30 вер. 2020 р.
Рада розгляне законопроєкти щодо підвищення лімітів для єдинників та часткового звільнення ФОПів від РРО
Законодавчі зміни
5 хв.
1459
Ключові слова: законопроєкт, ФОП, спрощена система, ліміти для єдинників, дохід, РРО, мінімальна зарплата
28 вересня відбулося засідання Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.
За результатами обговорення, серед іншого, Комітет рекомендує винести на розгляд Верховної Ради України законопроєкт № 3853 та альтернативні проєкти № 3853-1, № 3853-2.
Законопроєктом №3853 пропонується перейти від фіксованої суми обсягу доходу до його вирахування в еквіваленті мінімальної зарплати.
Зокрема, вносяться зміни до ст. 291 ПКУ в частині зміни принципу визначення обсягу доходу, з досягненням якої пов’язана можливість обрати спрощену систему оподаткування, а також змінити відповідну групу оподаткування з фіксованої суми 1, 5 і 7 мільйонів гривень до розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року в розмірі:
- для І групи - 245 розмірів мін.зарплати;
- для ІІ групи - 1230 розмірів мін.зарплати;
- для ІІІ групи - 1720 розмірів мін.зарплати;
Також пропонується змінити підхід до визначення обсягу доходу для платників єдиного податку другої – четвертої груп, з досягненням якого пов’язана обов’язковість застосування РРО, а саме: прив’язка до фіксованої суми у розмірі 1 млн грн змінюється прив’язкою до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року в розмірі 820 МЗП що зараз становить близько 4,1 млн. грн.).
Читати також:
Податківці пояснили, чи штрафують під час карантину за затримку в поданні ф. № 1ДФ
Є податковий борг? Маєте право розстрочити (відстрочити) його сплату
Керівник захворів: хто може підписати електронну звітність?
Зміни у поданні форм статзвітності на 2021 рік
Отримуйте всі актуальні новини на нашому каналі в Telegram, а також звертайтесь з будь-якими питаннями до нашого Intelserv консультанта через Telegram або Messenger!
Пропонується, що закон набере чинності з 1 січня 2021 року.
Водночас законопроектом не передбачається внесення змін до підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ, який містить тимчасові норми щодо особливостей застосування РРО у період з 1 січня по 1 квітня 2021 року, що призведе до суперечностей і різних правил застосування РРО для одних і тих же суб’єктів підприємницької діяльності у цей період.
Законопроєктом № 3853-1 передбачено внесення аналогічних правок щодо обсягу доходу до тих же статей ПКУ, що і в основному Законі. Додатково законопроєктом передбачається внесення змін до інших законів щодо застосування РРО. Зокрема зі сфери обов’язкового застосування РРО виключається продаж технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення. Також пропонується виключення норм щодо скасування механізму отримання споживачами компенсації частини суми штрафних (фінансових) санкцій ("кешбек").
Законопроєктом № 3853-2 передбачено внесення аналогічних змін, як і законопроєктом №3853-1, за виключенням граничного обсягу доходу для третьої групи платників єдиного податку (в проектах №3853 та 3853-1 передбачено 1730 МЗП, а в 3853-2 – 4025 МЗП).
Кабінет Міністрів України з приводу зазначених законопроєктів вважає, що збільшення граничного обсягу доходу дозволить значній частині підприємців другої та третьої групи зареєструватись платниками податків першої та другої груп з метою зменшення податкових зобов’язань, що може призвести до поширення схем ухилення від оподаткування. В свою чергу, виключення положення про обов’язкове застосування РРО при продажу лікарських засобів та виробів медичного призначення унеможливить для споживача доведення факту придбання фальсифікованих лікарських засобів.
Не зважаючи на це, законопроекти №№3853, 3853-1, 3853-2 будуть розглядатися народними депутатами в сесійній залі.
Крім того, під час розгляду на засіданні Комітету, відбулось погодження нового законопроєкту, яким передбачається:
- збільшення розміру загальної площі, дозволеної для надання в оренду для перебування на спрощені системі оподаткування;
- розширення переліку побутових послуг населенню, які надаються платниками єдиного податку;
- звільнення від застосування РРО та/або ПРРО платників єдиного податку другої групи за критеріями місця здійснення діяльності та/або розміру загальної площі торгового об’єкту;
- пом’якшення відповідальності суб’єктів господарювання за порушення порядку застосування РРО, включаючи звільнення від відповідальності суб’єктів господарювання, які проводять розрахункові операції без використання режиму попереднього програмування найменування товару, збільшення до двох мінімальних заробітних плат суми залишку готівки в касі для незастосування штрафу, звільнення від штрафу пов’язаного із створенням та зберіганням інформації на контрольній стрічці і за неподання до контролюючих органів звітності, пов’язаної із застосуванням програмних РРО.
Більш детально про цей законопроєкт ми писали у матеріалі ФОП можуть звільнити від РРО: остання надія!
За матеріалами ВРУ
Редактор: Ковальова Альона, контент-спеціаліст ГК Інтелектуальний сервіс
#M.E.Doc #M.E.Docкупити #Медоконовлення #программамедок #медоконлайн #medok #медок
#купитьпрограммумедок #сотаонлайнмедок #сотамедок #кеп #придбатикеп #електроннийпідпис #ецп
Читайте також:
- 8 місяців тому...
Інструмент для моніторингу та аналізу законодавства з оподаткування та бухгалтерського обліку | LIGA360 для бухгалтера
Пропонуємо рішення для спрощення пошуку, аналізу та систематизації важливої інформації для бухгалтера. - 2 місяці тому...
Важливі зміни у податковому законодавстві України 2024
У липні Кабінет Міністрів України подав законопроєкт із змінами до держбюджету та Податкового кодексу, метою якого було збільшення надходжень до державного бюджету. - Рік тому...
Впровадження проєкту е-ТТН
Міністерство цифрової трансформації та USAID / UK aid проєкту “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS” у партнерстві з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури й за участі ГО “Інститут аналітики та адвокації”, яка на період реалізації проєкту є адміністратором системи е-ТТН поновили впровадження проєкту е-ТТН. - 3 років тому...
Керівників планують штрафувати за ненадання даних про відокремлені підрозділи
У ВРУ запропонували законопроєкт, що встановить адміністративний штраф у розмірі від 5100 до 8500 грн для керівників підприємств за неподання відомостей до ЄДР про відокремлені підрозділи - 5 років тому...
Зміни у Порядку обліку платників ЄСВ
ДФС оприлюднила проект наказу Мінфіну про зміни у порядку обліку платників ЄСВ - 6 років тому...
З 1 квітня оновлено довідники податкових пільг!
- 5 років тому...
ДПС знову підкоригувала план-графік перевірок на 2019 рік
Оновлено ІІІ розділ плану-графіку перевірок на 2019 рік - 4 років тому...
Про заходи для підтримки платників податків
У Раді зареєстровано два нові законопроєкти для підтримки платників податків у 2021 році - 6 років тому...
Оподаткування ПДФО коштів, витрачених працівником на господарські потреби підприємства: роз’яснення Мінфіну
- 5 років тому...
Зміни до Декларації про майновий стан
Декларація про майновий стан - що планується нового