Бюджетникам підвищено розміри заробітку

Бюджетникам підвищено розміри заробітку

Ключові слова: оклад, оплата праці, штатний розпис, тарифний розряд, мінімальна заробітна плата

Із 1 вересня і до кінця 2020 року посадові оклади працівників, оплата праці яких здійснюється згідно з постановою КМУ від 30.08.02 р. № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» (далі – Постанова № 1298), визначатимуться виходячи з посадового окладу (тарифної ставки) працівника І тарифного розряду ЄТС у розмірі 2 225 грн, а не 2 102 грн, як було раніше. 

Визначені таким чином посадові оклади фіксуються у штатному розписі, і держорганам різного рівня, до сфери управління яких належать відповідні бюджетні заклади, установи, організації, слід якнайшвидше погодити такі змінені штатні розписи.


Читайте також: 

Як діяти, якщо у працівника виявлено коронавірус - пояснює Держпраці

Як правильно оформити працівника

При поданні форми №1ДФ за ІІІ квартал слід застосовувати нові ознаки доходів

Мінекономіки та Держстат скоротили кількість статзвітів

! Переваги роботи з КЕП від ЦСК “Україна” на порталі "Дія"

Отримуйте всі актуальні новини на нашому каналі в Telegram,
звертайтесь з питаннями до нашого Intelserv консультанта через Telegram або Messenger!


Таку саму роботу рекомендується провести й органам місцевого самоврядування, якщо до їх відання належать бюджетні установи, оплата праці в яких базується на нормах Постанови № 1298. 

Наголошуємо: кожному керівникові бюджетного закладу чи установи слід уважно поставитися до заробітку тих працівників, в яких він на рівні мінімальної заробітної плати (далі – МЗП). Ідеться про те, що, як і раніше, має провадитись доплата до рівня МЗП шляхом встановлення стимулюючих виплат – доплат, надбавок. Звісно ж, у кожному конкретному випадку варто враховувати складність виконуваної працівником роботи, а також його кваліфікацію, результати роботи. 

Приміром, посадовий оклад лікаря чи вчителя, якщо він визначається за 14-м тарифним розрядом, з 01.09.20 р. становитиме 5 385 грн; медичної сестри (10-й тарифний розряд) – 4 050 грн.

Оскільки таке збільшення заробітку потребуватиме додаткового фінансового забезпечення, рішення щодо підвищення його рівня набуває чинності лише водночас із унесенням змін до закону про Держбюджет.

Отже, ураховуючи, що Закон від 25.08.20 р. № 822-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» набув чинності з 01.09.20 р., починаючи з цієї дати всім працівникам слід нараховувати заробіток у розмірі, не меншому за МЗП – 5 000 грн на місяць, а розрахунок посадових окладів за ЄТС провадити виходячи з тарифу 2 225 грн. 

Радимо бюджетним установам заздалегідь підготувати проєкти нових штатних розписів, а також за потреби – проєкти змін до локальних документів щодо оплати праці працівників кожної установи чи закладу. Постанова КМУ від 26.08.20 р. № 750 набула чинності з 28.08.20 р. та застосовується з 01.09.20 р. («Урядовий кур‘єр» від 28.08.20 р. № 166).

 

 Слідкуйте за новинами нашого сайту, а якщо залишились питання - напишіть нам у чат-боти Telegram або Messenger Facebook.

Джерело: uteka.ua

Редактор: Ковальова Альона, контент-спеціаліст ГК Інтелектуальний сервіс

#M.E.Doc #M.E.Docкупити #Медоконовлення #программамедок #медоконлайн #medok #медокцена #купитьпрограммумедок #сотаонлайнмедок #сотамедок #кеп #придбатикеп #електроннийпідпис #ецп


Долучайтесь до нас в Instagramfacebook та Telegram на Вас чекають:

  • корисні лайфхакиenlightened
  • актуальні новиниyes
  • та розважальна рубрикаlaugh

Читайте також: