Відтермінування РРО для ФОПів: Рада прийняла Закон

Відтермінування РРО для ФОПів: Рада прийняла Закон 02-12-2020

Ключові слова: ризикові види діяльності, обсяг доходу, понижені фінансові санкції

Верховна Рада прийняла проєкт Закону № 4439-д про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій, зареєстрований сьогодні народними депутатами.      


Читати також:
Президент зареєстрував законопроєкт щодо відтермінування РРО для фізосіб-"єдинників"
Суб’єкти шести видів діяльності отримають по 8 тис. грн допомоги
ЄСВ: як правильно заповнити платіжні документи на сплату
Отримуйте всі актуальні новини на нашому каналі в Telegram, а також звертайтесь з будь-якими питаннями до нашого Intelserv консультанта через Telegram або Messenger!


Законом передбачено:

1. Визначати граничні обсяги доходів, неперевищення яких є однією з умов застосування суб’єктами спрощеної системи оподаткування відповідних груп платників єдиного податку, виходячи зі встановлених законом розмірів мінімальної заробітної плати:

 • 1 групи - 167 розмірів мінзарплати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року;
 • 2 групи - 834 розміри мінзарплати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року;
 • 3 групи - 1167  розмірів мінзарплати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Нагадуємо, проєктом Держбюджету на 2021 рік передбачено підвищення мінзарплати до 6 тис.грн. У такому разі, граничні обсяги доходів у 2021 році становитимуть:

 • 1 групи - 1002000 грн; 
 • 2 групи - 5004000 грн;
 • 3 групи - 7002000 грн.

2. Виключити норми щодо застосування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих до суб’єктів господарювання штрафних (фінансових) санкцій (відомий як механізм кешбек). 

3. Відтермінувати до 1 січня 2022 року обов’язкове застосування РРО (ПРРО) для фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку другої – четвертої груп, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує обсягу доходу, що не перевищує 220 розмірів мінзарплати (у 2021 році - 1 млн 320 тис.грн), крім тих, які провадять діяльність у сферах з істотними ризиками ухилення від оподаткування.

Ризиковими видами діяльності визначено:

 • реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
 • реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;
 • реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Тобто, із переліку ризикових виключено реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет, реалізацію текстилю, деталей та приладдя для автотранспортних засобів, роздрібну торгівлю вживаними товарами, діяльність ресторанів, кафе, туристичних агентств, діяльність готелів.

4. Скасувати штрафні санкції за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті РРО, та за відсутність попереднього програмування товарів в РРО (ПРРО).

5. Подовжити на рік (до 1 січня 2022 року) застосування понижених розмірів фінансових санкцій за порушення суб’єктами господарювання окремих вимог закону щодо використання реєстраторів розрахункових операцій (програмних реєстраторів розрахункових операцій) під час проведення розрахункових операцій, а саме:

 • 10% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) – за порушення, вчинене вперше;
 • 50% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) – за кожне наступне вчинене порушення.

6. Законом визначено, що при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів, РРО (ПРРО) не застосовується. 

Закон прийнято з техніко-юридичними правками. Текст прийнятого документу поки що не оприлюднено. 

Якщо ж ви не хочете відкладати на потім придбання програмного РРО, преходьте за посиланням.

 

Джерело: Бухгалтер 911

Редактор: Михайло Яремчук, контент-спеціаліст групи компаній Інтелектуальний сервіс

#M.E.Doc #M.E.Docкупити #Медоконовлення #программамедок #медоконлайн #medok #медок #купитьпрограммумедок #сотаонлайнмедок #сотамедок #кеп  #придбатикеп #електроннийпідпис #ецп


Приєднуйтесь до нас у соціальних мережах!

Поділитися статтею з друзями!


Популярні cтатті