1 лют. 2022 р.
Як отримати 100% зареєстрованих податкових накладних для створення декларації з ПДВ

M.E.Doc
7 хв.
17078
Ви - платник ПДВ. У вас відсутні вхідні податкові накладні чи коригування від постачальника - не надіслав вам їх вчасно, та й не зобов'язаний цього робити. А для формування Декларації з ПДВ всі 100% документів потрібно отримати вже зараз.
Так, їх можна отримати, заповнюючи запити руками. Але ж скільки на всю цю ручну роботу та дзвінки контрагентам піде часу. Це не зручно та займає від 1 до 8 годин робочого дня, в залежності від кількості таких документів.
Відгук нашого клієнта Наталії під час консультації по програмі “M.E.Doc” з цього приводу:
“Ви хочете сказати, що це все, що я робила руками весь день, ми з вами зараз зробили за 5 хвилин у “M.E.Doc”? Яке щастя. Добре, що я Вам подзвонила”
Так, всього декілька натискань клавіш - майже 70%ручної роботи з запитами, яку виконує бухгалтер, програма “M.E.Doc” зробила автоматично.
Розглянемо на прикладі, які саме дії ми зробили разом з нашим клієнтом Наталією в “M.E.Doc”, що спростило її роботу, і як ви можете застосувати це у себе.
Лише користувачі ліцензійних рішень “M.E.Doc”, таких , як “Облік ПДВ” та “Звітність”, роблять це просто та швидко, скориставшись функцією «Звірка документів з ЄРПН» у розділі “Облік ПДВ”.
Звірка документів з ЄРПН:
- порівняє кількість ПН чи РК, зареєстрованих на даного платника ПДВ, та їх відповідність у програмі.
- автоматично проаналізує, визначить, якого типу запити треба сформувати,
- сформує і відправить запити "на дату" і "за списком" у ДПС.
Оберіть звітний місяць, інтервал, за який треба перевірити інформацію, і натисніть “оновити інформацію” (п.1 на Мал.1) - “M.E.Doc” відобразить кількість наявних вхідних і вихідних ПН чи РК у програмі, які пройшли реєстрацію. (п.2 на Мал.1)
Мал.1
Натисніть “Відправити запит в ЄРПН” (п.3 на Мал.1) - програма автоматично створить і заповнить ту кількість “Запитів щодо отримання відомостей з Єдиного реєстру податкових накладних” за кожну дату, що була вибрана в фільтрі (п.1 на Мал.1) з відміткою “на дату”.
Прийміть 2-3 рази пошту, поки в програму надійдуть всі актуальні “Витяги з Єдиного реєстру податкових накладних” до запитів, в яких вказано список всіх зареєстрованих документів в ЄРПН - зелена відмітка в колонці “наявність витяга” (п.1 на Мал.2).
Мал.2
Програма самостійно порівняє кількість зареєстрованих в ЄРПН документів з наявними в програмі (п.2 на Мал.2).
Коли згідно витягів у ЄРПН ПН чи РК більше, ніж в програмі, натисніть повторно внизу “Відправити запит в ЄРПН”. Програма самостійно, автоматично визначить, якої саме первинки не вистачає в програмі, створить і заповнить “Запит щодо отримання відомостей з Єдиного реєстру податкових накладних” за списком саме відсутніх документів, і поставить їх відмітку імпорту.
Прийміть 2-3 рази повідомлення, поки всі документи надійдуть в програму. Результат побачите у цьому ж вікні, коли кількість у “M.E.Doc” буде така ж, як згідно витягів (п.2 на Мал.2).
Всі зареєстровані ПН чи РК наявні в програмі, тож тепер автоматично сформуйте “Податкову декларацію з ПДВ”. В Розділі “Облік ПДВ” відкрийте “Реєстр виданих та отриманих податкових накладних” (Мал.3).
Мал.3
Перейдіть на вкладку “Відсутні у реєстрі”(п.1 на Мал.4), відмітьте потрібні документи (п.2 на Мал.4) і оберіть «Додати в реєстр» (п.4 на Мал.4).
Важливо!
За наявності коригувань чи нестандартних податкових накладних, зверніть увагу на стовпчик “Код кредиту”» чи “Код зобов'язання” (п.3 на Мал.4) перед тим, як додати їх в реестр. Саме цей код вказує в який рядок декларації будуть внесені відповідні суми.
