20 лист. 2019 р.
Функції «Моніторингу користувачів» в M.E.Doc

M.E.Doc
5 хв.
5019
Оновлено 30.10.2024 р.
Якщо у Вас мережева версія програми, Вам однозначно буде цікаво:
як саме оновлюватись в ПЗ «M.E.Doc» та які додаткові функції у вас відкриваються з сервісом «Моніторинг користувачів»?
І на це питання ми відповімо у наступній статті. Читайте уважно, адже попереду найцікавіше!
Сервісом «Моніторинг користувачів» користуються для оновлення мережевої версії ПЗ «M.E.Doc». Але він має й інші функції, такі як:
- оновлення списку активних користувачів;
- надсилання повідомлення виділеним або всім користувачам;
- видалення користувача;
- блокування входу зі станції;
- налаштування проксі;
- запуск менеджеру архіву програми;
- перезапуск служби.
Є можливість переглянути інформаційну довідку, в якій вказана детальна інформація щодо користування «Моніторинг користувачів» або «ZvitServerMonitor» - таку назву має дана утиліта, в кореневому каталозі програмного комплексу «M.E.Doc».
Для початку роботи з «Моніторингом користувачів» необхідно запустити утиліту «ZvitServerMonitor» в кореневому каталозі серверної частини або обрати у панелі «Пуск» мережеву версію вашої програми «M.E.Doc» - «Моніторинг користувачів». (Мал.1)
Мал. 1
У наступному вікні потрібно обрати ім'я, за потреби ввести пароль та натиснути «ОК» (Мал. 2):
Мал. 2
Вікно «Моніторингу користувачів» містить інформацію про робочі станції та відкриті у них звіти в Медок у даний час (Мал. 3):
Мал. 3
Розглянемо функції «ZvitServerMonitor» більш детально:
1. «Оновити список активних користувачів». Він необхідний для того, щоб Ви могли перевірити чи працює той чи інший співробітник з клієнтською частиною програми «M.E.Doc» у певний момент часу.
Зробити це можна декількома способами: у меню «Файл», обравши іконку оновлення або натиснувши клавішу «F5».
2. «Надіслати повідомлення іншим користувачам» - це можливо за допомогою меню «Файл», натиснути «F6» або обравши одну з іконок «Надіслати повідомлення виділеним користувачам» чи «Надіслати повідомлення всім користувачам»
.
Ця функція актуальна у випадку, якщо Ви плануєте оновити «M.E.Doc», але не маєте можливості повідомити про це своїх колег, тоді Ви можете ввести певне повідомлення (Мал. 4) у вікні, що відкриється (після вище перерахованих дій), а в той час інші користувачі отримають його у такому вигляді. (Мал. 5)
Мал. 4
Мал. 5
При необхідності є можливість зберегти дане повідомлення.
3. Адміністратор може «Заблокувати вхід зі станції» у меню «Сервіс», тим самим унеможливить вхід зі станції у програмний комплекс «M.E.Doc», наприклад, під час оновлення серверної частини. Користувач, який спробує запустити програму зі станції отримає повідомлення: «Підключення до сервера <...> заблоковано Адміністратором - ». (Мал. 6)
Мал. 6
4. «Видалити користувача» - означає завершити роботу станції (Мал.7). Користувач отримає повідомлення «Отримана команда від адміністратора про примусове завершення роботи станції» (Мал. 8). Якщо «Admin» натисне «F7», або у «Файл», обере «Видалити користувача», або натисне іконку
на панелі – він завершить роботу станції Користувача.
Мал. 7
Мал. 8
Якщо натиснути «ТАК» або протягом 30 сек. не виконувати ніяких дій, то станція буде закрита автоматично. Можна натиснути «НІ». Тоді система періодично нагадуватиме про потребу закриття робочого процесу на станції.
5. Налаштувати проксі-сервер потрібно в тому випадку, коли відсутнє підключення до мережі Інтернет під час оновлення.
Для цього необхідно у меню «Сервіс» обрати «Налаштування проксі», у вікні, що відкрилося (Мал.9) виконати потрібні налаштування (обрати системні або вручну).
