Щомісячна звітність ПДФО та ЄСВ: як подавати та виправляти помилки

Щомісячна звітність ПДФО та ЄСВ: як подавати та виправляти помилки

З 01.01.2025 року в Україні оновлено Порядок подання та запроваджено нову форму об'єднаної звітності, яка подається щомісяця. Це стало викликом для бухгалтерів, особливо у випадках коригування звітності за попередні періоди.

Які нюанси передбачає оновлений порядок звітування? Як виправити помилки у поданих квартальних звітах? Як правильно відзвітувати, якщо не встигли це зробити вчасно?  Розглянемо основні моменти та роз'яснення податкової служби щодо нової щомісячної форми.

Нові правила звітності:

Відповідно до Закону України від 10.10.2024 року № 4015-ІХ та наказів Мінфіну (№ 39 та № 53) передбачено перехід від квартальної звітності до щомісячної.

Ключові зміни:

  • Звіт подається до 20-го числа місяця, що настає за звітним.
  • З форми виключено тип "Довідковий", залишилися: "Звітний", "Звітний новий", "Уточнюючий".
  • Раніше подані квартальні звіти виправляються поданням місячної форми з типом “Уточнюючий”, окремо за кожен місяць який уточнюється.

Як виправити квартальний звіт за минулі роки?

Так як стара форма об’єднаної звітності, яка подавалась поквартально, вже не діє, щоб виправити інформацію за минулі роки використовуйте нову місячну форму звіту. Подавати її доведеться окремо за місяцями відповідного кварталу. 

Тобто, якщо треба виправити інформацію за грудень 2024 року, то треба подати нову місячну форму з типом “Уточнюючий” за грудень. Якщо треба виправити інформацію за весь 4 квартал 2024 року, треба подати окремо 3 звіти з типом “Уточнюючий”, за жовтень, листопад та грудень. 

Нагадаємо, що розрахунок, з типом “Уточнюючий” сформований для виправлення помилок за попередні періоди, не має містити інших додатків, крім тих, у яких проводиться коригування.

Що робити, якщо не встигли вчасно подати звітність?

Якщо страхувальник не подав відомості за попередній звітний (податковий) період, він зобов’язаний подати їх у поточному звітному (податковому) періоді, використовуючи актуальну на день подання форму. 

Тобто, якщо об’єднана звітність за певний квартал, чи місяць не була подана, то інформацію за цей період слід включити у поточний звітний (податковий) період. Використовуйте тип нарахувань 2, щоб здійснити донарахування єдиного внеску в першому додатку Д1 та ознаку 0, щоб включити інформацію за минулі періоди для додатків Д2, Д3, Д4, Д5 та Д6.

Якщо у вас залишилися питання чи потрібна допомога, звертайтеся до нас за номерами:

Завжди раді вам допомогти!

Автор: Кириченко Назар, провідний спеціаліст ГК "Інтелектуальний сервіс"

Чому варто обрати M.E.Doc

M.E.Doc – краще рішення для звітності та документообігу

Читайте також: