірній час при багатозмінному режимі у розмірі 20 % годинної тарифної ставки за кожну годину роботи в такий час.

На прикладі створення графіка для сторожа розглянемо дані нарахування:

Створюємо графік роботи, дотримуючись часових рамок, згідно з КЗпП. Для цього заходимо «Адміністрування» - «Налаштування» - Вкладка «Графіки» - «Створити».


(Мал. 7)

Далі заходимо в «Особову картку співробітника», призначаємо даний графік, а в розділі «Нарахування» додаємо два види оплати: «Доплата за роботу в нічний час» та «Доплата за роботу в вечірній час».


(Мал. 8)

Переходимо в «Розрахунковий лист» та бачимо, що програма автоматично розрахувала суми нарахувань пропорційно відпрацьованих годин співробітником.


(Мал. 9)

Сподіваємося, дана стаття була для Вас корисною.

Бажаєте дізнатися більше про можливості модулу «Зарплата» в програмі «M.E.Doc», залишайте заявку нашим фахівцям.

Авторка: Яна Ярошина - провідна фахівчиня ГК "Інтелектуальний сервіс"

Чому варто обрати програмний РРО?

Виникли питання? Залиште заявку для нашого фахівця

Читайте також: