14 січ. 2020 р.
Звітність підприємців на єдиному податку в 2020 році

Звітність
5 хв.
160974
1. По єдиному податку: терміни подачі звітності в 2020 році по групах:
1-ша група і 2-га група в 2020 році Подає річний звіт за 2019 рік до 02 березня 2020 року включно (підстава п.296.2 та п. 49.18.3. Податкового кодексу).
Надалі 1-ша і 2-га групи не подають квартальні звіти в 2020 році.
3-тя група подає щоквартальні звіти (підстава п.296.3 та п. 49.18.2. Податкового кодексу)
Терміни подачі звітів:
за IV квартал 2019 - до 9 лютого 2020 (включно)
за І квартал 2020 року - до 09 травня 2020 (включно)
за II квартал 2020 року - до 09 серпня 2020 (включно)
за ІІІ квартал 2020 року - до 09 листопада 2020 (включно)
за IV квартал 2020 - до 9 лютого 2021 (включно)
Форма подачі звітів по єдиному податку:
Звіти за єдиним податком можуть подаватися на паперових носіях та в електронному вигляді. Обов'язок подання звітів виключно в електронному вигляді лежить тільки на великих і середніх підприємствах (обіг від 70 млн. грн на рік) (вимога п. 49.4 Податкового кодексу).
Підприємці (СПД, ФОП) на єдиному податку не зобов'язані здавати звіт в електронному вигляді, вимоги податкової - це СВАВІЛЛЯ. Скаржтеся. Надсилайте звіт поштою, але не забувайте, що звіт потрібно відправити поштою не пізніше ніж за 5 днів до граничного терміну.
Способи подачі звітів по єдиному податку:
а) особисто підприємцем або довіреною особою;
б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення !!! (Не пізніше ніж за 5 календарних днів до закінчення граничного строку подання звітів);
в) засобами електронного зв'язку в електронній формі (радимо M.E.Doc, веб-сервіс СОТА).
Щоразу бігаєш та стоїш в довгих чергах, щоб сплатити податки? Тепер в цьому немає необхідності!
В СОТА сплатити податки можна ОНЛАЙН! Відпочивай, поки інші бігають!
2. По єдиному соціальному внеску ЄСВ подається тільки річний звіт.
Термін подачі річного звіту з ЄСВ за 2019 рік до 09 лютого 2020 року (включно). (Підстава п. 2 Розділу ІІІ Наказу Мінфіну № 435 від 14.04.2015)
НЕ подають звіти!!! ФО-П на єдиному податку, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами, або досягли віку, встановленого ст 26 Закону Украині "Про загальнообов'язкове пенсійне страхування", і отримують відповідно законом пенсію або соціальну допомогу. (Підстава п. 3 Розділу ІІІ Порядку формування та подання звіту з ЄСВ Наказ Мінфіна №435 від 14.04.2015р.)
Форма і способи подачі звітів по ЄСВ:
1. В електронному вигляді, якщо ви маєте електронний підпис.
2. На паперових носіях, якщо у вас найманих працівників не більше п'яти. Звіт подається до податкової (до фіскальної) служби особисто підприємцем або за дорученням.
3. Якщо найманих працівників більше п'яти, то на паперовому носії + в електронному вигляді на флешці або CD / DVD. Звіт подається до податкової особисто підприємцем або за дорученням.
4. Відправляється поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення!!! (Не пізніше ніж за 10 календарних днів до закінчення граничного строку подання звітів. Див. П. 1 розділу ІІ Наказу Мінфіну № 435 від 14.04.2015)
Види звітів, які подаються приватним підприємцем (СПД, ФО-П) в 2020 році:
1. Податкова декларація платника єдиного податку-фізичної особи-підприємця в 2020 році.
а) 1-ша група і 2-га група. Подає річний звіт за 2019 рік до 02 березня 2020 року включно. Декларація подається за новою формою.
Заповнити та роздрукувати декларацію онлайн можна тут >>
Приклад заповнення декларації для 2-ї групи.
Приклад заповнення декларації для 1-ої групи.
б) 3-тя група. Підприємець, який зареєстрований як СПД зобов'язаний в строки, які вказані вище, подати податкову декларацію платника єдиного податку-фізичної особи-підприємця. Декларація подається за формою.
Заповнити та роздрукувати декларацію онлайн можна тут >>
Приклад заповнення декларації для 3-ої групи за 2020.
