13 серп. 2021 р.
Розрахунок середньої зарплати для нарахування виплат за відрядження

Трудові відносини
2 хв.
3240
Міністерство економіки роз’яснила порядок розрахунку середньої заробітної плати у листі № 4711-06/36275-07 (від 13.07.2021 р.). Працівники, що відправляються у відрядження отримують гарантії, відповідно яких оплата за таку роботу здійснюється згідно з умовами, що передбачені трудовим чи колективним договором. Проте розмір таких виплат не може бути нижче ніж середній дохід працівника. Це передбачено статтею 121 Кодексу законів про працю.
А отже це означає, що потрібно розрахувати денну заробітну плату і середньоденну заробітну плату, порівняти їх розмір та виплачувати суму більшого значення.
Розрахунок середньої заробітної плати
Щоб визначити денний заробіток потрібно врахувати всі складові заробітної плати, що отримує працівник відповідно до трудового (колективного) договору в місяці, коли його відправляють у відрядження: ставка, доплати, надбавки, премії, індексація тощо.
Для розрахунку середньоденної заробітної плати, яка буде нарахована працівнику у випадках службових відряджень, використовують норми Порядку обчислення середньої заробітної плати.
Пункт 2 Порядку передбачає, що середня заробітна плата має обчислюватись на підставі виплат за два останніх місяці роботи до такого відрядження, за яке також буде нарахована виплата. Але крім розрахунку часу відпусток та виплат за невикористані відпустки.
А пункт 8 такого Порядку визначає, що для розрахунку виплати на основі середньої заробітної плати за два останніх місяці роботи, потрібно середньоденний (годинний) дохід помножити на кількість робочих днів (годин), за які повинні бути такі нарахування.
Для визначення середньоденної (годинної) заробітної плати потрібно заробітну плату за відпрацьовані робочі дні протягом двох місяців поділити на кількість відпрацьованих робочих днів у цей період.
Зверніть увагу, що середньомісячна заробітна плата для нарахування виплат та допомоги розраховується дещо інакше. Середньоденну заробітну плату потрібно помножити на середньомісячну кількість робочих днів у відповідному періоді.
Середньоденну заробітну плату розраховують шляхом ділення заробітної плати за відпрацьовані робочі дні (за два місяці) на кількість відпрацьованих робочих днів за таких період.
А щоб розрахувати середньомісячне число робочих днів, потрібно сумарну кількість робочих днів за два календарні місяці, відповідно до робочого графіку, поділити на два.
Отже, середню заробітну плату зазвичай нараховують на основі середньоденної заробітної плати.
А середньогодинний заробіток використовують у випадках, коли потрібно виконати нарахування за середнім заробітком лише за декілька годин. Наприклад, для проходження медичного обстеження, чи такого робітника викликали до суду тощо.
За матеріалами: БУХГАЛТЕР.UA
#M.E.Doc #M.E.Docкупити #программамедок #медоконлайн #medok #медок #купитьпрограммумедок #сотаонлайнмедок #сотамедок #кеп #придбатикеп #електроннийпідпис #ецп
Отримуйте всі актуальні новини на нашому каналі в Telegram, а також звертайтесь з будь-якими питаннями до нашого Intelserv консультанта через Telegram або Messenger!
Читайте також:
- 4 років тому...
Відпустка по догляду за дитиною. Роз'яснення Верховного Суду
Верховний Суд роз'яснив порядок оформлення відпустки по догляду за дитиною та назвав обов'язкову умову для його отримання - 4 років тому...
Трудові книжки: рекомендації роботодавцям
З 10 червня в Україні змінили правила обліку трудової діяльності працівника - 4 років тому...
Про обмеження відрахувань із зарплати
У разі відрахування із зарплати за кількома виконавчими документами за працівником повинно бути збережено 50% заробітку - 5 років тому...
Яку підставу зазначити в заяві/наказі на безоплатну відпустку під час карантину?
Держпраці радить: якщо йдеться про відпустку за власний рахунок на час карантину, в заяві (а отже, і в наказі) зазначати «у зв'язку із запровадженням карантину», а також робити посилання на постанову КМУ, за якою вводиться карантин - 5 років тому...
Бюджетникам підвищено розміри заробітку
Посадові оклади фіксуються у штатному розписі, і держорганам різного рівня, до сфери управління яких належать відповідні бюджетні заклади, установи, організації, слід якнайшвидше погодити такі змінені штатні розписи - 6 років тому...
Коригування відпускних та матеріальна допомога на оздоровлення
Можливість коригування середнього заробітку - 4 років тому...
Коли е-лікарняні стають підставою для призначення допомоги
Фонд соціального страхування надали роз'яснення щодо термінів призначення матеріального забезпечення у зв'язку з хворобою - 5 років тому...
КЗпП хочуть переписати заради збільшення кількості святкових днів
Надання державного статусу окремим релігійним святам - 5 років тому...
Як у 2021 році планують переносити робочі дні: проект розпорядження КМУ
За проектом розпорядження, Уряд рекомендуватиме перенести робочі дні з п'ятниці 8 січня на суботу 16 січня, понеділка 23 серпня на суботу 28 серпня, п'ятниці 15 жовтня на суботу 23 жовтня - 4 років тому...
Підтвердження трудового стажу без трудової книжки
Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній буде відповідати Закону №1217-IX