Оцініть переваги онлайн-звітності та електронного документообміну від 26 грн на місяць!

Податківці наполягають на РРО при оплаті із платіжних систем: Приват 24, Монобанк, Liqpay, Portmone

Податківці наполягають на РРО при оплаті із платіжних систем: Приват 24, Монобанк, Liqpay, Portmone 06-02-2020

Податківці продовжують наполягати, що розрахунки банківською карткою в мережі Інтернет потребують застосування РРО.

З цього приводу маємо чергову податкову консультацію. В ній ДПС відповідає на запит: чи треба ФОП встановлювати РРО (якщо готівковий розрахунок відсутній) при реалізації виробів медичного призначення, оплату за які інколи отримують шляхом переказу коштів із платіжних систем: Приват 24, Монобанк, LiqpayPortmone?


Читайте також: РРО 2020


Якщо пригадати, то єдинники мають застосовувати РРО при продажу за готівку виробів медичного призначення (на них не поширюються вимоги п. 269.10 ПКУ).

Для початку податківці констатують, що ФОП на єдиному податку груп 2-4 при продажі виробів медичного призначення можуть не застосовувати РРО за умови отримання оплати виключно у безготівковій формі, тобто якщо переказ відбувається із рахунку на рахунок через банк або шляхом внесення готівки до каси банку.

Проте, при оплаті споживачами виставлених рахунків за реалізовані вироби медичного призначення шляхом переказу коштів із платіжних систем Приват 24, Монобанк, Liqpay, Portmone (тобто із застосуванням банківської картки) застосовувати РРО обов’язково.

В ДПС відсилають до норм Закону України «Про електронну комерцію» від 03.09.2015 р. № 675-VIII. Згідно із п. 3 ст. 13 якого продавець (виконавець, постачальник), оператор платіжної системи або інша особа, яка отримала оплату за умовами електронного договору, повинні надати покупцеві (замовнику, споживачу) електронний документ, квитанцію, товарний чи касовий чек, квиток, талон або інший документ, що підтверджує факт отримання коштів, із зазначенням дати здійснення розрахунку.


Читайте також: Програмні РРО: ТОП-10 відповідей податківців на важливі питання!


Однак квитанція, отримана при розрахунках за допомогою банківської картки, не є розрахунковим документом (лист НБУ від 28.11.2019 р. № 57-0007/62082).

Джерело: ІПК ДПС від 31.01.2020 р. № 398/6/99-00-05-04-01-06/ІПК.

Радимо також переглянути відео:
 


Читайте також: Розрахунки платіжними картками: коли з РРО


За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія, відео від FactorAcfdemy

Редактор: Ковальова Альона, контент-спеціаліст ГК Інтелектуальний сервіс


Сплачуйте податки з веб-сервісу СОТА!

ПРИДБАТИ ВЕБ-СЕРВІС СОТА


ТОП-10 корисних публікацій про роботу з веб-сервісом СОТА:

  1. Зручний документообіг з СОТА на Вашому Смартфоні (ЧИТАТИ)
  2. Маршрути первинних документів у веб-сервісі СОТА (ЧИТАТИ)
  3. Довільне підписання та багато інших лайфхаків у веб-сервісі «Сота» (ЧИТАТИ)
  4. Чому я обираю "СОТА" і як це спростило моє життя (ЧИТАТИ)
  5. Інструмент електронного документообігу в веб-сервісі СОТА (ЧИТАТИ)
  6. Автопродовження Електронних підписів у веб-сервісі «СОТА» (ЧИТАТИ)
  7. Як почати роботу в СОТА (ЧИТАТИ)
  8. Графічне відображення у веб-сервісі СОТА (ЧИТАТИ)
  9. Реєстр первинних документів в СОТА (ЧИТАТИ)
  10. Переваги роботи для ФОП в СОТА (ЧИТАТИ)

Долучайтесь до нас в Instagram та facebookна Вас чекають:

  • корисні лайфхакиenlightened
  • актуальні новиниyes
  • та розважальна рубрикаlaugh

!Дізнатися більше новин Ви також зможете на нашому каналі в>>>Telegram


Поділитися статтею з друзями!


Популярні cтатті