24 вер. 2020 р.
Кому потрібні ПРРО та коли ними користуватись

Лайфхаки
5 хв.
2836
Оновлено 26.12.2024 р.
З 1 серпня 2020 року набрав чинності Закон № 129. Одне з головних нововведень цього закону - розширення кола приватних підприємців, які повинні використовувати РРО.
Згідно закону ключові дати по впровадженню РРО такі:
01.08.2020 року — усім суб’єктам господарювання можна користуватись програмними РРО (альтернатива апаратному РРО);
01.01.2021 року — розширюється перелік видів діяльності, для яких використання РРО є обов’язковим;
01.04.2021 року — застосування РРО є обов’язковим для всіх ФОП платників єдиного податку 2,3 та 4 груп незалежно від обраного виду діяльності.
Розглянемо, хто повинен використовувати РРО (ПРРО):
На сьогоднішній день та до 1 січня 2021р. | З 1 січня 2021 р. додаються ФОПи, які: | З 1 квітня 2021 р. |
|
|
|
Тож, РРО можуть НЕ використовувати:
- платники єдиного податку 1 групи;
- платники 2-4 груп з доходом менше 1 млн гривень на рік до 1 січня 2021 р. (за винятком виключень, вказаних в таблиці вище).
При цьому з 01 серпня 2020 р. закон дозволяє користуватися як апаратним, так і програмним РРО – це може бути програма чи додаток на смартфон, планшет, комп’ютер, яка дозволяє з будь-якого пристрою сформувати розрахунковий документ.
Розглянемо окремо по групам платників:
1 група єдиного податку
З 01.08.2020 закон передбачає, що одноосібні підприємці 1 групи не повинні застосовувати РРО. Таким чином, якщо ФОП перша група продає технічно складні побутові прилади (ТСПП) з точки продажу на ринку (з контейнерів та кіосків), з 1 січня 2021 року йому не потрібно буде використовувати РРО.
2-3 група єдиного податку
Згідно із Законом №129, право не подавати заявку на РРО до 1 січня 2021 року встановлено за умови, якщо дохід не перевищує поріг в 1 мільйон гривень. У той же час, незалежно від перевищення порогу РРО, його повинні використовувати:
- Продавці технічно складних побутових приладів, докладний перелік наведено в Постанові №231 від 16.03.17р.
- Продавці лікарських засобів та виробів медичного призначення.
Отже, як бачимо, для останньої категорії мало що змінилося, основні новації наберуть чинності з 01.01.2021.
Що ж змінилося з 01.08.2020:
У цей період все залишилось незмінним для ФОП 1 групи. Тобто, вони мають безумовне право – не використовувати РРО, як ми зазначили вище. Сума РРО обмеження залишається такою ж в 1 млн. грн. Однак, перелік тих, кому з нового року необхідно буде використовувати РРО значно розшириться.
До переліку додається значна кількість видів діяльності, а саме:
- Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет (КВЄД 47.91).
- Реалізація ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння (КВЄД 46.48; 46.76; 47.19; 47.77).
- Роздрібна торгівля уживаними товарами в магазинах (КВЄД 47.79)
- Надання платних послуг у сфері охорони здоров'я.
- Діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого харчування.
- Діяльність туристичних агентств та операторів (КВЄД 79.11 та 79.12).
- Діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (КВЄД 55.10)
- Реалізація текстилю, деталей та приладдя для автотранспортних засобів (на час написання матеріалу даний перелік законодавчо не погоджений).
Отже, усі приватні підприємці, які займаються хоча б одним з зазначених вище видів діяльності з 1 січня 2021 року, стануть зобов'язаними використовувати РРО, якого можна буде уникнути лише в тому випадку, якщо всі їхні платежі будуть проводитися у безготівковій формі.
Альтернативою звичайним РРО стають ПРРО - Програмні РРО. Це програми, які завантажуються на будь-який пристрій (смартфон, планшет та ін.) та фіскальні функції в яких реалізовані через фіскальний сервер контролюючого органу (ДПС).
Щоб почати працювати з ПРРО потрібно:
- смартфон, планшет або комп’ютер;
- доступ до інтернету;
- КЕП;
- програмний РРО.
ПРРО, який ми пропонуємо - Сashalot або СОТА Каса!
Дізнайтесь більше: Cashälot та СОТА Каса - короткий екскурс можливостей
Як розпочати роботу з ПРРО:
1. Оберіть програмне забезпечення, наприклад, Cashälot або СОТА Каса.
2. Отримайте кваліфікований електронний підпис (КЕП) для відповідальної особи, щоб підписувати (завіряти) фіскальний чек ПРРО.
