9 лип. 2019 р.
Компенсація відпустки за підсумками року та при звільненні (у M.E.Doc: Зарплата)

M.E.Doc
5 хв.
5127
Оновлено 02.09.2024 р.
Кожен бухгалтер за своєї практики неодноразово стикався з випадками, коли потрібно виконати компенсацію відпустки співробітника за підсумками року та при звільненні співробітника.
Коли ж потрібно виплачувати компенсацію за невикористані дні відпустки? Відповідь на це питання дає ст. 24 Закону про відпустки. У ній наведено вичерпний перелік випадків, у яких виплачують компенсацію за невикористані дні щорічної основної та додаткової відпусток, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей. Таку компенсацію надають:
- під час звільнення працівника — грошову компенсацію виплачують за всі невикористані дні щорічної відпустки, а також додаткові відпустки працівникам, які мають дітей;
- у разі переведення працівника на роботу на інше підприємство — грошову компенсацію за відпустку за його бажанням можуть перерахувати на рахунок підприємства, на яке перейшов працівник (або виплатити під час звільнення);
- коли за бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією — за умови, що тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не менше ніж 24 календарних дні (таку компенсацію не надають за дні додаткових відпусток на дітей, останню можна отримати тільки під час звільнення);
- у разі смерті працівника — компенсацію за невикористані відпустки виплачують спадкоємцям.
Безпосередньо у програмі M.E.Doc, скориставшись модулем Зарплата, ми можемо відобразити інформацію щодо компенсації відпустки двома способами:
- Через реєстр документів;
- Через розрахунковий лист.
Отже розглянемо нарахування компенсації за невикористану відпустку через реєстр документів:
Заходимо в модулі M.E.Doc Зарплата до реєстру документів (Мал.1):
Мал.1
У вікні що відкриється натискаємо «Налаштування» (Мал.2):
Мал.2
У наступному вікні що відкриється, необхідно натиснути «Створити», задати найменування виду документу, обрати вид оплати, та додати необхідні поля у розділ «Поля, що будуть відображатися». (Мал.3)
Мал.3
Після додавання полів – закрити вікно налаштування шаблонів.
У реєстрі документів обрати Вид документу, який ми створили, (Мал.4)
Мал.4
та за допомогою кнопки «Створити запис» додати співробітника, (Мал.5),
Мал.5
по якому необхідно зробити нарахування компенсації за невикористану відпустку.
Після того, як обраного співробітника буде додано у реєстр, необхідно вказати кількість днів для розрахунку. Суму буде розраховано програмою автоматично. Якщо є необхідність, суму можна змінити у ручному режимі (Мал.6).
Мал.6
Після цих дій закриваємо реєстр документів. Результат нарахування компенсації за невикористану відпустку ми можемо побачити у розрахунковому листку співробітника (Мал.7).
Мал.7
Тепер давайте перейдемо до другого способу відображення інформації щодо компенсації за невикористану відпустку – через розрахунковий лист:
Для нарахування даної компенсації необхідно зайти у розрахунковий лист співробітника, натиснути правою кнопкою миші у розділі «Нарахування», та обрати «Додати вид оплати» (Мал.8).
Мал.8
У вікні додавання нарахування обрати «Відпустки» - «Компенсація за невикористану відпустку», у розділі «Параметри» вказати кількість днів, та натиснути кнопку «Зберегти» (Мал.9).
Мал.9
Буде додано обране нарахування, сума буде розрахована програмою автоматично. За необхідністю її можна змінити. Результат ми можемо побачити у Розрахунковому листі співробітника (Мал.10).
Мал.10
Тепер давайте розглянимо компенсацію відпустки при звільненні співробітника. Тут ми також можемо відобразити інформацію через реєстр документів та розрахунковий лист, як і у попередньому випадку.
Заходимо в реєстр документів (Мал.11):
Мал.11
У вікні що відкриється натискаємо «Налаштування» (Мал.12):
Мал.12
У наступному вікні що відкриється, необхідно натиснути «Створити», задати найменування виду документу, обрати вид оплати, та додати необхідні поля у розділ «Поля, що будуть відображатися». (Мал.13).
Мал.13
Після додавання полів – закрити вікно налаштування шаблонів.
У реєстрі документів обрати Вид документу, який ми створили, (Мал.14)
Мал.14
та за допомогою кнопки «Створити запис» додати співробітника, (Мал.15),
Мал.15
по якому необхідно зробити нарахування компенсації за невикористану відпустку при звільненні.
Після того, як обраного співробітника буде додано у реєстр, необхідно вказати кількість днів для розрахунку. Суму буде розраховано програмою автоматично. Якщо є необхідність, суму можна змінити у ручному режимі (Мал.16).
Мал.16
Закриваємо реєстр документів. Результат нарахування компенсації відпустки для звільнених можна побачити у розрахунковому листку співробітника.
Тепер давайте перейдемо до другого способу відображення інформації щодо компенсації відпустки при звільненні – через розрахунковий лист (Мал.17):
Мал.17
Для нарахування компенсації відпустки для звільнених необхідно зайти у розрахунковий лист співробітника, натиснути правою кнопкою миші у розділі «Нарахування», та обрати «Додати вид оплати» (Мал.18).
Мал.18
У вікні додавання нарахування обрати «Відпустки» - «Компенсація відпустки для звільнених», у розділі «Параметри» вказати кількість днів, та натиснути кнопку «Зберегти». (Мал.19).
Мал.19
Буде додано обране нарахування, сума буде розрахована програмою автоматично. За необхідністю її можна змінити (Мал.20).
Мал.20
Кінцевий результат ми бачимо у розрахунковому листі співробітника.
З усього вище сказаного ми бачимо, що модуль M.E.Doc:Зарплата дає нам можливість здійснювати компенсацію відпустки співробітника за підсумками року та при звільненні не витрачаючи багато часу. Це робить даний модуль достатньо зручним для бухгалтера, який цінує свій час.
Автор: Порохнюк Іван - провідний фахівець ГК "Інтелектуальний сервіс"
__________________________________________________________________________
Долучайтесь до нас в Instagram та facebook, на Вас чекають:
- корисні лайфхаки
- актуальні новини
- та розважальна рубрика
!Дізнатися більше новин Ви також зможете на нашому каналі в >>> Telegram.

M.E.Doc – краще рішення для звітності та документообігу
Читайте також:
- Місяць тому...
Об'єднана звітність. Інструменти для створення звіту
Для створення в ручному варіанті нового податкового розрахунку необхідно перейти в розділ «Звітність»- «Об’єднана звітність ПДФО та ЄСВ» (Мал. 1), обрати відповідний звітний період та заповнити основну форму та необхідні додатки. Але можна цей звіт заповнити автоматично за допомогою додаткових інструментів. - 12 днів тому...
Універсальні документи - перевага електронного документообігу!
Програма M.E.Doc пропонує зручний інструмент для електронного документообігу – універсальний документ. Це спеціальний формат, який дозволяє швидко обмінюватися файлами між - Місяць тому...
Ролі та користувачі в Медок. Як налаштувати доступи
Припустимо Вам потрібно 2 користувачі. Перший буде відповідати за створення та подання Об’єднаної звітності ПДФО та ЄСВ, а другий буде відповідати за створення та реєстрацію Податкових накладних. Щоб створити «Користувача» - 2 місяці тому...
Особливості нарахування та утримання специфічних видів оплати в M.E.Doc Зарплата
Автоматизація процесів нарахування заробітної плати - краще рішення у веденні бухгалтерського обліку. Оптимально для цієї мети пасує модуль «Зарплата» в програмі «M.E.Doc». Ймовірність припуститися помилки – 0. І при цьому ви істотно економите - 5 місяців тому...
Відправляй контрагентам документи будь-яких форматів разом з M.E.Doc
Якщо у Вас виникла необхідність відправити контрагенту документ довільного формату - программа M.E.Doc допоможе в цьому. У реєстрі електронних документів можливо створювати документи у форматах - 2 місяці тому...
Як змінити оновлені коди податкових інспекцій в M.E.Doc
У зв’язку зі зміною структури ДПС в областях та м. Києві відповідно до адміністративно-територіального устрою України з 01.01.2025 відбулась зміна - Місяць тому...
Щомісячна звітність ПДФО та ЄСВ: як подавати та виправляти помилки
Які нюанси передбачає оновлений порядок звітування? Як виправити помилки у поданих квартальних звітах? Як правильно відзвітувати, якщо не встигли це зробити вчасно? Розглянемо основні моменти та роз'яснення податкової служби щодо нової щомісячної форми - 3 місяці тому...
Як налаштувати електронну пошту в M.E.Doc
Часто під час прийому вхідної кореспонденції в M.E.Doc ви стикаєтеся з повідомленням “Під час завантаження пошти виникла помилка. Перевірте налаштування електронної пошти… - 2 місяці тому...
SAF-T в Україні: Що потрібно знати та як підготуватися
Світ продовжує рухатися в напрямку цифровізації, і Україна не залишається осторонь. Держава активно впроваджує міжнародні стандарти, і одним із ключових кроків у цій сфері є запровадження стандарту аудиторського файлу SAF-T - 10 місяців тому...
Як змінити мінімальну заробітну плату в модулі M.E.Doc "Зарплата" | 2024
В програмі M.E.Doc давно реалізований модуль «Зарплата», який призначений для обліку праці і заробітної плати співробітників різних категорій підприємств. Модуль дозволяє повністю автоматизувати розрахунок заробітної плати на підприємстві.