2. Податкова звітність за формою 1-ДФ.
Якщо приватний підприємець (СПД, ПП, ФО-П) здійснював оплату на користь іншої фізичної особи, в тому числі підприємця на єдиному податку, або виплачував зарплату найманим працівникам, то він зобов'язаний подати Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за формою 1 ДФ.
Розрахунок подається 1 раз в квартал. Терміни подачі отчетсності за формою 1-ДФ:
за IV квартал 2019 - до 9 лютого 2020 (включно)
за І квартал 2020 - до 09 травня 2020 (включно)
за II квартал 2020 року - до 09 серпня 2020 (включно)
за ІІІ квартал 2020 - до 09 листопада 2020 (включно)
за IV квартал 2020 року - до 9 лютого 2021 (включно)
3. Звітність по єдиному соціальному внеску в 2020 році.
Квартальна звітність з ЄСВ не подається, тільки щорічна. Останній термін подачі звіту з ЄСВ за 2019 рік - 09 лютого 2020 року. (Підстава п.3.2. Порядку формування та подання звіту з ЄСВ Порядку формування та подання звіту з ЄСВ)
Підприємці (СПД, ФОП) - платники єдиного податку (крім підприємців пенсіонерів за віком або інвалідів, які отримують пенсію або соціальну допомогу) зобов'язані оплачувати ЄСВ і подати звіт за нарахованим в 2019 році єдиний соціальний внесок.
Звіт за нарахованим ЄСВ подається до податкової інспекції до 09 лютого 2020 року включно. У податкову подається Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного податку Форма №Д5. (Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеска Форма №Д5.).
Подається тільки 1 сторінка звіту і Таблиця № 1
Зразок заповнення звіту з ЄСВ єдиний соціальний внесок 2020 рік >>>>
Читайте також:
Податківці починають оприлюднювати нові рахунки для сплати ЄСВ, які діятимуть з 3 січня 2020 року
Звітність для СПД, які були протягом року і на єдиному податку і на загальній системі оподаткування:
Ніяких офіційних роз'яснень з цього приводу не існує, але Юрінком рекомендують виконати наступні дії:
якщо протягом року ви були в якомусь з кварталів на загальній системі, то зобов'язані подати декларацію про майновий стан;
якщо протягом року ви були на єдиному податку в 4 кварталі, то здавайте і декларацію про майновий стан і декларацію про єдиний податок.
1. Якщо підприємець протягом календарного року був в різні податкові періоди на різну систему оподаткування, то рекомендуємо подавати такі звіти:
а) Для тих, хто спершу (І-ІІІ квартал) був на загальній системі, а потім перейшов на єдиний, то слід подати звіт по ЄСВ, єдиним податком (в декларації заповнювати тільки ті квартали, в яких Ви були на єдиному податку, за аналогією з образами 1-я група, 2-я група і декларацію про майновий стан.
б) Для тих, хто спершу (І-ІІІ квартал) був на єдиному податку, а потім перейшов на загальну систему, то слід подати звіт по ЄСВ та декларацію про майновий стан.
Декларацію по єдиному податку слід подавати лише 1-й групі і 2-й групі, так як 3-тя група здає квартальну звітність, відповідно повинні були бути подані за підсумками кварталів. Терміни дивимося вище.
2. Якщо ви були в різні періоди року на різних групах:
а) Якщо з початку року були на 1-й групі або 2-й групі, а потім перейшли на 3-ю групу, то подаєте комбінований звіт. Наприклад в третьому кварталі були на 1 групі або на 2-й групі, а в останньому були на 3-й групі, то в першому випадку заповнюєте ІІ і V розділи за зразком, а в другому III і V розділи за зразком, АЛЕ заповнюєте тільки ті квартали, де були на 1-й або 2-й групах, відповідно і в кінці заповнюєте ІV і V розділи за зразком, вказуючи при цьому сосокупний дохід по всіх групах протягом усього року.
б) Якщо спершу були на 3-й групі, а потім на 1-й або 2-й групах то заповнюєте тільки розділи, які стосуються 1-й або 2-ї груп, але сукупних дохід вказуєте по всіх групах за рік.
Звіт з ЄСВ за 2019 рік слід подавати, якщо ви були зареєстровані як ФОП хоча б 1 день протягом року.
