Тарифікація в «ISpro» - швидко, зручно, надійно

Тарифікація в «ISpro» - швидко, зручно, надійно

Оновлено 19.09.2024 р.

Особливості обліку праці для освітніх закладів передбачає проведення тарифікації педагогічних працівників, оскільки це пов'язано зі специфічними підходами до оплати їх праці. А саме:

– розмір заробітної плати розраховується від ставки тарифного розряду, саме в тарифікації визначається фактичний розмір зарплати з врахуванням педнавантаження. При цьому будь-яких норм, що лімітують розмір педнавантаження для одного вчителя, не існує;

– один педагогічний працівник може викладати заняття з різних предметів та будь-яким об'ємом педнавантаження, що деталізується саме в тарифікації. Завдяки чому можливо отримати повне бачення розподілу педагогічних годин, що передбачаються навчальними планами, між учителями;

– з даних тарифікації додатково до посадового окладу нараховується заробітна плата тим працівникам закладу, які не займають посади вчителя, але ведуть заняття з деяких предметів. 

На етапі складання тарифікаційних списків проводиться контроль відповідності встановлених норм щодо максимальної кількості викладацьких годин, встановленого для певних категорій таких працівників.  

 

Отже, розглянемо поетапно роботу з інструментом тарифікації в програмі «ISpro». Робота розпочинається зі здійснення налаштувань і заповнення таких довідників: «Кваліфікаційні категорії», «Підвищення тарифу», «Категорії учнів», «Предмети (дисципліни)», що знаходяться по шляху «Управління персоналом»«Облік праці й заробітної плати» – «Параметри»«Довідники». Детальніше можна дізнатись у статті "Тарифікація адміністративних та педпрацівників навчальних та дошкільних закладів у системі ISpro"

А зараз перейдемо до розгляду інструменту, що був реалізований в програмі спеціально для роботи з тарифікацією – «Єдина тарифна сітка» (ЄТС), для внесення тарифних ставок відповідно до розряду. 

Для цього перейдемо по шляху «Управління персоналом» –  «Облік праці й заробітної плати» – «Параметри»«Єдина тарифна сітка». ЄТС створюється через пункти меню «Реєстр»«Створити», при створенні ЄТС вказуємо дату з якої вона вступає в силу, мінімальний схемний оклад, розрахункову величину та вносимо схемні оклади відповідно тарифного розряду  (Мал. 1). 

Мал. 1

Після чого переходимо до сусідньої вкладки «Схема окладів», де через стандартні команди «Реєстр» - «Створити» підтягуємо назву посади та вносимо налаштування відповідно кваліфікаційних категорій, призначаємо тарифний розряд та схемний оклад, також вноситься норма годин (Мал. 2). 

Мал. 2

Після внесення всіх налаштувань змінюємо статус створеної єдиної тарифної сітки на діючий.

Для роботи з тарифікацією в програмі повинні бути створені необхідні види оплат, такі як «Тарифікація», «За години педнавантаження», «За перевірку зошитів», «Класне керівництво» та ін. (Як створювати нові види оплат можливо переглянути в нашій тематичній статті «Створюємо новий вид оплат в ISpro»)

Далі перейдемо до створення самого документу тарифікації. Даний функціонал доступний за шляхом «Управління персоналом» – «Облік праці й заробітної плати» – «Документи»«Тарифікація навчальних закладів»

За допомогою вже добре знайомих пунктів меню «Реєстр»«Створити», створюємо документ, програма відображає 4 можливих варіанти створення документу (Мал. 3).

Мал. 3 

Якщо документ тарифікації створюється вперше, то обираємо варіант створення «Порожній документ», заповнюємо «№ документу», «Початок», «Закінчення» і «Найменування», а далі заходимо в сам документ і створюємо запис через стандартні команди «Реєстр»«Створити». В поле «Працівник» підтягуємо співробітника, «Посада» і «Стаж» підтягуються автоматично з даних особового рахунку, заповнюємо поля «Вид оплати», «Предмет», «Категорія учнів», «Навантаження годин на тиждень» і «Годин за перевірку зошитів» (для предметів, що передбачають таке навантаження), якщо для вчителя застосовуються певні надбавки для підвищення тарифу, то в програмі це одразу можливо вказати через відповідну кнопку «Підвищення тарифу» (Мал. 4). 

Мал. 4

З Мал. 4 бачимо, що програма автоматично розрахувала підсумкову суму за видом оплати, кількість ставок, відсоток і суму підвищення до окладу, джерело фінансування (ДФ) з якого здійснюється виплата. 

В підсумку вікно документу тарифікації розділено на три частини список тарифікації з переліком співробітників, «Посади», «Навантаження» (Мал. 5).

Мал. 5

В розділі «Посади» бачимо перелік предметів, що викладає вчитель, нараховану суму за дисципліну, кількість ставок. В частині «Навантаження» – перелік видів оплат, години навантаження, відсоток, сума, ДФ. В частині Списків бачимо сумарну кількість годин педнавантаження, суму, кількість ставок. 

Якщо по документу внесені всі дані, то проводимо його через команди «Реєстр»«Провести документ». Під час проведення програма запитує введення «№ наказу» та «Дата наказу», таким чином нарахування зі створеного документу тарифікації автоматично заносяться до переліку «Постійних нарахувань» в особових рахунках, які в подальшому ми можемо бачити в розрахунковому листі (РЛ) співробітника. 

В Розрахунковому листі стає доступним перегляд всієї інформації по нарахуванням, утриманням (по кожному виду оплати можливо ознайомитись з роз’ясненням розрахунку), також міститься інформація по фондам та проводкам на однойменних вкладках РЛ (Мал. 6).

Мал. 6

Крім того, в програмі Ви знайдете звітні форми для друку тарифікаційних списків відповідно до потреб Вашого навчального закладу (Мал. 7).

Мал. 7

Отже, ми з Вами коротко розглянули роботу з тарифікацією в програмному забезпеченні «ISpro».

Якщо у Вас залишилися питання, або Вам цікаво більш детально ознайомитися з даним функціоналом, звертайтеся до нашої лінії консультації за телефонами, що вказані нижче. Замовляйте безкоштовну демонстрацію модулю і наші кваліфіковані спеціалісти дадуть Вам вичерпні відповіді на всі запитання.

Номери нашої лінії консультації:

+38 (095) 036-40-04;
+38 (098) 036-40-04;
+38 (073) 036-40-04.

До нових зустрічей в нашому блозі!

Автор: Вороневська Руслана, кваліфікований спеціаліст ГК "Інтелектуальний сервіс", провідний спеціаліст по системі "ISpro"


Долучайтесь до нас в Instagramfacebook та Telegram 

Демонстрація можливостей ISpro

Дізнайтеся більше про ISpro

Читайте також:

  • 11 днів тому...
    Нові правила виплат лікарняних сумісникам на підприємстві 2025
    З 4 квітня 2025 року набрали чинності зміни щодо виплати лікарняних працівникам, які працюють за сумісництвом. Відтепер питання «платити чи не платити?» має чітку відповідь — так, платити, але за певних умов. Приклади розглянемо нижче.
  • Місяць тому...
    Нараховуємо відрядження в ISpro
    Працівник їде у відрядження — для бухгалтера це одразу великий обсяг роботи: від створення наказу і розрахунку відрядних до формування авансового звіту. В даній статті розглянемо етапи з розрахунком відрядних
  • 18 днів тому...
    Автоматизація обліку Заробітної плати: успішний кейс впровадження ISpro в Болградській РДА
    Впровадження сучасних програмних рішень дозволяє значно зменшити ризики помилок, підвищити ефективність роботи та оптимізувати облік на підприємстві. Щомісяця все більше компаній та організацій
  • Місяць тому...
    Переваги ISpro: Автоматизація буденних процесів
    У світі, де час — найцінніший ресурс, перемагають ті, хто діє ефективно. ISpro — це програмний комплекс, що дозволяє автоматизувати ключові бізнес-процеси, звільняючи працівників від рутинної роботи, зменшуючи ризик помилок і підвищуючи загальну продуктивність.
  • Місяць тому...
    Чому українським бюджетним установам варто перейти з 1С на ISpro
    Після початку повномасштабної війни з росією питання інформаційної безпеки та імпортозаміщення стало пріоритетним для державного сектору України. Одним із критичних аспектів є використання російського програмного забезпечення, зокрема
  • 2 місяці тому...
    АВАНСОВИЙ ЗВІТ. Створюємо в ISpro
    Авансовий звіт — це важливий бухгалтерський документ, який підтверджує використання підзвітних коштів. У системі ISpro цей процес автоматизований, що значно спрощує ведення обліку. У цій статті ми розглянемо покрокову інструкцію щодо
  • 5 місяців тому...
    Вступив в силу закон про підвищення податків. Що нового?
    28 Листопада 2024 року бізнес дочекався підписання Закону від 19.11.2024 №4059-IX "Про Державний бюджет України на 2025 рік" та нашумівшого Закону №4015 про підвищення податків. Очікування підписання закону про підвищення податків були вже з 10 Жовтня 2024 року, коли його
  • 4 місяці тому...
    ISpro - сучасна бухгалтерська програма. Гарантії оплати праці
    В сучасному світі складно уявити бухгалтера, який користується рахівницею. Ці часи минули і це добре. Ви тільки уявіть яку масу інформацію бухгалтер тримав в голові, скільки стосів паперу мав списувати та перелистувати, щоб
  • 4 місяці тому...
    Амортизація на підприємстві в ISpro
    Амортизація або знос – це систематичний розподіл витрат на основні засоби протягом їхнього строку використання або експлуатації на різні періоди часу. Іншими словами, це поетапне зменшення вартості основного засобу, яке враховується в обліку протягом
  • 2 місяці тому...
    ТОП-5 фішок ISpro “Облік Заробітної плати”: автоматизуйте розрахунок заробітної плати легко і швидко!
    Розрахунок заробітної плати – це один із ключових процесів для будь-якого підприємства. Постійні зміни в законодавстві, необхідність вчасних і точних розрахунків нарахувань, надбавок, податків та інших утримань можуть створювати додаткові труднощі бухгалтеру по заробітній платі. Саме тому важливо