Мал.4
Таких ПН чи РК більше ніж 5, тоді зробіть це автоматично - виділіть галочками необхідні документи, натисніть меню “Правка”, “Групова заміна”, виберіть необхідний код та натисніть “ок”. (Мал.5)
Мал.5
Після додавання в реєстр програма автоматично додасть податкові накладні та додатки 2 на відповідні закладки “Отримані” чи “Видані”.
Залишається сформувати декларацію. Натисніть “Наступні дії”, “Створити пакет звітів”, і оберіть документи, які необхідно створити (п.1-3 на Мал.6)
Мал.6
Сформована “Податкова декларація з ПДВ” з додатками збережеться в “Реєстрі звітів”. Далі перевірте звіт та відправте в ДПС.
Вже маєте ліцензію на такі рішення “M.E.Doc”, як “Облік ПДВ” та “Звітність” - використовуйте цей функціонал і спростіть собі роботу з податковими накладними чи розрахунками коригування для створення “Податкової декларації з ПДВ”.
Якщо ліцензії немає, тоді придбайте дані модулі тут.
Сподобалась стаття? Поділіться з друзями. Дякуємо!
#intelserv #ОблікПДВ #Звітність #медок #medoc #ПН/РК #ЗвіркаЄРПН
Залишилися питання? Команда “Інтелектуального сервісу” допоможе вам розібратися у всіх нюансах щодня з 9:00 до 18:00:
+380950364004
+380980364004
+380730364004
Автор статті: Чегашова Ольга, комерційний директор по програмному продукту “M.Е.Doc” ГК "Інтелектуальний сервіс".

M.E.Doc – краще рішення для звітності та документообігу
Читайте також:
- 2 місяці тому...
Об'єднана звітність. Інструменти для створення звіту
Для створення в ручному варіанті нового податкового розрахунку необхідно перейти в розділ «Звітність»- «Об’єднана звітність ПДФО та ЄСВ» (Мал. 1), обрати відповідний звітний період та заповнити основну форму та необхідні додатки. Але можна цей звіт заповнити автоматично за допомогою додаткових інструментів. - Місяць тому...
Універсальні документи - перевага електронного документообігу!
Програма M.E.Doc пропонує зручний інструмент для електронного документообігу – універсальний документ. Це спеціальний формат, який дозволяє швидко обмінюватися файлами між - 2 місяці тому...
Ролі та користувачі в Медок. Як налаштувати доступи
Припустимо Вам потрібно 2 користувачі. Перший буде відповідати за створення та подання Об’єднаної звітності ПДФО та ЄСВ, а другий буде відповідати за створення та реєстрацію Податкових накладних. Щоб створити «Користувача» - 5 місяців тому...
Відправляй контрагентам документи будь-яких форматів разом з M.E.Doc
Якщо у Вас виникла необхідність відправити контрагенту документ довільного формату - программа M.E.Doc допоможе в цьому. У реєстрі електронних документів можливо створювати документи у форматах - 3 місяці тому...
Особливості нарахування та утримання специфічних видів оплати в M.E.Doc Зарплата
Автоматизація процесів нарахування заробітної плати - краще рішення у веденні бухгалтерського обліку. Оптимально для цієї мети пасує модуль «Зарплата» в програмі «M.E.Doc». Ймовірність припуститися помилки – 0. І при цьому ви істотно економите - 3 місяці тому...
Як змінити оновлені коди податкових інспекцій в M.E.Doc
У зв’язку зі зміною структури ДПС в областях та м. Києві відповідно до адміністративно-територіального устрою України з 01.01.2025 відбулась зміна - 2 років тому...
Чому вам не потрібен модуль М.Е.Doc Зарплата!
Вирішуючи питання придбання нового програмного забезпечення, користувач часто запитує себе: «Чи потрібно воно мені?».… - Рік тому...
Подача звітності у контролюючі органи - наші рішення для ФОПа
Зараз для підприємців є великий асортимент рішень для звітування в контролюючі органи. - Рік тому...
Відправка супроводжуючих документів до банку | Кейс M.E.Doc
M.E.Doc - це дуже багатофункціональна програма. Чи знали ви, що через M.E.Doc можна надіслати супроводжуючі документи щодо звітності безпосередньо до банку? Розповідаємо, як це можна зробити. - Рік тому...
M.E.Doc.Зарплата - максимум можливостей у поєднанні з якісним севісом
Чому при виборі продукту та обслуговуючої компанії варто обрати рішення M.E.Doc.Зарплата та ГК “Інтелектуальний сервіс”?