Штрафи за несвоєчасну подачу або неподання звітності
Підприємці незалежно від результатів діяльності повинні подавати звіти з ЄСВ і єдиним податком, а підприємці працювали хоча б 1 квартал на загальній системі додатково декларацію про майновий стан.
До порушників даного положення можуть застосовуватися штрафні санкції:
Звіт з ЄСВ - Штраф за неподання або несвоєчасне подання звіту з ЄСВ 340-510 грн (ст. 165 прим. 1 КУпАП) за перше порушення і 510-680 грн за повторне порушення.
Декларація по єдиному податку - Штраф за неподання звіту по єдиному податку - 170 грн (ст. 120.1 НК) і 1020 грн при повторному порушенні.
Декларація про майновий стан - Штраф за неподання декларації - 170 грн (ст. 120.1 НК) і 1020 грн при повторному порушенні.
Податковий розрахунок 1 ДФ - Штраф за неподання розрахунку 1 ДФ - 170 грн (ст. 120.1 НК) і 1020 грн при повторному порушенні.
Джерело: Юрінком
Редактор: Ковальова Альона, контент-спеціаліст ГК Інтелектуальний сервіс
Сплатити податки в режимі online:
ТОП-10 корисних публікацій про роботу з веб-сервісом СОТА:
- Зручний документообіг з СОТА на Вашому Смартфоні (ЧИТАТИ)
- Маршрути первинних документів у веб-сервісі СОТА (ЧИТАТИ)
- Довільне підписання та багато інших лайфхаків у веб-сервісі «Сота» (ЧИТАТИ)
- Чому я обираю "СОТА" і як це спростило моє життя (ЧИТАТИ)
- Інструмент електронного документообігу в веб-сервісі СОТА (ЧИТАТИ)
- Автопродовження Електронних підписів у веб-сервісі «СОТА» (ЧИТАТИ)
- Як почати роботу в СОТА (ЧИТАТИ)
- Графічне відображення у веб-сервісі СОТА (ЧИТАТИ)
- Реєстр первинних документів в СОТА (ЧИТАТИ)
- Переваги роботи для ФОП в СОТА (ЧИТАТИ)
Долучайтесь до нас в Instagram та facebook, на Вас чекають:
!Дізнатися більше новин Ви також зможете на нашому каналі в >>> Telegram
Читайте також:
- 3 місяці тому...
Увага! Зміна кодів ДПС з 01.01.2025 р.
Зверніть увагу, що з 1 січня 2025 року у зв’язку зі зміною структури ДПС в областях та м. Києві відповідно до адміністративно-територіального устрою України проведена зміна ДПІ або коду ДПІ обслуговування платників. Перелік нових ДПІ - Рік тому...
Відмова від Паперового Документообігу: Шлях до Економії та Ефективності для Підприємств разом з M.E.Doc
Однією з ключових трансформацій бізнесу є відмова від паперового документообігу на користь електронних рішень. - 2 років тому...
Подання звітності до Державної служби статистики на застарілих ОС
Відправляєте звіт в Державну службу статистики (ДСС) та не отримуєте відповіді? - 4 років тому...
Кабмін продовжує терміни подання проміжної та річної фінзвітності
Кабінет міністрів вніс зміни до Порядку подання фінансової звітності - 4 років тому...
Коли вперше подавати оновлену декларацію з податку на прибуток?
Податківці надали роз’яснення щодо змін у декларації з податку на прибуток та першого подання нової форми - 5 років тому...
10 серпня — останній день для подання податкової звітності
Тим, хто попри все сумлінно виконує свої податкові зобов'язання, варто зважити – 10 серпня останній день аби відзвітуватися за 2 квартал та перше півріччя 2020 року - 5 років тому...
Як задекларувати та сплатити доходи своєчасно
Для своєчасного декларування доходів, отриманих упродовж 2019 року, та сплати нарахованих податкових зобов’язань - 4 років тому...
Форму декларації акцизного податку планують змінити
Мінфін на своєму сайті оприлюднив проєкт наказу «Про затвердження Змін до форми декларації акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку» - 4 років тому...
Прийнято закон про добровільне декларування активів
З 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року потрібно провести одноразове добровільне декларування активів фізичних осіб - 6 років тому...
Щоб уникнути відмови у прийнятті податкової декларації, слід заповнювати всі обов'язкові реквізити
Обов’язкові реквізити в податковій декларації