Оцініть переваги онлайн-звітності та електронного документообміну від 26 грн на місяць!

Звірка документів з ЕРПН в програмі M.E.Doc

Звірка документів з ЕРПН в програмі M.E.Doc 08-01-2020

Добрий день, Колеги!

Сьогодні хочемо поговорити з Вами про податкові накладні та розрахунки коригувань до них.

Більшість бухгалтерів, що працюють на підприємствах, які є платниками ПДВ стикаються з необхідністю звірки вхідних податкових накладних та розрахунку коригувань до них (Додаток 2) з даними в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН).

Часто виникають ситуації, коли Ви зробили оплату, а податкової накладної від контрагента так і не отримали навіть по закінченні всіх встановлених термінів. В ручному режимі можна створити запит про реєстрацію всього за один день, щоб отримати інформацію за два дні, необхідно створити вже два запити, і так далі - це створює незручності.

Для ефективного вирішення цього питання в програмі «M.E.Doc» був створений спеціальний модуль - «Звірка документів з ЄРПН».

Даний модуль дозволяє натисненням однієї кнопки отримати всі дані з єдиного реєстру про кількість документів за будь-який період (в межах одного місяця) або інтервал, а також дає можливість звірити отриману інформацію з даними, наявними у Вашій програмі.

Якщо дані не співпадають, Вам досить буде ще раз натиснути ту ж саму «чарівну» кнопку і відсутні документи, і позначки про їх реєстрацію будуть доставлені в «M.E.Doc» з єдиного реєстру.

Давайте розглянемо як же проходить дана процедура на практиці.

Для того щоб потрапити в модуль для звірки з Єдиним реєстром податкових накладних, Вам необхідно зайти в головне меню програми «M.E.Doc», обрати розділ «Облік ПДВ», а в ньому підрозділ «Звірка документів з ЄРПН». (Maл.1)

Мал.1 

В лівій частині програми вибираємо період або інтервал, за який Ви хочете провести звірку, після чого натискаємо кнопку «Оновити інформацію». (Maл. 2)

Мал. 2

У верхній центральній частині програми виведена таблиця з інформацією по звірці - кількість зареєстрованих податкових накладних та коригувань до них за обраний період в «M.E.Doc» (лівий стовпець) і за цей же період кількість документів за даними Єдиного реєстру (правий стовпець). (Maл. 3)

Мал. 3

Нижче відображається таблиця з інформацією про надіслані запити в ЄРПН по днях (як сформованих в цьому модулі, так і які відправлені в ручному режимі).

В цій таблиці в першу чергу звертаємо увагу на стовпець «Наявність витяга».  Якщо навпроти однієї або більше дат в цьому стовпці проставлений червоний хрестик, це означає, що в програмі немає повної інформації з Єдиного реєстру по цим дням. (Maл.4)

Мал. 4

В цьому випадку Вам необхідно натиснути кнопку «Відправити запит». Програма автоматично створить всі відсутні запити в ЄРПН по датах, і запропонує Вам ввести паролі для підписання і відправки створених запитів, які потім відправить їх до Єдиного реєстру.

Через деякий час зробіть «Прийом пошти». Повинні прийти відповіді на Ваші запити. Щоб вони всі відобразилися в таблиці, натискаємо в лівій частині програми «Оновити інформацію». Після чого порівнюємо дані у верхній центральній таблиці. (Maл.5)

Мал. 5

Якщо кількість документів в «M.E.Doc» і в ЄРПН збігається, то це означає, що у Вас вже є всі необхідні документи.

Якщо Ви бачите, що вхідних/вихідних податкових накладних у Вас не вистачає, знову натискаєте «Відправити запит», вводите паролі та через деякий час перевіряєте пошту і отримуєте всі відсутні податкові накладні або коригування до них з Єдиного реєстру з відмітками про реєстрацію. (Maл. 6)

Мал. 6 

У Вас може виникнути питання: а як же працює такий спосіб?

Відповідаємо: так як програмою «M.E.Doc» вже отримана інформація з ЄРПН про те, яких саме документів не вистачає, при повторному натисканні кнопки відправки запиту програма автоматично сформує його, вказавши вже конкретні податкові накладні та поставить галочку в запиті «Імпорт документу з квитанцією». (Maл. 7) 

Мал. 7

Всі отримані податкові накладні та коригування до них за допомогою даного модуля, як і у всіх інших випадках (через «Інформаційну довідку»), потраплять до реєстру первинних документів.

Придбати M.E.Doc

 

Автор: Ярошина Яна, сертифікований спеціаліст ГК Інтелектуальний сервіс


А Ви вже чули, що в нас нові можливості виписки рахунку? Ще ні?! Тоді з радістю запрошуємо Вас спробувати на собі усі переваги швидко та зручно отримати потрібний рахунок! Лише  декілька простих кроків і рахунок вже у Вас! Не впускайте можливість економити свій час та ресурси! Вся інформація доступна по посиланню - https://intelserv.net.ua


Сплачуйте податки одразу ж з самого веб-сервісу СОТА!

ПРИДБАТИ ВЕБ-СЕРВІС СОТА


ТОП-10 корисних публікацій про роботу з веб-сервісом СОТА:

 1. Зручний документообіг з СОТА на Вашому Смартфоні (ЧИТАТИ)
 2. Маршрути первинних документів у веб-сервісі СОТА (ЧИТАТИ)
 3. Довільне підписання та багато інших лайфхаків у веб-сервісі «Сота» (ЧИТАТИ)
 4. Чому я обираю "СОТА" і як це спростило моє життя (ЧИТАТИ)
 5. Інструмент електронного документообігу в веб-сервісі СОТА (ЧИТАТИ)
 6. Автопродовження Електронних підписів у веб-сервісі «СОТА» (ЧИТАТИ)
 7. Як почати роботу в СОТА (ЧИТАТИ)
 8. Графічне відображення у веб-сервісі СОТА (ЧИТАТИ)
 9. Реєстр первинних документів в СОТА (ЧИТАТИ)
 10. Переваги роботи для ФОП в СОТА (ЧИТАТИ)

Долучайтесь до нас в Instagram та facebookна Вас чекають:

 • корисні лайфхакиenlightened
 • актуальні новиниyes
 • та розважальна рубрикаlaugh

!Дізнатися більше новин Ви також зможете на нашому каналі в>>>Telegram


Поділитися статтею з друзями!


Популярні cтатті