15 лип. 2020 р.
Затверджено порядок відкриття єдиного рахунку для сплати податків та ЄСВ
ЄСВ
5 хв.
1529
Нагадаємо, що згідно зі Законами №559 та №190 з 1 січня 2021 р. запроваджується єдиний рахунок для сплати податків і зборів, ЄСВ (застосовуватиметься за бажанням платників). Між тим відповідні зміни продовжують вносити до нормативних документів. Як передбачається, ці зміни теж почнуть працювати з 1 січня.
Читайте також:
Депутати пропонують звільнити ФОПів від сплати ЄСВ за червень
Готуємо звітність з рентної плати за II квартал
Заповнення уточнюючого податкового розрахунку ф.1ДФ
Отримуйте всі актуальні новини на нашому каналі в Telegram або ж:

Ще 29 квітня 2020 року Уряд затвердив Постановою №321 Порядок функціонування єдиного рахунку для сплати податків і зборів, ЄСВ та інших платежів, які контролюються ДПС.
За п. 5 Порядку №321 Казначейство на ім’я ДПС відкриє єдиний рахунок за субрахунком відповідно до плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого Мінфіном.
І ось 14 липня з’явився текст наказу Мінфіну від 25.05.2020 р. №238 про внесення змін до пункту 1.2 розділу І Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Держказначейства. Ним передбачається, що єдиний рахунок, який відкриватиметься Держказначейством, належатиме до небюджетних рахунків. До того ж його буде віднесено до рахунків зі спеціальним режимом використання.
Тож єдиний рахунок для сплати податків та ЄСВ буде відкриватися відповідно до розділу V Порядку №321. Оскільки цей рахунок відкриватиметься на ім’я ДПС, то саме вона має подбати про подання необхідних документів Казначейству.
Щоб мати можливість сплачувати податки, збори та ЄСВ на єдиний рахунок, платник має повідомити про це податківців. А якщо потім передумає і вирішить сплачувати по-старому, платник має повідомити податківців про відмову. Повідомлення про використання або відмову від використання єдиного рахунка подається платником в електронній формі через Електронний кабінет. Платник має право повідомити про використання або про відмову від використання єдиного рахунку один раз протягом календарного року.
Якщо платник – юридична особа має відокремлені підрозділи, то повідомлення про використання або про відмову від використання єдиного рахунку подається такою юридичною особою за кожним відокремленим підрозділом окремо.
Використання єдиного рахунку платником розпочинається з робочого дня за днем подання ним повідомлення про використання єдиного рахунка.
Джерело: Дебет-Кредит
Редактор: Михайло Яремчук, контент-спеціаліст ГК Інтелектуальний сервіс
Долучайтесь до нас в Instagram, facebook та Telegram на Вас чекають:
Читайте також:
- 3 років тому...
Праця домашніх працівників. Запропоновано альтернативний законопроєкт
Пропонується звільнити роботодавців від сплати ЄСВ за домашніх працівників - 4 років тому...
Кому з роботодавців доведеться платити ЄСВ більше на 7% і 15%
Зміна механізмів фінансування виплати пенсії за віком, що призначаються для людей, які працюють на шкідливих і важких роботах — один із напрямів пенсійної реформи - 4 років тому...
31 серпня – останній день подання заяви на списання боргу з ЄСВ для «сплячих» ФОПів
Для списання недоїмки з ЄСВ «сплячі» ФОПи мають подати заяву до 31 серпня включно - 4 років тому...
Надміру сплатили ЄСВ: яка доля цих перерахувань?
Надміру сплачені суми ЄСВ зараховуються в рахунок майбутніх платежів або повертаються платникам - 4 років тому...
Затверджено порядок відкриття єдиного рахунку для сплати податків та ЄСВ
Єдиний рахунок для сплати податків та ЄСВ буде належати до небюджетних рахунків - 4 років тому...
19 жовтня – останній день сплати ЄСВ для ФОПів
За ІІІ квартал 2020 року мінімальна сума ЄСВ до сплати буде становити 3178,12 грн, оскільки з вересня розмір мінімальної зарплати зріс до 5000 грн - 4 років тому...
«Сплячі» ФОПи та списання нарахованого ЄСВ: перше офіційне роз'яснення ДПС
Податківці в «ЗІР» навели порядок списання нарахованого ЄСВ сплячим ФОПам, але так і не визначилися з датою, коли вже можна стартувати з написанням заяви для цього - 4 років тому...
Як ФОПу заповнити річний звіт за місяці звільнення від ЄСВ
Як заповнити показники граф 3 та 4 таблиці 1 Звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого ЄВ (Форма № Д5 (річна)) платниками, звільненими від нарахування, обчислення та сплати ЄВ - 5 років тому...
Прийнято Закон! ФОП-"загальники" можуть не сплачувати ЄСВ за місяці неотримання доходу
Вчора, на позачерговому засідані Ради, у другому читані прийнято проект Закону №2166 "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (щодо усунення дискримінації за колом платників)" - 5 років тому...
COVID-19: на час карантину змінено порядок сплати ЄСВ для ФОП, самозайнятих осіб та членів ФГ
Закон України № 533 вносить низку змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»