Зареєструйте касира на фіскальному сервері, відправивши Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа (форми J1391801 / F1391801) через Єдине вікно подання електронної звітності або через M.E.Doc.
Зверніть увагу: Фіскальний чек ПРРО можна завірити також електронною печаткою суб’єкта господарювання, на якого зареєстровано ПРРО.
3. Зареєструйте господарську одиницю, де буде використовуватись ПРРО. Для цього подайте форму № 20-ОПП.
До відома! Господарська одиниця – це стаціонарний або пересувний об’єкт, у тому числі транспортний засіб, де реалізуються товари чи надаються послуги та здійснюються розрахункові операції.
4. Зареєструйте каси (у кількості, яка Вам потрібна) на фіскальному сервері.
Подайте Заяву про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (форми J1316602 / F1316602) Для кожного ПРРО подається окрема заява.
Після чого фіскальний сервер ДПС присвоює йому фіскальний номер ПРРО, із внесенням даних до Реєстру ПРРО. Дата формування фіскального номера ПРРО і буде датою його реєстрації.
Вітаємо! Роботу з ПРРО розпочато!
Якщо вам необхідно більше інформації про РРО та ПРРО - ознайомтеся з новинами нашого сайту у категорії ПРРО за посиланням: https://intelserv.net.ua/news/prro
Сподіваємось, ми були Вам корисні!
Автор: Ковальова Альона, редактор контенту ГК Інтелектуальний сервіс
Звертайтеся, якщо у вас залишилися запитання
Читайте також:
- 2 місяці тому...
Більше не чекай до понеділка: сервіс, який завжди на зв’язку
Сьогодні майже кожна компанія використовує програмне забезпечення для автоматизації бізнес-процесів. Але що визначає правильний вибір такого рішення? - 4 місяці тому...
Телефонувати не обов’язково! Всі рішення у ваших руках
Наші клієнти найчастіше звертаються до нас телефоном. Ми маємо багатоканальну телефонію, де кожен вхідний дзвінок обробляється: навіть якщо оператор не встиг відповісти, інформація фіксується, і ми обов’язково передзвонюємо. Проте не всі питання потребують дзвінка! Ми розробили зручні інструменти самообслуговування, що допоможуть - 5 місяців тому...
Чому важливо залишати відгуки на продукти та сервіси ГК "Інтелектуальний сервіс"
У сучасному бізнес-середовищі якість товарів і послуг відіграє ключову роль у виборі споживачів. Клієнти все частіше звертають увагу на досвід інших користувачів, перш ніж зробити покупку або скористатися послугами. Відгуки – це - 6 місяців тому...
Автоматизація зарплати: як обрати програму?
На початку нового року бухгалтери часто замислюються про оптимізацію своєї роботи. Особливо це стосується бухгалтерів по заробітній платі. Якщо ви шукаєте зручне рішення для автоматизації нарахування заробітної плати, ми допоможемо зробити вибір між - 5 років тому...
Досі працюєте з паперами? Тоді ми йдемо до вас!
Розвиток нових технологій набирає обертів у всіх сферах життя сучаної людини. Блага цивілізації дозволяють нам онлайн заробляти гроші, купувати гарні і, часом, не зовсім потрібні речі, вести блоги, створювати класну - 5 років тому...
Нові можливості "СОТА Каса"
Розробники реалізували нови корисні можливості функціоналу у РРО "СОТА Каса" - 5 років тому...
9 років разом з "Інтелектуальним сервісом". Історія нашого співробітника
- 5 років тому...
Як не втратити бізнес при карантині? Топ-6 книг про те, як вести бізнес в особливий період.
В цей особливий для нас з вами час вкрай важливо зберегти на плаву своє підприємство. І це потребує неабияких зусиль, адже дивлячись на ситуацію в інших країнах, вони перенесли більш важкі випробування, але бізнес при цьому не зупиняли! - 5 років тому...
"Чому програмний РРО став "рятівним кругом" для мене?" Щоденник Бухгалтера
Тут не буде інструкцій і правил, посилань на закони і розумних термінів, половини яких ніхто не розуміє. Швидше я хочу поділитися своєю думкою про цей стрімкий попит на РРО, а саме Програмний РРО. - 5 років тому...
Як святкує Новий Рік Інтелектуальний сервіс?
Новий рік вже настільки поруч, що починаєш рахувати дні до 2021. А цього разу чекають з ще більшим нетерпінням, адже не мало труднощів та подій (в більшості своїй не надто позитивних) приніс нам 2020 рік. Де шукати новорічний настрій? Хоч фактично робочий тиждень ще триває, та настрій свята потрохи підступає.