17 трав. 2021 р.
Як автоматизувати роботу з ПДВ в M.E.Doc?

M.E.Doc
5 хв.
5515
Оновлено 07.01.2025 р.
На кінець та середину місяця на бухгалтери відчувають найбільше навантаження щодо роботи з податковими накладними, адже саме тоді завершується термін подання первинки за останню половину місяця. В ці дні потрібно все перевірити та переконатись, що всі податкові накладні вивантажено з облікової системи та зареєстровано.
Прикро, коли помічаєш не зареєстровані накладні в останній день подачі. І їх всі треба експортувати, потім завантажити в програму для звітування, перевірити чи все передалось, підписати, відправити до ДПС та сподіватись, що все пройде без проблем.
А що там з податковим лімітом? Ще й не всі податкові зареєструвались?
Страшно? Не те слово!
Все! Давайте забудемо такі випадки як нічні жахіття! Як? Спробуємо досягти максимальної автоматизації та синергії за допомогою модулів програми M.E.Doc.
Сьогодні поговоримо про модулі «Інтеграція з обліковими системами» та «Облік ПДВ».
Модуль «Інтеграція з обліковими системами»
Уявимо наступну ситуацію: ми маємо облікову програму (ISpro,1С чи іншу) та програму M.E.Doc. Потрібно експортувати податкові накладні, наприклад, з 1С та імпортувати їх до M.E.Doc для відправки на реєстрацію.
І от саме на перенесення купи документів можна зайняти чимало часу!
Звичайно мова не про підприємців, що реєструють декілька податкових на місяць. В таких випадках і облікова програма не завжди потрібна.
Маються на увазі організації, що в день реєструють податкові десятками чи навіть сотнями. Ось де відчуваєш повну «насолоду», особливо коли відсутня хоча б мінімальна автоматизація процесів.
Тому, якщо у вас на підприємстві обіг ПН та РК суттєвий, даний модуль був створений для вас!
Що ж пропонує M.E.Doc?
За допомогою модулю «Інтеграція з обліковими системами» можна об’єднати програму M.E.Doc та вашу облікову систему і тепер можна передавати первинку, податкові накладні і навіть регламентовану звітність між програмами всього у декілька кліків.
До того ж, розробники у останньому оновленні «Інтеграції» порадували користувачів можливістю передачі об’єднаної звітності.
Раніше об’єднати з M.E.Doc можна було тільки програму 1С, але тепер, за допомогою спеціального API, працювати можна з будь-якою обліковою системою.
Здавалося б, нічого складного, але скільки часу вдасться заощадити!..
А що там з іншим модулем?
Модуль «Облік ПДВ»
Звісно ж модуль дозволяє реєструвати ПН та РК, але це було б занадто просто.
Модуль доповнено функціями, що пришвидшують та полегшують роботу.
По-перше, це звірка з реєстраційним лімітом, а точніше калькулятор реєстраційного ліміту. На скільки він корисний?
Отримати довідку про ліміт можна раз на добу і вже потім самостійно робити розрахунки, стосовно ліміту впродовж дня.
У випадку ж з M.E.Doc, програма робить запит, отримує відповідь і в разі реєстрації чи отримання зареєстрованих накладних калькулятор самостійно віднімає чи додає необхідну суму ПДВ.
Тобто, ви завжди в курсі актуального ліміту, який ще й дублюється прямо в Реєстрі первинних документів.
Зручно? Однозначно!
Йдемо далі! Автоматична звірка з ЄРПН.
Фактично, це відправка запитів за датою та списком, проте за допомогою однієї звірки можна отримати відомості за потрібну кількість днів.
Так, не потрібно відправляти запити по кожному дню окремо.
Переходите в підрозділ модулю «Облік ПДВ», далі «Звірка документів з ЄРПН», обираєте період та натискаєте на кнопку «Відправити запит в ЄРПН». Через декілька хвилин натискаєте «Прийом пошти», після чого всі витяги за кожний день обраного періоду прийдуть в М.E.Doc.
Таким чином ви зможете порівняти кількість зареєстрованих накладних в реєстрі та тих, що наявні у вас в програмі.
Якщо ж якість накладні відсутні – повторно натискаємо на кнопку «Відправити запит в ЄРПН» (автоматично формуються та відправляються всі потрібні запити за списком). Тепер всі відсутні витяги разом з податковими накладними будуть надіслані вам в програму (не забудьте прийняти пошту).
Також для зручності модуль передбачає можливість автоматичного створення Декларації з ПДВ на основі Реєстру виданих та отриманих податкових накладних.
Що ж, можна отримати досить корисний функціонал та можливості.
А чи доповнювати класичний модуль «Звітність» модулями «Облік ПДВ» та «Інтеграція» вирішувати тільки вам. Але як можна автоматизувати роботу з ПДВ ви вже знаєте.
Також дивіться наші відеоматеріали по даним модулям на нашому youtube-каналі.
Автор: Михайло Яремчук, контент-спеціаліст групи компаній Інтелектуальний сервіс

M.E.Doc – краще рішення для звітності та документообігу
Читайте також:
- 2 місяці тому...
Об'єднана звітність. Інструменти для створення звіту
Для створення в ручному варіанті нового податкового розрахунку необхідно перейти в розділ «Звітність»- «Об’єднана звітність ПДФО та ЄСВ» (Мал. 1), обрати відповідний звітний період та заповнити основну форму та необхідні додатки. Але можна цей звіт заповнити автоматично за допомогою додаткових інструментів. - Місяць тому...
Універсальні документи - перевага електронного документообігу!
Програма M.E.Doc пропонує зручний інструмент для електронного документообігу – універсальний документ. Це спеціальний формат, який дозволяє швидко обмінюватися файлами між - 6 місяців тому...
Відправляй контрагентам документи будь-яких форматів разом з M.E.Doc
Якщо у Вас виникла необхідність відправити контрагенту документ довільного формату - программа M.E.Doc допоможе в цьому. У реєстрі електронних документів можливо створювати документи у форматах - 2 місяці тому...
Ролі та користувачі в Медок. Як налаштувати доступи
Припустимо Вам потрібно 2 користувачі. Перший буде відповідати за створення та подання Об’єднаної звітності ПДФО та ЄСВ, а другий буде відповідати за створення та реєстрацію Податкових накладних. Щоб створити «Користувача» - 3 місяці тому...
Особливості нарахування та утримання специфічних видів оплати в M.E.Doc Зарплата
Автоматизація процесів нарахування заробітної плати - краще рішення у веденні бухгалтерського обліку. Оптимально для цієї мети пасує модуль «Зарплата» в програмі «M.E.Doc». Ймовірність припуститися помилки – 0. І при цьому ви істотно економите - 3 місяці тому...
Як змінити оновлені коди податкових інспекцій в M.E.Doc
У зв’язку зі зміною структури ДПС в областях та м. Києві відповідно до адміністративно-територіального устрою України з 01.01.2025 відбулась зміна - Рік тому...
Подача звітності у контролюючі органи - наші рішення для ФОПа
Зараз для підприємців є великий асортимент рішень для звітування в контролюючі органи. - 2 років тому...
Чому вам не потрібен модуль М.Е.Doc Зарплата!
Вирішуючи питання придбання нового програмного забезпечення, користувач часто запитує себе: «Чи потрібно воно мені?».… - Рік тому...
Відправка супроводжуючих документів до банку | Кейс M.E.Doc
M.E.Doc - це дуже багатофункціональна програма. Чи знали ви, що через M.E.Doc можна надіслати супроводжуючі документи щодо звітності безпосередньо до банку? Розповідаємо, як це можна зробити. - Рік тому...
M.E.Doc.Зарплата - максимум можливостей у поєднанні з якісним севісом
Чому при виборі продукту та обслуговуючої компанії варто обрати рішення M.E.Doc.Зарплата та ГК “Інтелектуальний сервіс”?