Оцініть переваги онлайн-звітності та електронного документообміну від 26 грн на місяць!

Єдиний рахунок для податків та ЄСВ усе-таки буде

Єдиний рахунок для податків та ЄСВ усе-таки буде 14-04-2020

Депутати усунули з законопроекту спірну норму стосовно визначення ціни продажу тютюнових виробів.

Як повідомляли Бухгалтер.UA, в понеділок, 13 квітня, відбулося позачергове засідання парламенту. На ньому, зокрема, прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (проект № 1049) з пропозиціями Президента України.

У прийнятому Законі парламентом враховані всі пропозиції Президента України, які стосуються внесення змін до Закону № 481 та до Закону про ЄСВ.


Читайте також:

«Карантинні» новації: що з ЄСВ

Кого звільнили від сплати ЄСВ за березень та квітень 2020 року

Якщо "сплячий" ФОП одночасно є працівником, то мінімальний ЄСВ не платить — Верховний Суд

Президент ветував Закон про єдиний рахунок для податків із "тютюновою" правкою


Нагадаємо, що саме включення до законопроекту № 1049 відповідних норм спричинило повернення Президентом проекту до стін парламентом.

Тепер ухвалений ВРУ текст Закону не передбачає внесення змін до статті 18 Закону № 481, адже це не відповідало Конституції УкраїниГосподарському кодексу УкраїниЗакону України "Про ціни і ціноутворення".

Також зміни до Закону про ЄСВ з проекту № 1049 будуть замість морально застарілого терміну "орган доходів і зборів" оперувати поняттям "податковий орган".

Сама ж ідея єдиного рахунку передбачає, що єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ запрацює із 2021 року. Платник податків в електронній формі через електронний кабінет повідомлятиме про своє бажання використовувати єдиний рахунок або ж може відмовитись від нього. Змінити своє рішення можна буде раз на квартал. Проте цей рахунок не можна буде використати для сплати ПДВ та акцизного податку з пального та спирту.

До речі, cпеціалісти Мінфіну уже розробили проект урядової постанови про зарахування коштів на єдиний рахунок.

І в поточній діяльності, і в критичних ситуаціях більше інформації щодо ефективної практики бухгалтерського та податкового обліку можна почерпнути в професійному рішенні для бухгалтера - одному інструмент із безліччю можливостей для бухгалтера та аудитора. Спробуйте прямо зараз і отримуйте рішення на свої питання.

 

Джерело: Бухгалтер.UA

 

Редактор: Ковальова Альона, контент-спеціаліст ГК Інтелектуальний сервіс

Долучайтесь до нас в Instagramfacebook та Telegram на Вас чекають:

  • корисні лайфхакиenlightened
  • актуальні новиниyes
  • та розважальна рубрикаlaugh

 


Поділитися статтею з друзями!


Популярні cтатті