Мал. 9
6. «Менеджер архіву програми» - знаходиться в меню «Сервіс» та призначений для створення архіву програми, який містить усі бібліотеки та бази програми «M.E.Doc», також цю команду можна запустити із кореневого каталогу, де вона має назву «BackupManager». Тут є можливість:
- створити архів з перевіркою бази або без;
- обрати кількість копій, які будуть зберігатися; перевірити або відновити створений архів. (Мал. 10)
Мал. 10
7. Відкоригувати роботу програмного комплексу «M.E.Doc» можна за допомогою перезавантаження служби «ZvitGrp» (Мал.11). Одним з способів це зробити є команда «Перезапустити службу» у меню «Сервіс». При цьому система повідомить всіх користувачів про потребу завершити роботу на станції. По завершенню процесу перезапуску, система видає повідомлення «Служба пере запущена успішно». (Мал.12)
Мал. 11
Мал. 12
Головна задача «Моніторингу користувачів» - «Оновити програму», отже оновлення серверної частини та робочих станцій відбувається саме з його допомогою.
Одним з варіантів запустити оновлення є запуск головного меню - «Файл» - «Оновити програму», іконка на панелі зверху або клавіша «F9».
Якщо на поточний момент є доступні оновлення, при вході у «Моніторинг користувачів» видає повідомлення «Доступні нові оновлення програми M.E.DOC. Бажаєте оновити програму?» (Мал. 13), а на станції буде відображатися «Доступні нові оновлення програми M.E.DOC. Зверніться до адміністратора.» (Мал. 14):
Мал. 13
Мал. 14
Автори: Ткаченко Анна та Москівець Альона, сертифіковані спеціалісти ГК Інтелектуальний сервіс

M.E.Doc – краще рішення для звітності та документообігу
Читайте також:
- 4 днів тому...
"Перший підпис отримувача" — нова реальність у M.E.Doc
Уявіть, що тепер не обов’язково підписувати документ першим — нова функція в M.E.Doc дозволяє надсилати файли контрагентам для першого підпису. Це швидше, простіше та ідеально вписується в сучасні бізнес-процеси - 2 місяці тому...
Об'єднана звітність. Інструменти для створення звіту
Для створення в ручному варіанті нового податкового розрахунку необхідно перейти в розділ «Звітність»- «Об’єднана звітність ПДФО та ЄСВ» (Мал. 1), обрати відповідний звітний період та заповнити основну форму та необхідні додатки. Але можна цей звіт заповнити автоматично за допомогою додаткових інструментів. - 6 місяців тому...
Відправляй контрагентам документи будь-яких форматів разом з M.E.Doc
Якщо у Вас виникла необхідність відправити контрагенту документ довільного формату - программа M.E.Doc допоможе в цьому. У реєстрі електронних документів можливо створювати документи у форматах - 2 місяці тому...
Універсальні документи - перевага електронного документообігу!
Програма M.E.Doc пропонує зручний інструмент для електронного документообігу – універсальний документ. Це спеціальний формат, який дозволяє швидко обмінюватися файлами між - 2 місяці тому...
Ролі та користувачі в Медок. Як налаштувати доступи
Припустимо Вам потрібно 2 користувачі. Перший буде відповідати за створення та подання Об’єднаної звітності ПДФО та ЄСВ, а другий буде відповідати за створення та реєстрацію Податкових накладних. Щоб створити «Користувача» - 3 місяці тому...
Особливості нарахування та утримання специфічних видів оплати в M.E.Doc Зарплата
Автоматизація процесів нарахування заробітної плати - краще рішення у веденні бухгалтерського обліку. Оптимально для цієї мети пасує модуль «Зарплата» в програмі «M.E.Doc». Ймовірність припуститися помилки – 0. І при цьому ви істотно економите - 4 місяці тому...
Як змінити оновлені коди податкових інспекцій в M.E.Doc
У зв’язку зі зміною структури ДПС в областях та м. Києві відповідно до адміністративно-територіального устрою України з 01.01.2025 відбулась зміна - 2 років тому...
Чому вам не потрібен модуль М.Е.Doc Зарплата!
Вирішуючи питання придбання нового програмного забезпечення, користувач часто запитує себе: «Чи потрібно воно мені?».… - Рік тому...
Подача звітності у контролюючі органи - наші рішення для ФОПа
Зараз для підприємців є великий асортимент рішень для звітування в контролюючі органи. - Рік тому...
Відправка супроводжуючих документів до банку | Кейс M.E.Doc
M.E.Doc - це дуже багатофункціональна програма. Чи знали ви, що через M.E.Doc можна надіслати супроводжуючі документи щодо звітності безпосередньо до банку? Розповідаємо, як це можна зробити.