Затверджено порядок відкриття єдиного рахунку для сплати податків та ЄСВ

Затверджено порядок відкриття єдиного рахунку для сплати податків та ЄСВ

Нагадаємо, що згідно зі Законами №559 та №190 з 1 січня 2021 р. запроваджується єдиний рахунок для сплати податків і зборів, ЄСВ (застосовуватиметься за бажанням платників). Між тим відповідні зміни продовжують вносити до нормативних документів. Як передбачається, ці зміни теж почнуть працювати з 1 січня.


Читайте також:

Депутати пропонують звільнити ФОПів від сплати ЄСВ за червень

Готуємо звітність з рентної плати за II квартал

Заповнення уточнюючого податкового розрахунку ф.1ДФ

Отримуйте всі актуальні новини на нашому каналі в Telegram або ж:


Ще 29 квітня 2020 року Уряд затвердив Постановою №321 Порядок функціонування єдиного рахунку для сплати податків і зборів, ЄСВ та інших платежів, які контролюються ДПС.

За п. 5 Порядку №321 Казначейство на ім’я ДПС відкриє єдиний рахунок за субрахунком відповідно до плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого Мінфіном.

І ось 14 липня з’явився текст наказу Мінфіну від 25.05.2020 р. №238 про внесення змін до пункту 1.2 розділу І Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Держказначейства. Ним передбачається, що єдиний рахунок, який відкриватиметься Держказначейством, належатиме до небюджетних рахунків. До того ж його буде віднесено до рахунків зі спеціальним режимом використання.

Тож єдиний рахунок для сплати податків та ЄСВ буде відкриватися відповідно до розділу V Порядку №321. Оскільки цей рахунок відкриватиметься на ім’я ДПС, то саме вона має подбати про подання необхідних документів Казначейству.

Щоб мати можливість сплачувати податки, збори та ЄСВ на єдиний рахунок, платник має повідомити про це податківців. А якщо потім передумає і вирішить сплачувати по-старому, платник має повідомити податківців про відмову. Повідомлення про використання або відмову від використання єдиного рахунка подається платником в електронній формі через Електронний кабінет. Платник має право повідомити про використання або про відмову від використання єдиного рахунку один раз протягом календарного року.

Якщо платник – юридична особа має відокремлені підрозділи, то повідомлення про використання або про відмову від використання єдиного рахунку подається такою юридичною особою за кожним відокремленим підрозділом окремо.

Використання єдиного рахунку платником розпочинається з робочого дня за днем подання ним повідомлення про використання єдиного рахунка.

 

Джерело: Дебет-Кредит

Редактор: Михайло Яремчук, контент-спеціаліст ГК Інтелектуальний сервіс


Долучайтесь до нас в Instagramfacebook та Telegram на Вас чекають:

  • корисні лайфхакиenlightened
  • актуальні новиниyes
  • та розважальна рубрикаlaugh

Читайте також: