Кому з роботодавців доведеться платити ЄСВ більше на 7% і 15%

Кому з роботодавців доведеться платити ЄСВ більше на 7% і 15%

Ключові слова: законопроєкт, накопичувальна система, підвищена ставка ЄСВ 

Як інформує Мінсоцполітики, на черговому засіданні Кабмін схвалив для подання до Верховної Ради законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо накопичувальної професійної пенсійної системи".    


Читати також:
"Чорна п'ятниця" - знижки 50% на модулі M.E.Doc та Програмні РРО!
Президент провів екстрену нараду щодо проблеми з РРО
Мінфін планує скасувати стару звітність з ЄСВ
Отримуйте всі актуальні новини на нашому каналі в Telegram, а також звертайтесь з будь-якими питаннями до нашого Intelserv консультанта через Telegram або Messenger!


Міністр соціальної політики Марина Лазебна підкреслила, що зміна механізмів фінансування виплати пенсії за віком, що призначаються для людей, які працюють на шкідливих і важких роботах - один із напрямів упорядкування системи пенсійного забезпечення.

Міністр доповіла:

"За 15 років дострокова пенсія оплачується за рахунок коштів держави, їхніми роботодавцями вже майже не відшкодовується. З 10 підприємств 8 не відшкодовують. Це 200 тисяч пенсіонерів… Економічна ситуація, фінансовий стан підприємств не дають гарантій людині, яка була зайнята 8 - 10 років на шкідливих і важких роботах, можливості використати своє право на призначення заробленої дострокової пенсії. Людина не може відшукати ні підприємство, ні документів, які б підтверджували виконання працівником робіт, що дають право на пенсію на пільгових умовах. Відповідно порушується право на призначення пільгової дострокової пенсії".
 

Законопроектом пропонується наступне:
  • для працівників, які були або зараз працюють в шкідливих та важких умовах праці, не змінюються умови з призначення пільгової дострокової пенсії;
  • змінюється механізм відшкодування пільгових пенсій на фінансування таких пенсій через сплату підвищеної ставки єдиного внеску (на 15% за працівників на роботах за Списком № 1 та на 7% - за Списком № 2 і деяких інших категорій осіб).
     

При цьому за рахунок цих коштів покриватимуться, як видатки для виплати поточних пільгових пенсій, так і формуватиметься дострокова накопичувальна пенсія для майбутніх пенсіонерів, які зараз працюють в шкідливих умовах праці.

Крім того, передбачається надати право участі в накопичувальній професійній пенсійній системі іншим працівникам, на умовах, визначених за результатами соціального діалогу в колективних договорах, угодах.

Також надається право підприємствам-боржникам розстрочити до 60 календарних місяців суми несплачених ПФУ фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій.

 

Джерело: БУХГАЛТЕР.UA

Редактор: Михайло Яремчук, контент-спеціаліст ГК Інтелектуальний сервіс

#M.E.Doc #M.E.Docкупити #Медоконовлення #программамедок #медоконлайн #medok #медок #купитьпрограммумедок #сотаонлайнмедок #сотамедок #кеп  #придбатикеп #електроннийпідпис #ецп

Читайте також: