Оцініть переваги онлайн-звітності та електронного документообміну від 26 грн на місяць!

ДФС нагадала, як заповнювати платіжне доручення на сплату ЄСВ

ДФС нагадала, як заповнювати платіжне доручення на сплату ЄСВ 13-08-2019

Оскільки ЄСВ не належить до доходів бюджету, у полі «Отримувач» платіжного доручення зазначаються найменування органу ДФС та його код ЄДРПОУ

ДФС у Запорізькій області розповідає, що при сплаті єдиного внеску поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином:

 • у полі № 1 – зазначається службовий код («*»);
 • у полі № 2 – друкується розділовий знак «;» та код виду сплати («101» – Сплата суми єдиного внеску);
 • у полі № 3 – друкується розділовий знак «;» та код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату;
 • у полі № 4 – друкується розділовий знак «;» та роз’яснювальна інформація про призначення платежу;
 • у полі № 5 – друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється;
 • у полі № 6 – друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється;
 • у полі № 7 – друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється.

При заповненні реквізита «Отримувач»:

 • зазначається повне або скорочене (за наявності) найменування отримувача, яке міститься в Єдиному державному реєстрі або в Єдиному банку даних юридичних осіб, або в реєстраційному документі;
 • зазначається прізвище, ім’я, по-батькові отримувача, що відповідає прізвищу, імені, по-батькові отримувача, яке містить паспорт громадянина України (або інший документ, що посвідчує особу та відповідно до законодавства України може бути використаним на території України для укладення правочинів);
 • під час сплати платежів до бюджету зазначаються найменування (повне або скорочене) відповідної установи, на ім’я якої відкрито рахунки для зарахування надходжень до державного та/або місцевих бюджетів, найменування території та код бюджетної класифікації.

Разом з тим, для зарахування єдиного внеску в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах відкриваються в установленому порядку небюджетні рахунки відповідному органу доходів і зборів.

Оскільки єдиний соціальний внесок не належить до доходів бюджету, то код бюджетної класифікації не вказується, а у полі «Отримувач» платіжного доручення зазначаються найменування органу ДФС та його код ЄДРПОУ.

Зазначене визначено «Порядком заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів» затвердженим наказом МФУ від 24.07.2015 р. №666.

Через введення IBAN рахунки для сплати ЄСВ не змінювалися. До 1 листопада будуть діяти поточні реквізити з ЄСВ. 

Тож у платіжних дорученнях у полях щодо інформації отримувача коштів при сплаті податків потрібно зазначати, як код банку? так й рахунок. З 1 листопада рахунки для сплати податків та ЄСВ мають також змінитися. Про це ми повідомили тут.

Приклад заповнення платіжного доручення у перехідний період був презентований НБУ під час круглого столу з банками. (Мал. 1)

Джерело: ДФС у Запорізькій області та «Дебет-Кредит»

Читайте також: 


Долучайтесь до нас в Instagram та facebookна Вас чекають:

 • корисні лайфхакиenlightened
 • актуальні новиниyes
 • та розважальна рубрикаlaugh

!Дізнатися більше новин Ви також зможете на нашому каналі в >>> Telegram.


Поділитися статтею з друзями!


Популярні cтатті